Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Excel függvények gyakorlása?

Excel függvények gyakorlása?

Figyelt kérdés

Emeltezni fogok pár nap múlva és gyakorlom az excelt,de vannak függvények amiket eddig sosem használtam, így nem is igazán értettem őket.

Van pl ez az INDEX fv,amit egy HOL.VAN fv-vel szoktak párosítani. Ezekre rá kerestem és nagyjából értem is,hogy hogy működnek.

Van pl a KERES fv,ezt is nagyjából felfogtam,de a KERES nem egyenlő a fent említett párossal?

Valamint ezek az AB függvények amiket nem igazán értek.

Az emeltre való tekintettel milyen függvényeket ajánlotok,amiket érdemes lenne megnéznem,begyakorolnom a használaukat?


2020. máj. 14. 17:46
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Én azt javaslom, hogy nézz meg az elmúlt 10 év érettségi-feladataiból párat! Próbáld megoldani, és majd rájössz, hogy milyen függvényeket jó ismerni. Ha másképp nem, nézd meg a javítási útmutatót!

Az adatbázisfüggvényeket elfelejtheted, azok messze nem érettségi-szint. Érettségin túl sem nagyon fog előjönni, legfeljebb egyetemen egy-egy vizsga erejéig, hiszen ha adatbázist kell kezelni, azt rendszerint adatbáziskezelővel szokás végezni, nem Excelben. Igaz, részben alkalmas rá, és érdekesek tudnak lenni az AB-függvények is, de egyáltalán nem szükséges az ismeretük.

És egy tanács: mindent logikusan gondolj át, és használd a függvény-varázslót! Nem kell fejből ismerni az Excel több száz függvényét, csak tudni kell, hogy mit hol keress. :)

2020. máj. 14. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
függvény-varázslóról még életemben nem hallottam, köszönöm szépen, egy isten vagy <3
2020. máj. 14. 19:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!