Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Állítólag hiány van az infroma...

Állítólag hiány van az infromatikusokból, én a semmivel valahol labdába tudok rúgni?

Figyelt kérdés

Jobban értek az informatikához mint egy átlag felhasználó, könnyen átlátom a műszaki dolgok működését, viszont nagyon messze vagyok az értékelhető tudástól, amivel úgy kezdeni lehetne valamit, mint olyan, a programozás sosem fog menni, matekból is nulla vagyok.

Merre indulhatnék el?



2021. ápr. 19. 13:03
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem írod, hogy pontosan mihez is értesz informatikai területen, így nehéz tanácsot adni.
2021. ápr. 19. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Nagyjából semmihez. :D Általánosságban érdekelne, merre indulhatnék el, ha egy hiányzó ember helyét szeretném valahol betölteni? Vagy kérdezhetném úgy is, milyen helyen alkalmaznának végzettség nélkül? Abból el tudnám dönteni, meg tudom-e csinálni vagy sem, lenne-e értelme ilyen állást keresnem, vagy sem.
2021. ápr. 19. 13:22
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

“Jobban értek az informatikához mint egy átlag felhasználó”


“Nagyjából semmihez :D”


Most akkor semmihez se értessz de ahhoz jobb a mint más?

2021. ápr. 19. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Jobban*, elnézést
2021. ápr. 19. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Vannak olyan egyszerű dolgok, amikkel más (az emberek többsége) fél napot elszórakozik és nem tudja megoldani én pedig percek alatt rájövök a megoldásra. Volt olyan munkahelyem, ahol kevés kivétellel az emberek egy egyszerű mérlegkezelő programot nem tudtak megtanulni kezelni, folyamatosan hibásan mértek, ha valami problémába ütköztek, nem tudták megoldani. Én ehhez képest gyorsan átláttam a rendszert és én magyaráztam el nálam régebb óta ott dolgozó embereknek. Hibáztam én is, de azt gyorsan és önállóan meg tudtam oldani.
2021. ápr. 19. 13:49
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Ez még édes kevés.

Sajnálom, hogy lekezelően fog hangzani, de a kérdésed olyan hangvételű, mint amikor megtudja egy átlag ember, hogy mennyit keresnek informatikába és minden szaktudás nélkül be akar kerülni oda.

Ez sajnos vagy nem sajnos, nem így megy.

Az, hogy átlátod, hogyan kell kezelni egy programot nem jelent semmit. Oké, hogy a 60 éves kollégád nem tudna értelmezni az ikonokat, de ha megmutatod, hogy nem kattintgatva fölé víve az egeret kiírja, hogy mire jó az adott gomb, máris ő is keni-vágja az egészet.

Nyilván a példád nem erre utalt, de én nem látom benned az önállóságot.


Az valóban egy lépés, hogy megkérded itt, hogy milyen lehetőségeid vannak. DE! az igazi önállóság az, hogy mérlegeled milyen tudásod van, mit akarsz fejleszteni (a programozást eleve ki is zártad) és ennek fényében kell utat keresel.

Az, hogy egy könyvelői programhoz értessz... arra jó, hogy majd csapatvezető légy és megtanítod az újaknak hogy kezeljék.

Az, hogy átlátsz más programokat, nem a te büszkeséged, hanem a programozó csapaté, aki készítette az adott alkalmazást.


Szóval tedd fel magadnak a kérdést: mivé akarsz válni informatikán belül?

Illetve mennyit vagy hajlandó rá szánni. Fősuli, okj, egyetem?

Biztos, hogy úgy érzed, ez hivatás és nem csak pénz?

2021. ápr. 19. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

az OPS-role a dev ops-ból autodidacta módon is megtanulhatod és ha éjjeli műszakot is vállalsz akkor még jobban is kereshetsz mint egy programozó.

Konfiguráláshoz kell érteni, szerverek, adatbázisok, hálózatok, Dockerek stb...


sima admin service, nagyobb cégénél windows és a vállalati dolgok telepítésé hiba keresés panaszok felvétele és megoldása a vállalati gépekkel, elfelejtett jelszó, nem működő fiók. (It cégeknél is rengeteg munkájuk-van, ... nem a programozó dolga megoldani ha valami gond van a géppel/fiókkal).



De amúgy ezekből nem tudom mennyire van hiány, én főként programozókról tudok.


Akkor lehet tesztelni is, ennek is rengetek típusa van, járj utána.


Akkor lehet support is, klienseknek segítesz telepíteni az alkalmazást amit megvásárlott a cégetektől és válaszolsz a kérdéseire, de ide nagy valószínűséggel kellenek nyelvek.



Papir egyikhez sem kell feltétlenül... online kurzus is elég sok esetben.



Ahol már másnap is kezdhetsz, az az adat bevivő, csak simán begépeled az adatokat, bár ez nem tudom mennyire fizet jól. (Hihetelen de van ilyen szakma is.)


Gép összerakó, próbálkozhatsz a PCX-nél például.

2021. ápr. 20. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!