Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Milyen laptopot érdemes...

Milyen laptopot érdemes egyetemre venni?

Figyelt kérdés

Gazdasági karra mennék majd tovább. Fontos lenne nekem, hogy az akksi az jól bírja, gyors legyen a laptop.

Maximum 250.000 Ft-t szánnék rá, annál nem többet.


2020. ápr. 13. 08:55
 1/10 anonim ***** válasza:
91%

Ami gyors, az nem birja sokaig akkuval. Egyetemre teljesen szuksegtelen az ubergyors gep, gazdasagi szakon nem virtualizalni fogsz rajta meg kvantumszimulaciot futtatni, hanem excel-t meg word-ot hasznalni.


Egyebkent meg olyat vegyel, amire van 3 ev gari es megfelelo meretu / sulyu. Ennyi penzbol egesz jo gepet lehet venni, adott esetben egy potakkuval hogy napkozben ne legyen gond ha lemerul.

2020. ápr. 13. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Az Asus zenbookról mi a vélemény?
2020. ápr. 13. 09:34
 3/10 anonim ***** válasza:
80%

A lenyeg hogy 8gb ram alatt ne vegyel, aztan lehet egy erosebb proci integralt vga-val, vagy egy gyengebb dedikalt vga-val

Ha csak munkara kell akkor i5-oset vennek

2020. ápr. 13. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Rendben köszönöm!
2020. ápr. 13. 09:58
 5/10 anonim ***** válasza:
17%
Gazdasági karra 8GB, mi a francnak? Hacsak nem 100000 soros Excel táblázatokkal akar dolgozni. Nálam a Win10 2GB RAM-mal is simán elfut. Fél milliós gépeket is árulnak 4GB RAM-mal.
2020. ápr. 13. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
88%

#5: W10 4GB RAM-mal es azalatt csak kuszkodik, kulonosen ha nem ssd van benne amire gyorsabban lehet swappelni, ne szivassuk mar a joembert.


Kerdezo: amire van 3 ev gari es megfelelo meretu / sulyu. RAM legyen boven (8GB), ssd legyen benne, kiveheto akku (!) es ferjen bele a keretbe egy plusz akku meg egy kulso merevlemez, amire a biztonsagi menteseket csinalod.

2020. ápr. 13. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

azt mondom a 200-250-et költsd is el rá, mert a nagyon olcsók 100-120 környékiekkel csak szenvedni fogsz. és nem volna baj ha kitartana a suli végéig.

ahogy már előttem is írták 8 GB RAM és SSD legyen, akkor nem fogsz szenvedni a lassúságtól. A kevés memória és a lassú merevlemez miatt nagyon meg tud lassulni a win.



ajánlanék egy egeret is hozzá, sokkal gyorsabban lehet dolgozni vele mint tapipaddal, legalábbis én jobban szeretem.


nekem sony volt, 12 évet bírt.... szal... :D (és még működik)

barátomnak Dell-je van, azzal is csak akkor volt gomd amikor a gyerkőc lerántotta az asztalról.

Az ASUS sem rossz és a lenovokról is jó tapasztalataim vannak, a cégnél lenovok voltak, nem kellett cserélgeni őket.

2020. ápr. 13. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

[link]


[link]


[link]


[link]


[link]


[link]


250 koruli aron par

2020. ápr. 13. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

de olcsobban jobbak vannak:


[link]


[link]


legujabb intel procis es 512ssd s:


[link]


[link]


ez is legujabb intel es 512ssd

nem teljesen ugyanazok


[link]


csak mediamarktbabnolcsobb legalabbis arukereso szerint most


[link]


[link]


[link]


megegy valtozat a HP (intel 10G 512ssd) bol...:


[link]


[link]


230 koruli arakon


hat valasztanod kell... ha lenne Dell legujabb intelel azt valasztanam, lehet valahol talalsz,


igy ugyvettem eszre ezt a legutolsot vennem en talan

2020. ápr. 13. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

ipon on nem tudom elolehet e valahogy hivni a keszleten nem levoeket kereseskor, nekem nem megy, ha lehetne a legjobb keresoje ipon nak van igy laptopot meglehetne talalni es tipus alapjan boltokat keresni, ha ipon nem arulja epp


150ert: sajnos itt ia lenyegeben windows emeli arat kisse, de igazabol ezt isntudnad hasznalni szerintem arra amire kell es 100 ast sporolnal, lehet van kisse mas valtozat belole mashol


ja ea legujabb inteles i3 as es 128ssd s


[link]



40-50 el dragabb es igy rapillantva csak kijelzoje es merete mas lenyegeben...


[link]


kicsit mas valtozata


[link]


256ssd es -60ezer akcio val (hat ez lenyegtelen de hat szepen mutat a "reklamban"

[link]


turheto dell i3 10G 256ssd


[link]


Egyel regebbi procis


[link]


HP i5 10G 256ssd 230ezer:


[link]


Acer Swift 3 i3 10G 256ssd:


[link]


na ennek aztan jol mutat reklamja -114700 (!) :D :


[link]


ahogy latom azert ebben az arsavban azert meg most is lehet valogatni rendesen, igaz nagy kulonbsegek nincsenek amik igazan jok azokbol megis keves van


200-250ezres savban

2020. ápr. 13. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!