Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » A macbook tényleg nem jó...

A macbook tényleg nem jó informatikusoknak?

Figyelt kérdés

Informatikát szeretnék tanulni.

Remélem felvesznek.

Viszont a jövőben majd nagyon szeretnék venni egy macbook-ot.

Tényleg nem jó a programozásokhoz pl a zárt rendszere?



2020. nov. 18. 14:17
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
49%

Prémium kategória, a s***em. A cégünknél a 2019-es MacBook-ok 5-8%-a állandóan szervizben van, pedig nem ütjük-vágjuk őket. Mindenki kéri vissza a régi jó Windows-os Lenovo-inkat, mert azokkal tized ennyi gondunk sem volt.

És nem csak a laptopok! Apple Watch-om három hónap után lett akkumulátorhibás, a feleségem iPad-jét a gyári frissítés brickelte, mostantól csak vágódeszkának jó, mert erre nem vonatkozik a garancia.

Szóval szerintem az Apple prémium minősége már rég a múlté, most már csak az áruk a prémium kategóriás.

2020. nov. 19. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
28%

Az 5-8% valószínűleg erős túlzás. Nálunk a cégben Lenovok vannak és ROBBANNAK (wtf?) TÖMEGESEN (wtf?)... egy 30 fős egységben 4 (!!) kollégának fúvódott fel a laptopja (wtf) felforrósodás mellett -- rendben valószínűleg egy hibás széria aksit kaptunk... de akkor is...


Nekem fél éve volt rendkívüli laptop-csere mert az alig 1 éves Lenovo T570 elszállt kék halállal...


Tényleg miről beszélünk?? Az összes "prémium" gép ipari hulladék... A DELL-ekről jobb nem is beszélni...


És akkor még nem beszéltünk arról, hogy a Windowsok hogy össze vannak hekkelve. A PowerPoint tavaly több mint fél éven keresztül dobott random hibaüzeneteket folyamatosan több ezer (!) kollégánál, és a Microsoft se tudta megjavítani... LOL


Az Apple cuccok rendesen össze vannak rakva, szoftver-hardver egy gyártótól, rendesen optimalizálva. És az új M1 processzorral az Apple több éves előnyre tett szert az Intellel szemben, a belépő szintű laptopjuk egyszerűen leigázza az i9-es processzoros csodákat.

2020. nov. 19. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
38%
... és akkor még mindig nem arról beszélünk, hogy egy FEJLESZTŐNEK miért jobb a Mekk. Azért, mert egy POSIX kompatíbilis rendszer. A windows leginkább windowsra fejlesztésre jó.
2020. nov. 19. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
28%
#13: Szerintem dugd fel magadnak a POSIX szabványt. Nem oszt, nem szoroz semmit annak tekintetében, hogy az adott rendszer mennyire jó, vagy adott célra mennyire használható.
2020. nov. 20. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
57%

Hát ez nagyon komoly szakmai érv volt 14-es, gratulálok. :)


A Kérdezőnek mondom, hogy egyáltalán nem mindegy, hogy ha leülsz egy terminál elé akkor ott milyen környezet fogad...


Amúgy a windowsos "prémium" lenóvóm most fagyott le fullra a héten harmadszorra, de úgy kifagyott, hogy csak a hardver kikapcsológomb hosszan nyomására reagált, az OS egyszerűen lehalt. És nem érdekel, hogy a Cisco webexbe fagyott-e bele vagy nem (egyébként igen), egy rendesen felépített OS-nek nem lenne szabad ilyet csinálnia.

2020. nov. 20. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
44%

Én aztán minden vagyok, csak Apple-rajongó nem, és azok a híresztelések, hogy a rendszereik bámulatosan stabilak, és a legutolsó bitjükig célirányosan optimalizáltak, nem többek mendemondáknál. Lehet, hogy '80-ban ez valamennyire igaz volt, de mióta én Apple termékekkel találkoztam, ez távolról sem igaz.

De hogy a munkájához ki milyen rendszerű gépet használ, az - egy-két célterületet leszámítva - teljesen irreleváns.

2020. nov. 20. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
vm tudsz tenni mac ost én ugy hallottam ,hogy linuxot szeretik a fejlesztők
2020. nov. 20. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!