Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Erre van valami megoldás?...

Erre van valami megoldás? (Képernyő felbontás)

Figyelt kérdés

A rövid előzmény annyi, hogy valószínűleg elromlott a videókártyam.

A gép bekapcsol, a monitor is világít rendesen, de a képernyő fekete marad.


Nos, kivettem a videókártyát és az alaplapra csatlakoztattam a monitort.

Így a gép működik, be is tölt a rendszer, de nincs megfelelő felbontás.


A monitoromnak az 1440x900-as lenne az optimális.

Minden más felbontással rossz a kép.


Többfelé felbontás közül tudok választani, de 1440x900-as, amivel jó lenne pont nincs.


Van erre valami megoldás?

Program vagy bármi.


Alaplap: Gigabyte GA-G31M-S2L

Videókártya: Nvidia GeForce 560 TI

Monitor: LG Faltron w1934s



2020. okt. 19. 11:07
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Az alaplapi videókártya driverét fel kell tenni, a kártyáét pedig előtte teljesen ki kell pucolni a gépről, mert hajlamosak zavarni egymást. Nem néztem utána a lapnak, de akár Intel, akár AMD, a saját videókártyájuk van integrálva, azaz vagy Intel, vagy AMD kártyával megy most a gép, biztos nem Nvidia, így ezt el kell végezned, hogy jó legyen.
2020. okt. 19. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Intel
2020. okt. 19. 11:30
 3/12 A kérdező kommentje:

Bekapcsoltam a gépet és most valamiért a normális, általam fent leírt felbontással töltött be. szóval most jó minden.


Viszont, most esett le, hogy mielőtt a videókártáyval kapcsolatos problémák felmerültek, közvetlen előtte telepítettem a kártyához új illesztőprogramot.

Ezeket most eltávolítottam teljesen.

Ha újra berakom a kártyát, akkor telepíteni fog autoimatikusan drivert vagy manuálisan keresnem kell hozzá? Hol találhatom meg az előzőt?

2020. okt. 19. 11:52
 4/12 anonim ***** válasza:
Valamit fog automatikusan, de azzal csak az alap megjelenítés fog működni. A megfelelőt a gyártó honlapjáról tudod letölteni.
2020. okt. 19. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Szerintem ezzel szívtam meg legutóbb is valamiért.

A gyártó hivatalos oldaláról töltöttem le drivert (a támogatott eszközöknél szerepelt az én kártyám neve/típusa is) és mégis fellépett a probléma.

2020. okt. 19. 11:57
 6/12 anonim ***** válasza:
Akkor sajnos rossz a kártya. Az alap driverrel VGA kompatibilis módban megy, de amint megszólítja a driver, elmegy a kép. Két Nvidia kártyám is döglött meg ezzel a jelenséggel. Netezni, excelezni tudsz vele VGA kompatibilis módban is, minden máshoz új kártya kell.
2020. okt. 19. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Ezt töltöttem le:


[link]

2020. okt. 19. 12:00
 8/12 A kérdező kommentje:
A rendszerem 64 bites. De lehet inkább meg kéne próbálkozzak egy 32 bites rendszerehez készült driverrel?
2020. okt. 19. 12:02
 9/12 anonim ***** válasza:
Az nem fog menni. A kártya rossz, sajnos.
2020. okt. 19. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Akkor annak, hogy elromlott, lehettek (elég valószínű) a jelei, hogy játék közben pár percig ment rendesen, aztán kicsit elsötétült a kép (mintha lejjebb vettem volna a fényerőt), aztán fekete csíkok kezdtek megjelenni. A csíkok után meg feketén villogott a kép.
2020. okt. 19. 12:08
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!