Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Hogyan kell Wikipédián angol...

Hogyan kell Wikipédián angol cikkből magyar változatot készíteni?

Figyelt kérdés

Van egy író, akinek csak angol nyelven van Wiki oldala, és szeretném elkészíteni a magyar változatát.

A magyar oldalon, amikor rákattintok a hivatkozott nevére, akkor bejön egy teljesen üres szerkesztő felület, mivel nem létezik még magyar változat.

Hogyan lehet megoldani, hogy a magyar oldal úgy nézzen ki, mint az angol, csak át kelljen írni a szöveget?



2021. máj. 26. 09:35
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Az angolt is megnyitod szerkesztésre, átmásolod a magyar oldalra, és már fordíthatod is.
2021. máj. 26. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Ezt garantáltan tudod is vagy csak logika alapján tippeltél?
2021. máj. 26. 09:56
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerkeszted, lefordítod és ha szerencséd van jóvá hagyják.
2021. máj. 26. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
#3: az angol oldalon egy angol cikket nem írhatok át magyarra. Hacsak nincs valami olyan lehetőség, hogy nyelvet adjak hozzá az angol oldalon, és bekerüljön a bal oldali nyelvválasztó listába. De nem találtam ilyen lehetőséget.
2021. máj. 26. 10:03
 5/10 chtt ***** válasza:
100%
A magyar Wikin van lehetőséged a szócikket létrehozni. Pl. nincs "pravoszláv nyelv" szócikk, beírod, és kapsz egy ilyen oldalt: [link] -- ott vagyon, hogy mit kell csinálnod. :)
2021. máj. 26. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
#2, csináltam már a leírtak szerint. Bonyolítja a helyzetet, hogy kétféle szerkesztési lehetőség van, a grafikus meg a forrásszöveg szerkesztése, esetleg attól összezavarodhat. De olyan nagy bajt biztos nem fogsz csinálni.
2021. máj. 26. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
#5: igen, köszönöm, idáig eljutottam :D Csak innentől akadtam meg, mert az angol változat elég jól el van készítve, de úgy látszik, akkor nem tudom megoldani annak a fordítását, hanem 0-ról fel kéne építenem egy saját lapot :/
2021. máj. 26. 10:38
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha valamiért így nem megy, akkor próbálhatod úgy, hogy mind az angol, mind a magyar változatban a forrásszöveg szerkesztését választod, úgy biztosan működnie kell az átmásolásnak. Ha nem akarod egy szuszra az egészet lefordítani, akkor másolhatod szakaszonként is.
2021. máj. 26. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Még nem próbáltam élesben, viszont amikor néztem, kicsit aggasztott, hogy a forráskód egyes elemei angolul vannak, ami nem tudom, mennyire zavarná be a magyar változatot. Lehet semennyire :D Számomra az egész Wiki-szerkesztés egy halom katyvasz...
2021. jún. 8. 16:33
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Általában a forráskód angol elemei működnek a magyar wikin is (és esetleg van magyar megfelelőjük, de nem föltétlenül). Ami nem föltétlenül fog, azok az angol sablonok. A sablonokat onnan ismered föl, hogy két kapcsos zárójellel kezdődnek, aztán jön a neve, és utána lehetnek paraméterek, akár elég sok is. Például a lapok jobb szélén levő infoboxok általában ilyen sablonok. De ha benne hagyod az angolt, akkor egy piros link lesz belőle, és előbb-utóbb arra jár majd valaki, aki kijavítja neked.
2021. jún. 8. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!