Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Ez miért van, és hogyan...

Ez miért van, és hogyan tudnám elkerülni? (kifejtve lent)

Figyelt kérdés

Letöltöttem egy képet, amit aztán rajzprogramban megszerkesztettem, szöveget töröltem le róla stb. Azonban mindegy, hogy hogyan próbálom, nem tudom elmenteni. A sima Save és a Save as... hibaüzenetet ad ki, hogy a program nem tudja elmenteni a képet, az Extort pedig bár elmenti a képet, az alsó fele átlátszó PNG-vé válik.


Gondolom valamiféle copyright védő dolog lehet a háttérben, de ez a kép csak magamnak kell, úgyhogy szívesen fogadnék bármi segítséget afelől, hogy hogyan tudnám mégis elmenteni a képet.


Még a screenshotolás sem működik. A kép jobb alsó negyedében lehet valami, mert ha a másik három negyedet screenshotolom le, semmi baja, de amint a jobb alsó rész is benne van, az elmentett kép korrupt lesz, és nem lehet megnyitni.



2020. aug. 17. 20:41
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:
Az Exporttal akkor próbálkozom még, viszont az elsődleges problémám az lenne, hogy a réteges fájlra is szükségem van későbbi szerkesztés céljából, de úgy meg csak a Save meg a Save As mentené el (.mdp a FireAlpacában és .sai a SAI-ban). Az meg akárhogy próbálom, nem akarja az igazságot.
2020. aug. 18. 12:46
 12/18 tabaki ***** válasza:

Őszintén megmondom, zavarban vagyok. A szerkesztésed leírását csak később olvastam el, és nem tudom igazán megfeleltetni a linkelt oldalon talált képeknek, pedig nekem a bemutatott kettőn kívül nem mutat olyasmit, amit könyvborítónak nevezhetnék. Jó, mondjuk legyen az apróbetűs firka a fülszöveg, a nagy fekete írásjel meg talán a címnek az oszlopba illesztendő része, de hol keressek férfit az ábrán? Akár kicsiben nézem, akár nagyban, ugyanott van a kép széle, nem hinném, hogy lemaradhatott róla valami. Oké, legalább lótuszokat látok, nehogy biztosan eldönthessem, hogy tévedésről van-e szó... Ha igen, akkor szerencsésebb most most tisztázni. Ezekről van szó?

Linuxra sem FireAlpaca, sem PTS nincs, ezért nem tudom kipróbálni, mi a helyzet a saját formátumú mentéssel, de a Gimp problémátlanul megteszi a maga xcf-formátumában. Mindemellett nehéz elképzelnem, hogy a két jónevű szerkesztő ne tudna megbirkózni egy szokásosnak tekinthető méretű képpel, azokban is mennie kéne.

2020. aug. 18. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 A kérdező kommentje:
Igen, úgy képzeld el, hogy ez az eleje, háta és gerince a könyvnek, kifektetve. A bal oldalon van a fülszöveg, a középső függőleges a gerinc, a jobb oldal pedig a könyv eleje. A férfi pedig a legnagyobb írásjel alatti hosszú hajú alak, őt eltüntettem végül.
2020. aug. 18. 15:04
 14/18 A kérdező kommentje:

Gimpem nincs, de a Paint sem akarja elmenteni:


"<fájl helye/fájl neve.png>

A Paint nem tudja menteni ezt a fájlt.

A mentés megszakadt, a fájl mentésére nem került sor."

2020. aug. 18. 15:09
 15/18 A kérdező kommentje:
Illetve Exportálással sikerült elmentenem a képet png-ben, és nem is volt vele baj, de most már megint nem lehet megnyitni. Ha rákattintok, csak egy fekete ablak jelenik meg a galéria helyett, ami aztán pár másodperc múltán magától bezáródik.
2020. aug. 18. 15:12
 16/18 tabaki ***** válasza:
Ööö... ám legyen férfi, ha te annak látod – az idomtalan lapátkezével mindenesetre rászolgált. Egy kisebb és egy nagyobb gondot látok a dolog kapcsán. A kisebbik, hogy továbbra sem sejtem, vajon az általam linkelt képeket használva fennáll-e ugyanez a probléma. A nagyobbik: Ha esetleg nem, neked akkor is újra végig kéne csinálnod a szerkesztést, ami a háttérben kanyargó füstöt meg a lótuszokat elnézve aligha méznyalás. Nincs arra mód, hogy a szerkesztett rétegből kimásold a kérdéses részt egy újabb képre? Ha csak annyi meg lenne mentve, akkor azt már össze lehetne ügyeskedni a többivel. Az is hasznos lehetne, ha a szerkesztésről mutatnál egy screenshotot, ahol legalább a FireAlpacán belül látszik, hogyan néz ki az elkészült képed.
2020. aug. 18. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
100%

"ugyanis nem lehet jobbklikkelni"

Ha a webszerkesztő letiltja a jobbklikket, sokszor a shift + jobklikkel előjön a helyi menü és máris menthető a kép.

2020. aug. 18. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 tabaki ***** válasza:

„sokszor a shift + jobbklikkel előjön a helyi menü”


Sokszor, sokszor... nagy ügy, az még nem jelent semmit. Viszont most is működött, ez már döfi! Megvallom, én ennél a sebészi pontosságú módszernél jóval durungabbat alkalmazva, Ctrl+S-sel lementettem az egész oldalt, és a kellékmappából szedtem elő a két nagy képet. A végeredmény ugyanaz, így aztán Kérdező két dologgal is próbálkozhat legközelebb.

2020. aug. 18. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!