Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Milyen laptopot érdemes...

Milyen laptopot érdemes vásárolni egyetemi tanuláshoz (BME Gépészmérnöki Kar, Mechatronikai mérnöki alapképzés), egyetem kezdés előtt állva?

Figyelt kérdés

Elsősorban olyanoktól várnék, kérnék választ, akik maguk is ott vagy hasonló műszaki területen tanulnak vagy oktatnak, dolgoznak.

Az is nagy segítség, ha konkrét gépeket ajánlotok és az is, ha a képzés sajátosságait, követelményeit is figyelembe véve elmondjátok, hogy milyen paraméterekkel bíró laptopot érdemes választani.

(Kijelző mérete, típusa? Processzor? Memória? Háttértár? Kimenetek, bemenetek? Akkumulátorok? Bővíthetőség? Egyebek?)



#laptop mechatronikai mérnöki képzéshez #laptop ajánlatok műszaki, mérnöki tanulmányokhoz
2021. jún. 6. 21:35
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
100%

Egyetemhez nem kell erős gép, egy használt üzletivel is el lehet végezni.

Inkább vegyél olyat ami egyéb igényekhez is megfelel, az elsődleges felhasználási céljaidhoz.

2021. jún. 6. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
93%

Lenovo, DELL, HP-ból bármelyik üzleti 1-2 generációig visszamenőleg. Ezek már simán bírnak 6+ óra üzemidőt akkuról. Arra figyelj, hogy vállalkozótól vedd felújított állapotban, ne magánszemélytől lestrapáltan. Ha lehet, akkor kérj tőle tesztábrákat, amin látszódik az akkumulátor, a memória és a lemez állapota is.


Ami a felsoroltak közül szerintem fontos:


Legalább 8GB memória és 120 GB SSD legyen benne. Ha csak egyetemi dolgokat tárolsz rajta, akkor ennyi bőven elég a programoknak és azoknak a pár kB-os/MB-os fájloknak, amiket órán fogtok csinálni. Ha nagyobb igényeid vannak, akkor értelemszerűen növeld, én csak próbálok költséghatékony megoldást írni.


Kijelző: A régi Lenovo T400-as időkben borzalmas tapasztalatom volt a TN paneles kijelzőikkel, mert fakók voltak, rossz betekintési szöggel, emiatt fárasztották a szemet. Ha biztosra akarsz menni, akkor nézd meg vétel előtt a képét vagy kifejezetten IPS panelest keress.


Minden más lényegtelen.

2021. jún. 6. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
83%
Engem kiszolgált BME gépészmérnökin egy Lenovo G580 i3-2348M procival (2mag 4szál 2.3GHz) 8GB RAM-al és egy nVidia GT635M-el. Ezen modelleztem is ha kellett, és bírta. Most meg munkahelyen i5-8500H procissal modellezek, integrált grafikával. Úgyhogy nem fog kelleni ehhez erőgép. Legyen legalább 8GB RAM, meg persze SSD. Nekem a 240GB SSD is elég volt.
2021. jún. 7. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.


A 3. válaszolótól kérdezném.

"Most meg munkahelyen i5-8500H procissal modellezek, integrált grafikával."


Konkrétan milyen gépet használsz most a munkahelyeden? Márka, típus?

2021. jún. 7. 10:50
 5/25 anonim ***** válasza:
78%
Dell Latitude 5491
2021. jún. 7. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 A kérdező kommentje:

Úgy látom, ennek a "Dell Latitude 5491" gépnek 14"-os kijelzője van.

Ez nem kicsi mérnöki tervező programok (AutoCAD és társai), és modellező programok használatához?

2021. jún. 7. 18:45
 7/25 anonim ***** válasza:
Nem kicsi, ha fullhd felbontásút veszel. Csak a karakterek lesznek kicsik, de ezt neked kell tudnod, hogy zavar-e. Előre mondom, hogy a Windows általában a notebookoknál 125 vagy 150%-os méretezést állít be alapból, ezt le kell venni 100%-ra.
2021. jún. 7. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
100%

"Ez nem kicsi mérnöki tervező programok (AutoCAD és társai), és modellező programok használatához?"


Viszonylag kicsi, dokkolón használom 2db 24" monitorral. De egyetem alatt is kicsi volt nekem a laptop 15.6" kijelzője, és vettem egy 24" monitort, ahogy tette ezt nagyon sok kolis társam. Sok erő nem kell, inkább nagy kijelző, de ezt laptopban úgysem éred el, hiszen hordozni kell, ezért a monitor.

2021. jún. 7. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 A kérdező kommentje:

Köszönöm a hozzászólásokat, válaszokat.

Összegezve:

- A mobilitás, kisebb súly és méretek miatt ideálisabb választás az egyetemre egy -a tervező és modellező programok futtatására is alkalmas hardverrel bíró, de- kisebb képernyőjű, 14"-os laptop.

- Mert az asztali munkához, tanuláshoz -nagyobb kijelzőjű laptop esetén is- célszerű lenne egy plusz (megfelelően nagy méretű) monitort is csatlakoztatni a laptophoz.



A klaviatúrája mennyivel kisebb egy 14"-os laptopnak, a nagyobb kijelzős gépekhez képest? Nagy tenyérrel/kézfejjel nem kényelmetlen a kisebb klaviatúrán dolgozni? (Vagy esetleg a plusz monitor mellett plusz klaviatúrát is érdemes csatlakoztatni a géphez.)

Persze vásárlás előtt személyesen is kézbe veszek majd gépeket, de előzetesen érdekelne, hogy Te vagy mások hogyan látják ezt.


/Nem derült ki egyértelműen számomra. A 3., 5. és 8. választ ugyanattól a személytől kaptam?/

2021. jún. 8. 08:22
 10/25 anonim ***** válasza:

A kalviatúra azonos méretű 14"-nál, csak nincs numpad.


Igen, 3-5-8 tőlem volt.

2021. jún. 8. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!