Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Mi lesz most a torrentezéssel?

Mi lesz most a torrentezéssel?

Figyelt kérdés
Olvastam a neten, hogy innentől kezdve az internet szolgáltatók kiadhatják a torrentezők adatait és büntetést kaphatnak. Ez mikortól érvényes? Egyáltalán vonatkozik ez arra aki néha-néha letölt egy filmet? És lehet e belőle baj ha most még gyorsan leszedték 20 filmet?

2021. jún. 25. 12:50
1 2 3 4 5 6
 1/52 anonim ***** válasza:
100%
Honnan szedted ezt az infót? Egy linket betehetnél.
2021. jún. 25. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/52 anonim ***** válasza:
44%
Én meg azt olvastam, hogy a Föld lapos.
2021. jún. 25. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/52 anonim ***** válasza:
100%
Már tegnap is írták, hogy nem lesz bajod, plusz van VPN is
2021. jún. 25. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/52 A kérdező kommentje:

[link]


Azt tudom hogy van vpn de még nem áll rendelkezésemre, nem tudom használni.

2021. jún. 25. 13:01
 5/52 anonim ***** válasza:
53%

Nálunk szerencsére nincs olyan, mint az USA-ban, hogy a netszolgáltatók monopolhelyzetben lennének. A leggagyibb kisvárosban is választhatsz 5-6 internetszolgáltató közül, ténylegesen verseny van. Ezért fizetsz havi 2000 forintot 20000 helyett...


Emiatt a szolgáltatók nem is tehetik meg, hogy az előfizetők ellen működjenek, hiszen akkor azok felmondják a szolgáltatást, és átmennek máshoz. A szokásos szélsőbalos médiahiszti az egész. Semmi nem változik, és semmitől nem kell tartanod.

2021. jún. 25. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/52 anonim ***** válasza:
96%

Volt már:

https://www.gyakorikerdesek.hu/szamitastechnika__internet__1..

elmondtuk:

* ez csak egy bírósági határozat, nem egy törvény, nem egy törvénybe iktatandó EU-s javaslat - az EU-ban nincs az angolszászoknál használatos precedensjog

* vannak VPN-ek, titkosítóhálózatok (Tor, I2P, Zeronet,...), a modern torrentkliensekben (mint a nyílt forrású qBittorrent vagy a Transmission) van titkosított protokoll - el lehet rejteni, hogy torrentet használsz

* jól írja a #5-ös: ez csak "médiahiszti", clickbait: a szolgáltatók nem lesznek ellenségei a torrentezők tömegeinek

2021. jún. 25. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/52 anonim ***** válasza:
100%

Vótmá!

Már nagyon fárasztóak a torrent ellenes kérdéseid.

Nem kaptál meghívót és azért vagy morcos?

2021. jún. 25. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/52 anonim ***** válasza:
5%
De a lényeg itt az, hogy mostantól rá kötelezhetik. Tehát ha Xy jogvédő cég követeli az adataidat, akkor azt hatóságon keresztül kiadathatják a szolgáltatóval.. Hiába jófej a szolgáltató, ha a bíróság kötelezi rá akkor nem tud mit tenni.
2021. jún. 25. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/52 anonim ***** válasza:
56%
#8: a szolgáltató nem látja mit forgalmazok, akkor mi alapján azonosít be engem?
2021. jún. 25. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/52 anonim ***** válasza:
100%

#8: "De a lényeg itt az, hogy mostantól rá kötelezhetik."

Nem. Az EU-ban nincs precedensjog, nem lehet arra hivatkozni, hogy "de hát az EU bíróságán ezt egyszer megengedték!".


"Tehát ha Xy jogvédő cég követeli az adataidat, akkor azt hatóságon keresztül kiadathatják a szolgáltatóval.."

A kulcsszó, hogy a "hatóságon keresztül" - ami eddig is így volt.


Tehát a jogvédő hivatal felkeresi az adott ország hatóságát és feljelentést tesz. A hatóság pedig az adott ország törvényeinek értelmében (!!!) intézkedik: végső esetben (már ha megállja a helyét a feljelentés) felkeresi a szolgáltatót, kikéri az adott időpontban kiosztott IP-címhez tartozó előfizetőt és nyomozást indít ellene (a jogvédő hivatal itt még nem kapja meg a feltételezhető elkövető adatait).

Ha a nyomozás során bizonyítást nyer a feljelentés tárgya, akkor meg eljárás indul az elkövető ellen. Ekkor - és csakis ekkor(!!!) - találkozik a jogvédő hivatal az elkövetővel.


Szóval semmiképpen sem úgy megy, hogy a jogvédő hivatal szívóskodik a szolgáltatónál, hogy "na add ki az előfizetőod adatait, mert beperellek!".

2021. jún. 25. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!