Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Beadandó esetén ez csalás?

Beadandó esetén ez csalás?

Figyelt kérdés

Weblapot kell fejlesztenem.

Tavaly csak arra figyeltem, hogy működjenek a funkciók, így a dizájn kicsit gagyi lett.

Igazából elég kontár munka volt.

Most megint csinálom, de most beleütköztem egy-két akadályba és egy senior fejlesztő haverom segített megcsinálni.

A megcsinálás alatt azt értem, hogy elmagyarázta hogyan kell illetve küldött netes ajánlást is, ahol meg tudtam nézni a példát.

Én ennek megfelelően implementáltam, tehát ő egy betűt nem írt illetve a dizájn esetén is adott pár trükköt.

Na most elég f asza lett az oldal.

Tartok attól, hogy csalás miatt elővsznek.

Ezt leírhatom a tanárnak vagy sem, hogy valaki segített szóban?


2021. jún. 7. 07:23
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Miért lenne csalás az, hogy egy nagyobb tudásútól tanulsz? Ennyi erővel a könyvekből való olvasás is csalás.

Szerintem ez inkább szorgalom.

2021. jún. 7. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 elistvan ***** válasza:
100%
Ha nem betűről betűre vettél át kódot nem csalás, vagy ha nem mással csináltattad meg.
2021. jún. 7. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

A csalás az, ha más csinálja meg - részben vagy egészben - helyetted. Ha más átadja azt az ismeretanyagot, aminek segítségével azt meg tudod csinálni, az tanulás. Normális körülmények között ez egy kifejezetten becsülendő lépés volt.

Csakhogy!

Nem mindig vannak "normális körülmények". Mondhatja a tanár, hogy ő nem hiszi el, hogy te csináltad. Ekkor mit csinál? Rendszerint rákérdez pár olyan dologra, amit szerinte nem te csináltál. Ezzel csak az a baj, hogy ez alatt az idő alatt el is felejthetted, hogy pontosan mit miért csináltál. Önmagában ezzel sem lenne semmi probléma, ez komoly fejlesztőknél sem rendkívüli, hogy utánanéz egy ritkábban használt dolognak, megírja segítségével az éppen aktuális feladatot, de ha 2 hét múlva "feleltetnék" belőle, nem tudna mindent pontosan visszaidézni. Viszont egy tanár ezt akár értékelheti úgy is, hogy "biztos más csinálta meg". Vagy "biztos máshonnan nézted le a kódot". (Ami egyébként szintén nem kéne, hogy probléma legyen, de elég sok tanár van, akik ésszerűtlenül állnak a szakmai dolgokhoz.) Szóval én azt mondom, hogy amit ő tanított meg neked, arról azért tanulj be annyi ismeretet, hogy ne legyél bajban, ha a tanár rákérdez. ;) Egy értelmes tanár esetén ez nem, hogy nem baj, de egyenesen jó dolog, hogy önmagadtól informálódtál, de mint tudjuk, vannak a pedagógusi szférában olyanok, akik nem járnak két lábbal a földön.

Végül egy személyes megjegyzés: én a pályámat tanárként kezdtem. Nem véletlenül kerültem mindig a beadandókat. Azokkal csak a problémák és félreértések vannak.

2021. jún. 7. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
76%

Valós munkakörülmények között is ugyanezt csinálnád, a keresés az egyik legfontosabb dolog amit el kell sajátítanod ahhoz hogy produktív legyél, azt kell fejből tudnod amit vagy folyamatosan használsz, vagy nem találod meg kereséssel - a napom legalább harmada, sokszor fele kereséssel megy el, ez mindenki mással is így van akiket ismerek, vezető pozíciókban is(és nem a Feri és társa bt adatbázisát kell kiegészíteni egy-egy új kategóriával - nem mintha bármi gond lenne azzal, csak az elvárt szintet szeretném érzékeltetni). Ha fogalmad sincs az egészről a világ minden segítségét megkaphatnád, akkor sem lennél kész vele(hacsak nem más írja meg helyetted persze).

Ha nem volt kikötés, hogy bármiféle segédanyag nélkül dolgozz semmiképp sem volt csalás(ha meg volt ilyen kikötés, akkor gratula a tanárnak amiért még mindig itt tart, régen is idiótaság volt, ma még inkább az, az internet olyan mint a számológép matekon - de ugye ilyen 30, és felette tudjuk, hogy "nem lesz minden nap a zsebedben számológép", heh).

2021. jún. 7. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!