Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Melyik kijelzőméretet érdemese...

Melyik kijelzőméretet érdemesebb vásárolni? 14",15.6" vagy 17.3"?

Figyelt kérdés

Laptopot szeretnék vásárolni, főként tanulásra, de vs2019-el munkára is használnám. Egy a pénztárcámnak és igényeimnek megfelelő 14"-os laptopot már kinéztem.

A hardverei rendben vannak. A kisebb méret mellett azért döntöttem, mert így a sok cuccom mellett könnyebben elfér a táskámban, a buszon is elfér az ölemben, utazás közben is tudnék tanulni, valamint munkahelyen úgyis monitorra csatlakoztatnám, ott nem lenne semennyire sem zavaró.


Ellenben két barátom szerint ne vegyek ilyen kicsit, mert zavaró, nem látnám, stb. Tudom, hogy eddig minden laptopjuk 17.3"-os volt, így nem tudom, hogy higyjek-e nekik...


Tanulásra és munkára ti melyiket méretet választanátok? Van, amelyik méretválasztást ti sem támogatnátok?



#kijelző #laptop #kijelzőméret
2020. márc. 15. 10:50
 1/3 anonim ***** válasza:

Laptopoknál az ár és a kijelző méret fordítottan arányos. Azaz minnél kisebb annál drágább (azonos tudásnál).

A legolcsóbb a 15,6"...

2020. márc. 15. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Szerintem a 14" nem kicsi. Ha hordozható gép kell, az az ideális méret. Én még a 16:9 képarányhoz sem ragaszkodnék, ha van lehetőségem 4:3 vagy 5:4 képarányút választani. Ha játék vagy filmnézés a saját kijelzőjén nem opció, akkor azok sokkal hatékonyabb helykihasználásúak. Csak hát ma már ritkák, mint a fehér holló.
2020. márc. 15. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

#1

Amelyiket meg szeretném venni, abból van 14"-os és 15.6"-os is. A nagyobb azonos konfiguráció mellett majdnem 25.000 Ft-tal drágább, de nem szeretnék még többet költeni.

A válaszodból már csak az nem derült ki, hogy mi a tapasztalod felhasználás szempontjából...


#2

Köszi. Játszani egyáltalán nem játszanék rajta. Tanulásra és munkára használnám, kb. 2-3 naponta filmnézésre.

2020. márc. 15. 12:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!