Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » A macbook tényleg nem jó...

A macbook tényleg nem jó informatikusoknak?

Figyelt kérdés

Informatikát szeretnék tanulni.

Remélem felvesznek.

Viszont a jövőben majd nagyon szeretnék venni egy macbook-ot.

Tényleg nem jó a programozásokhoz pl a zárt rendszere?



2020. nov. 18. 14:17
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
16%
A macbook senkinek sem jó
2020. nov. 18. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
73%
Ha nem kimondottan Apple eszközökre akarsz vele fejleszteni, akkor nem éri meg.
2020. nov. 18. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
29%

Kérdező normális helyen az összes fejlesztőnek macbookja van, annál az egyszerű oknál fogva, hogy


- a MacOS alapból egy POSIX kompatíbilis rendszer amely BSG-re van építve. Egyszerűen gyárilag jobb a fejlesztésre, mint a windows (kivéve, ha eleve windows szerverre akarsz fejleszteni vagy windowsos asztali appokat készítesz)


- a Macbookra lehet tenni windowst amikor akarsz. Nem macbookra bajosan fogsz macOS-t tenni


- a MacBook egyszerűen egy prémium számítógép. Nem akad, nem vírusos, évek múltán se lassul le, tartja az értékét


- ugyanilyen minőségű windowsos laptop max. 10-15%-kal kerül kevesebbe -- ne a Media Marktos netbookokkal hasonlíts össze egy prémium fejlesztő gépet...


Ha teheted, vedd 16GB RAM-mal, illetve az új M1 processzort érdemes már venni. Ha 16"-os gép kell, akkor várj jövő nyárig amikor kijön az M1 processzoros változat.

2020. nov. 18. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
59%

1. Fél év után belassult az egész

2. Nem akarta letölteni a frissítéseket

3. Úgy zúgott mint egy repülőgép

Elvittem Apple szervízbe azt mondták ennek annyi

Alig használtam kB heti 4-5 órát

2020. nov. 18. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
60%
Utolsó ez valami fake macbook lehetett, netalán a Garayn vetted? 😅😅
2020. nov. 18. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
64%
Az itrend-nél vettem tuttommal ott nem árulnak hamisítványt
2020. nov. 18. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
48%
Elírtam istyle
2020. nov. 18. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
46%

Oké hát eddig nekem nem volt túl sok macbookom, csak egy macbook air meg egy asztali imac, előtte csak windowsos laptopjaim voltak különféle gyártóktól, de legalább 20 darab. Az Apple laptopok köröket vernek a középkategóriás windowsos laptopokra, de ehhez tegyük hozzá, hogy még soha nem volt felső kategóriás windowsos laptopom, mivel ha annyi pénzt szánok rá, akkor inkább rendes Apple gépet veszek.


Fejlesztőként meg nem is kérdés, melyiket.

2020. nov. 18. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
58%

"kivéve, ha eleve windows szerverre akarsz fejleszteni vagy windowsos asztali appokat készítesz"


Pont ezt írták, hogy akkor jó a macbook, ha direkt mac-re akarsz fejleszteni. ;)

2020. nov. 18. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%
De jó a programozashoz. Munkahelyen azt mondták, hogy meg vannak elégedve, stabil, gyors, stb.
2020. nov. 18. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!