Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Mi lesz most a torrentezéssel?

Mi lesz most a torrentezéssel?

Figyelt kérdés
Olvastam a neten, hogy innentől kezdve az internet szolgáltatók kiadhatják a torrentezők adatait és büntetést kaphatnak. Ez mikortól érvényes? Egyáltalán vonatkozik ez arra aki néha-néha letölt egy filmet? És lehet e belőle baj ha most még gyorsan leszedték 20 filmet?

2021. jún. 25. 12:50
1 2 3 4 5 6
 41/52 anonim ***** válasza:
0%
Az IP címrőla zt is lehet tudni, hogy melyik internet szolgáltató osztotta ki. Pl. Speedtest.net, whatismyipaddress.com oldalakon azt is kiszokta írni az IP cím mellé, hogy melyik szolgáltatóhoz tartoznak. Pool.telekom,stb. Tehát ehhez nagy nyomozás sem kell, hogy megtudja IP cím alapján, hogy melyik szolgáltatónál vagy előfizető.
2021. júl. 4. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/52 anonim ***** válasza:

Szerintem zárjuk rövidre a kérdést:


-A torrent oldalak többségében ZÁRT oldalak, kivülállók bele sem látnak.


-Te nem látod ki kicsoda és mit seedel


-Nem látsz bele a kliensbe, hogy kinek mi az IP-je, az újabb kliensek állítólag úgy titkosítanak, hogy a szolgáltató sem nagyon lát bele.


-Itthon kb. 1 millió ember tuti torrentezett már életében, de sztem stabilan van minimum 5-600 ezer állandó felhasználó a mai napig ennyi perre egyszerűen nincs kapacitás.


-Rendőrök is torrenteznek, én régen dolgoztam állami intézményben, ott is sok minden torrentezve volt tán.


-Egy jó VPN klienst ha feltesz valaki, akkor, akkor kereshetik a Kanári-szigeteken a címét xD.


Ez az egész egy EU-s bírósági vagy milyen ügynek a vége volt, attól, hogy a lehetőség ezzel adott (eddig is az volt), nem lesz szerintem innentől állandósulva.

2021. júl. 5. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/52 anonim ***** válasza:

Látom a kretének csak lepontozni tudnak ész nélkül, de egy értelmes érvet meg nem írtak, hogy szerintük hogyan valósul meg több százezer ember (csak itthon) perelése meg az adatok kiadattatása, amikor magyar jogszabály erre vonatkozóan legjobb tudomásom szerint nincs, illetve mások se tudnak róla, valamint továbbra sem tudom hogy honnan gondoltátok, hogy az IP címet valaki látja torrentezésnél...


Mindegy, engem nem érint ez a torrentezés, ami nekem kell spotify, netlix stb. megvan, kibírom fizetni, csak pár ismerősöm is hisztizett emiatt a torrent miatt, pedig ez teljesen abszurd.

2021. júl. 5. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/52 anonim ***** válasza:
53%

"-A torrent oldalak többségében ZÁRT oldalak, kivülállók bele sem látnak."


Bárki beregisztrálhat.


"-Te nem látod ki kicsoda és mit seedel"


Torrent kliens kiírja az IP címet az adott torrenthez, hogy ki/mennyit tölt fel, a netszolgáltatóval karöltve könnyendén visszakövethető


"-Nem látsz bele a kliensbe, hogy kinek mi az IP-je, az újabb kliensek állítólag úgy titkosítanak, hogy a szolgáltató sem nagyon lát bele."


Lásd a fentit.


"-Itthon kb. 1 millió ember tuti torrentezett már életében, de sztem stabilan van minimum 5-600 ezer állandó felhasználó a mai napig ennyi perre egyszerűen nincs kapacitás."


Ez igaz, viszont ha elkezdenek büntetni (nem egyszerre mindenkit, sak néhányat elrettentésképpen), hamar vissza fog esni ez a szám, és máris lesz rá kapacitás



Ne osszuk az észt olyanról, amihez nem értünk, légyszi.

2021. júl. 5. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/52 anonim ***** válasza:
akk most a 27-esnek nincs igaza?
2021. júl. 5. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/52 anonim ***** válasza:

Ettől függeltenül 27-esnek igaza van, én a technikai oldalról mondtam el.


44-es voltam.

2021. júl. 5. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/52 anonim ***** válasza:
100%

Miért kezdenének el büntetni? Semmi nem változott, és az a bírósági ítélet amit felkaptak a cikkek csak arról szól, hogy az EU-ban kiadhatók az adatok. Ez eddig is így volt, csak nem volt benne a köztudatban, meg nem cikkeztek róla.

Nem mostantól, és nem az ítélettől kezdve lehet vadászni a torrentezőkre, hanem eddig is lehetett. Foglalkozott velük bárki is? Nem. Ezután sem fog, hiszen ha annyira akarták volna, eddig is megtehették volna.

2021. júl. 5. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/52 anonim ***** válasza:
53%

"Nem látsz bele a kliensbe, hogy kinek mi az IP-je, az újabb kliensek állítólag úgy titkosítanak, hogy a szolgáltató sem nagyon lát bele"


Már hogyne látnának bele. Én mint átlag user is látom a kliensben a többi peep IP címét. Ha én jogvédő ügynük lennék annyi volna a dolgok, hogy ezeket az IP címeket kimásolnám és elkezdeném kinyomozni, hogy ki kicsoda..

2021. júl. 5. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/52 anonim ***** válasza:
Jó, ezt nem tudtam, hogy kliensben látszik az IP, mondom én nem vagyok ebbe benne, de amennyire képbe vagyok ezekkel a dolgokkal, nekem ez fura. Miért nem csinálják úgy, hogy ne lehessen látni? Ez elég gáz. Ma már mindennél alap a titkosítás.
2021. júl. 5. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/52 anonim ***** válasza:
hát ez igaz, h titkosítani kellene, van is ilyen lehetőség ncore-on de nagyon bonyolult beállítani, sokaknál nem is működik
2021. júl. 6. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!