Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Hogy úszhatom meg az átverés?...

Hogy úszhatom meg az átverés? Honnan tudhatom igazat mondanak-e? (Laptop javítás)

Figyelt kérdés

Beindult a laptop de a képernyő nem mutatott semmit. A laptop kb. 60 ezret ha ér.

Szervizbe vittem 35 ezerbe került, annyim nem is volt őszintén, de megoldottam, mert hívtak, és mondták eladják ha nem megyek érte

A kérdésre mi volt a gond, hebegés, szét volt csúszva minden, forrasztani is kellett, de semmi konkrét választ nem kaptam. Lehet hogy csak kitisztították, és annyi volt a baja? Mindenesetre az ürge nem tűnt

őszintének. Kérdeztem pótolta -e a 2 csavart a hátuljában(mert láttam hogy hiányzik és megkértem rá ), mondta persze. Ott meg se néztem, otthon látom nem pótolták.


Ti hogy kerülnétek el az átverés?



#Debrecen #laptop #laptopjavítás
2020. jan. 14. 21:48
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
Átverést*
2020. jan. 14. 21:50
 2/13 anonim ***** válasza:
21%
Úgy hogy előbb megnezetnem egy olyan emberrel aki ért a gépekhez és ha nem tudja megjavítani a hibát biztos tudni fogja. Utána kell szervizbe vinni ha lecsekkoltad mennyi lesz kb a javítás
2020. jan. 14. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Érdekesen működnek egyes szervizek, ilyen összegnél előzetes árajánlat / egyeztetés nélkül nem is illett volna elvégezni a javítást.

Hacsak nem mondta előre, hogy erre számíts, ennyiért vállalja. Akkor viszont mindegy, mit csinált, mert szabadáras szolgáltatás, ami a két fél kölcsönös megállapodása alapján bármennyi lehet.

Szélsőséges példa, ha te beleegyezel 200 ezerbe, akkor annyi.

2020. jan. 14. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

"Ti hogy kerülnétek el az átverés?"

Ki kell kötni az előzetes árajánlatot, előre tisztázni a vizsgálati díjat is.

De egy tisztességes vállalkozásnál ezt kérni sem kell.

2020. jan. 14. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

"mert hívtak, és mondták eladják ha nem megyek érte"

Miért, az átvételi elismervényen aláírtad, hogy eladhatják?

Ha nem írtál alá ilyet, akkor nincs joga eladni.

2020. jan. 14. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Ott kellett hagyni, másfél hét múlva hívott, hogy kész van 35 ezer lesz. Pedig azt mondta ő maga is hogy előtte szól mennyi lesz.
2020. jan. 14. 22:05
 7/13 anonim ***** válasza:
Ez így nem korrekt. Később jutott eszembe, formálisan az árajánlatot még írásba is kellene foglalni, de én azt vallom, hogy két úriember között az adott szónak is elegendőnek kell lenni. /naivitás
2020. jan. 14. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
A szervíznek illett volna felhívni, hogy ez a baj ennyibe fog kerülni. Főleg úgy hogy a javítás nem is ésszerű ennyiért. Lehúzás. Ajánlom googlén lepontozni, hogy más ne fusson bele hasonlóba....
2020. jan. 14. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Csak facebookon van, onnan meg mindent tud törölni
2020. jan. 15. 00:28
 10/13 anonim ***** válasza:

Gondolom ez nem szerviz hanem valami zugszerelde. Egy korrekt szervizben legyen az AKÁRMILYEN, autó, háztartási gép, bringa, anyám kínja, a hiba feltárása után tájékoztatniuk kell a javítás költségeiről.


Ha nem kamu ez a kérdés, akkor te voltál a hülye amiért ilyenbe belementél.

Legközelebb ne ilyen sufniba vidd a cuccaidat javíttatni.

2020. jan. 15. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!