Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Mennyire gáz az ha valaki...

Mennyire gáz az ha valaki rendszergazda létére nem ért és nem is akar foglalkozni a linuxal?

Figyelt kérdés

2021. máj. 2. 11:02
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
86%
Szerintem az, bizonyos feladatokhoz (pl. szerverhez) megkerülhetetlen.
2021. máj. 2. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Ha Windows-os rendszergazda, akkor nem gáz. Munkakörtől is függ. Persze nem árt tanulni, anélkül leszűkül a terület, ahol dolgozni tud, de ha a Windows-t keni-vágja, akkor attól még lehet jó szakember.
2021. máj. 2. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
84%
Szerintem nem gáz, én se szeretem annyira a linuxot, de használom, mert ingyenes.
2021. máj. 2. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
83%

Eléggé, mivel hálózati eszközök rendszerint Linux / FreeBSD alapú.

És még elég sok dolog miatt megkerülhetetlen a Linux rendszer ismerete.

Nem azt mondom, hogy linux -ot is alaposan értened kell, hogy azon konfigurálj - üzemeltess szerver folyamatokat.


DE! Ha csak Windows -ra korlátozodd magad, sajnos nagyon beszűkíted a lehetőségeid is, főleg közalkalmazotti irányba, ahol rendszerint Windows rendszerek, és szolgáltatások futtnak. (Iskolák, álami szférea), viszont oda bejutni nehéz. (kihalás alapon)alapu

A szerverek bő 90% Linux alapú, még a Microsoft is rengeteg Linux rendszert üzemeltet fejleszt.

2021. máj. 2. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
67%

Az a lényeg, hogy ha Linux-szal kell dolgoznod, akkor ne csak nézz bambán, hanem tedd oda magad és tanuld meg olyan szinten, hogy meg tudd oldani a feladatot.

De semmi nem tart vissza attól, hogy vm-be feldobj egy bármilyen Linuxot és gyakorolj vele.

2021. máj. 2. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Az a vicces, hogy pont most láttam mérnök infó tételsort olyan tételekkel, hogy IOS konfig, Linux kernel forgatás, és hasonlók. Mióta tartozik ez egy mérnök informatikus minimális alap tudásához? Hasznosnak hasznos, de aki nem tud pl.Linux kernelt fordítani, az már csak rossz mérnök lehet?
2021. máj. 6. 04:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 Kekcsi ***** válasza:
81%
A Linux rendszergazda, a C++ fejlesztő, ezek mindig gyanúsak nekem, álláshirdetésben is. Olyan, mint a serpenyő cukrász, vagy cérna varrónő.
2021. máj. 9. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

"serpenyő cukrász"

Inkább olyasmi, mint a tortához vagy péksütihez értő cukrász. Lehet, hogy illene mindkettőhöz értenie, de lehet, hogy egyikben profi, másikban csak átlagos.

2021. máj. 10. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim válasza:
#7 Egy Delphi, Python, PHP fejlesztőnek miért is kéne értenie a C++-hoz? És viceverza. Vagy egy microcontroller-fejlesztőnek. Írjon 12 MB-os programocskát egy egycsipes számítógéphez?
2021. máj. 11. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

6#


Embedded cuccoknál lehet hasznos pl. kernel fordítás, de ezt én sem értem miért alapba rakják. Legtöbb embernek soha nem kell foglalkoznia vele, én is csak Gentoo sznobság miatt csinálom néha

2021. máj. 11. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!