Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Mi lesz most a torrentezéssel?

Mi lesz most a torrentezéssel?

Figyelt kérdés
Olvastam a neten, hogy innentől kezdve az internet szolgáltatók kiadhatják a torrentezők adatait és büntetést kaphatnak. Ez mikortól érvényes? Egyáltalán vonatkozik ez arra aki néha-néha letölt egy filmet? És lehet e belőle baj ha most még gyorsan leszedték 20 filmet?

2021. jún. 25. 12:50
1 2 3 4 5 6
 31/52 anonim ***** válasza:
0%

25-ös

A beszüntetni és a betiltani között azért érted a különbséget ugye?

Mert ezután kikövetkeztethető, hogy nem a hatósághoz szóltam, hanem az illegális letöltőkhöz.

Legalább büszkeségre ne adjon okot, hogy lopnak. A hozzászólásokból az jön le, mintha az embernek joga lenne a lopáshoz, töketlen aki nem teszi.

2021. júl. 1. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/52 anonim ***** válasza:
100%

#31 Ez így nem igaz. A torrent a világ legtöbb országában teljesen legális. Gondolod, ha illegális lenne, csak úgy elérhetnéd a neten ilyen könnyedén? A jogvédő cégeknek is sokkal könnyebb dolguk lenne ha valóban illegális lenne, mert akkor nem kellene az IP címek után kutatniuk és azt bizonyítaniuk, hogy mit töltöttél le és mikor...


Sokkal egyszerűbb dolguk, lenne ha az egész torrent valóban illegális lenne úgy ahogy van, de mivel egy adatmegosztási protokollról van szó, amit széles körben használnak még a nagy cégek is, mivel bármiylen adatot megoszthatsz vele egyszerűen, így ez nem kivitelezhető. Hidd el, rengetegen próbálkoztak az elmúlt 20 év alatt, hogy illegálisnak minősítsék a torrentet, de nem sikerült nekik. Szerintem ezután sem fog.


Itt továbbra sem az a kérdés, hogy a torrent legális-e vagy sem, mivel egyértelműen legális, hanem konkrétan ezután még jobban figyelhetik, hogy mit töltesz le rajta.

2021. júl. 1. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/52 anonim ***** válasza:
100%

"ezután még jobban figyelhetik, hogy mit töltesz le rajta."

Pont arról van szó, hogy az EU-ban eddig is kiadhatók voltak az adataid, és emiatt nem változott semmi. Csak ezt úgy állítják be a médiában, mintha valami sötét korszak jönne el ezentúl, holott az derült ki, hogy ez mindig így működött, csak nem vettünk róla tudomást.

2021. júl. 1. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/52 anonim ***** válasza:
42%

Nagyon szépen megpróbálta mindenki értelmezni a cikket, és a jogszabályokat, EU-s döntéseket.


Képzeljünk el egy szitut inkább, szerintem életszerűbb, mint elemezgetni egy cikket meg a jogszabályt.


A 16 éves Vér Pistike Nógrádmegyerből egy nap úgy dönt, letölti a Nííd For Szpííd Ándörgránd kettőt, mert játszani szeretne vele. Valami jogvédő titkosszolgálati cég Brüsszelből éppen a 16 éves nógrádmegyeri Vér Pistikére van ráállítva, hogy figyelje nem-e letölt valamit torrentről, hogy aztán be lehessen perelni, meg kötelezni a szolgáltatót, hogy kiadják az adatait.


Vagy hogy kell elképzelni? Ha van az országban (most egy kis számot mondok direkt, amitől jóval több van) 300 ezer torrentező, akkor ennyit fognak perelni minden letöltés miatt? Ennyi emberre se lenne kapacitás mindenkinek kiadni az adatait, meg pereskedni, a valóságban meg simán van 1 millió torrentező is. Mégis hogy kiviteleznék ezt?

2021. júl. 4. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/52 anonim ***** válasza:

Nem így működik.

Pl Németországban vannak megfigyelt torrentek, amiknél loggolják, hogy ki melyik ip címről tölti le, a hatóságoknak kiadják a szolgáltatók.

Ha egy ilyet letöltöl, akkor negszívtad.

2021. júl. 4. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/52 anonim ***** válasza:

És mégis hogy figyelik meg? Vannak beépített téglák torrentoldalakon felregelve, akik feltöltenek valamit csalinak, hogy azt emberek letöltsék, és a letöltők IP címeit kideritik kik és honnan valók?


A torrent eleve egy zárt közösség, általában mindenki valami kamu néven van fent, a kliensek pedig titkosítják a forgalmat. Meg eleve az oldalakra is nehéz bekerülni. Ki tudna bárhol megfigyelt torrentet feltenni, vagy hogy megy ez?


Meg eleve, ha lenne is ilyen, akkor ha egy megfigyelt torrentet 10 ezer ember letölt, akkor 10 ezer per lenne és ennyi büntetés? Mert sztem 50-re sem lenne kapacitás végigjárni, nemhogy ennyire. Nem pár tucat ember torrentezik. Szerintem minden országban a lakosság legakább harmada érintett. Én nem torrenrezek ugyan, mert zenét spotify-n hallgatok, filmezni nem nagyon szoktam, játékokat meg akciósan megveszem néha ami kell, amikor brutál olcsón van steamen vagy valahol, de akkor is még a mai napig nagyon sokan tolják.

2021. júl. 4. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/52 anonim ***** válasza:

Nem kell semmilyen megfigyelés.

Nem csak csali torrentekkel lehet tőrve csalni a felhasználókat.

Pl egy lemezkiadó megbíz egy céget, hogy a kiadóhoz köthető zenék torrentjeknél nézzék meg, hogy ki seedeli az anyagokat.

A szolgáltatók pedig kiadják, mert kötelezve vannak rá.

2021. júl. 4. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/52 anonim ***** válasza:

"Pl egy lemezkiadó megbíz egy céget, hogy a kiadóhoz köthető zenék torrentjeknél nézzék meg, hogy ki seedeli az anyagokat.


A szolgáltatók pedig kiadják, mert kötelezve vannak rá."


Továbbra is elbeszélünk egymás mellett. Te nem látod ki seedel egy torrentet. Az oldalak se a letöltők nevét, se a feltöltőt nem mutatják alapesetben. Csak az látszik, aki megköszöni, de most ha látják is a seedelőket, mit látnak? Hogy egy Superman.jóskapista.15 felhasználónevű valaki seedeli? És mi fog történni? Megparancsolják a szolgáltatónak, hogy Superman.jóskapista.15 nicknevű felhasználó adatait adja ki? Mihez kezd egy felhasználónévvel?

2021. júl. 4. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/52 anonim ***** válasza:
57%

A torrentkliensben ott vannak az IP címek, kik forgalmaznak. Nem az oldalt figyelik meg, hanem a kliens forgalmát. Ugyanakkor azt is hozzá kell tenni, hogy ez a német módszer. Magyarországon senki nem üldözi és bünteti a torrentezőket.

Mikor a 2000-es évek végén voltak a nagy razziák meg szerver lefoglalások, ott is a trackerre mentek rá, nem a több százezer felhasználóra. Életszerűtlen, hogy ekkora mennyiségű ember ellen eljárás induljon (nCore - 500 ezer+ tag), a gépeik lefoglalásra kerüljenek, a bizonyítékról (akár gépenként X terányi) másolat készüljön, majd ebből megállapítsanak bármilyen értéket aminek a végén büntetést szabnak ki. Erre senkinek nincs kapacitása, arról az alapvető tényről nem is beszélve, hogy a rendőrök is pontosan ugyanúgy torrenteznek, ahogy mindenki más.

2021. júl. 4. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/52 anonim ***** válasza:
48%

"Te nem látod ki seedel egy torrentet. Az oldalak se a letöltők nevét, se a feltöltőt nem mutatják alapesetben. Csak az látszik, aki megköszöni, de most ha látják is a seedelőket, mit látnak?"


Nem vagyok annyira szakértő ebben, de szerintem ez úgy megy, hogy IP cím alapján már könnyen beazonosítható az illető, mivel a szolgáltatók (Telekom, DIGI, stb) általában fix IP címet adnak minden előfizetőnek, szóval ha megvan az IP címed, akkor az a szolgáltatódtól már kiadatható hatóság által, hogy ezt az IP címet melyik előfizetőnek osztották ki és akkor már a szerződésszám, név, lakcím, bármi megvan nekik rólad.

2021. júl. 4. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!