Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Mi okozhatja ezeket a BSOD...

Mi okozhatja ezeket a BSOD hibák tömkelegét?

Figyelt kérdés

Mostanában játék közben, néha-néha rendszer indításkor, néha normál felhasználáskor (youtube, fb, stb) kék halált kapok, általában több hibaüzenettel.


Kékhalálok: [link]


Frissítettem minden Drivert, csináltam RAM, HDD, proci tesztet, stressz tesztet is ezekkel, semmit nem találtak.


Futtattam parancssorban CHKDSK-t, /F-el és anélkül is, futtattam a DISM.exe /Online /Cleanup-image /Restorehealth, checkhealth, scanhealth parancsokat, ezek sem találtak semmit.


Windows 10 Pro 1909 (10.0.18363 build 18363)

AMD Phenom II X6 1055T 2,8 GHz

Kingston 2x4GB DDR3 1600MHz HyperX Fury Black


Kingston 240GB SSD

Toshiba HDWD110 1TB HDD

Toshiba DT01ACA100 1TB HDD



2020. máj. 15. 15:59
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Amikor ennyire különböző hibakódokat kapsz, akkor a gép stabilitásával van baj. Még ha itt több esetben is driverre hivatkozik, a driver is a processzortól, memóriától függ, ha az nem jó, akkor a driver is összeomlik.


Stabilitást kéne tovább vizsgálnod, procira meg memóriára is. Ha bármelyiket húzod, akkor főleg.


Memtest, Prime95, AIDA64, a szokásos dolgok. Fontos, hogy a teszteket ne 5 percig futtasd, hanem órákon át, akár egész nap. Nem írod, hogy ezeket mennyi ideig futtattad, talán nem elég hosszan.


Mivel régi architektúra, azaz az alaplap is régi, érdemes lenne a kondikat is átnézni rajta. Nekem volt Am2-es alaplapom évekkel ezelőtt, amin jó pár kondi ki volt pukkadva.

2020. máj. 15. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Rendben, futtatom tovább a teszteket, azt hiszem ilyen 30 percig futottak.

AIDA64-el futtatom most tovább.

Alaplapot elfelejtettem írni, ASUS M5A78L-M Plus, nem régen lett véve, talán 2-3 hónapja. A gép nincs tuningolva.

2020. máj. 15. 16:17
 3/10 anonim ***** válasza:
72%
Van egy BlueScreenView nevű szoftver. Ezzel meg tudod nézni, hogy konkrétan melyik folyamatban keletkezett a hiba. Ezekből már sokkal közelebb lehetne kerülni a megoldáshoz.
2020. máj. 15. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
A fentebbi kép a kék halálokról azt a BlueScreenView-ban néztem. Van még valami fontos infó ami nem látható a képen?
2020. máj. 15. 16:34
 5/10 Koplárovics Béci ***** válasza:
100%
Ha ennyire "mindenben" hiba van, akkor első körben a memóriára gyanakodnék, második körben pedig az alaplapra. Például az alaplapot lehet, hogy pár hónapja vetted, de mivel egy jó 6-8 éves konstrukció (vagy több?), ha ennyit állt a polcon, vagy akár csak a felét, az az elkóknak sem tesz jót rajta.
2020. máj. 15. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Most megy 1 órája a teszt, CPU , FPU, RAM, local diskek és a GPU egyszerre.

Proci 59, alaplap 39 fokos és nem igazán változik.

Még hagyom pár órát.

2020. máj. 15. 17:23
 7/10 A kérdező kommentje:
Lassan 3 órája menni fog, hőfokok ugyanazok (nem tudom, AIDA64 szerint 58-59 között mozog, CoreTemp szerint 48-49), eddig semmi baja nincs, valószínűleg hagyom egész éjszakára.
2020. máj. 15. 19:00
 8/10 anonim ***** válasza:

A hőfok nyilván jó, ne azt figyeld. Ha a háttérben folyó számításban hiba történik, akkor ki fogja írni nagy piros betűkkel, és leállítja a tesztet.


Indítsd el a tetejére a Prime95-öt is, hadd menjen a 2 egyszerre, és hagyd úgy éjszakára.

2020. máj. 15. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Figyelek mindent, csak a hőfokokat leírtam.
2020. máj. 15. 19:56
 10/10 A kérdező kommentje:
Ment egy 6 órát, utána kikapcsoltam, semmi hibát nem adott.
2020. máj. 16. 12:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!