Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » A Debian mennyire használható...

A Debian mennyire használható a mindennapokban?

Figyelt kérdés
Az Ubuntu (ami Debian alapú) remekül használható, nekem nagyon bevált, viszont nem tudom, hogy a Debian mennyire elégíti ki az igényeket. Ez elsősorban azért érdekelne, mivel a Debianra kevesebb program van, mint mondjuk Ubuntura (ami van, azoknak is a korábbi verziójuk, Firefoxból meg csak az ESR változat van). Már 3. napja live-ban megy nálam a Debian egy MicroSD kártyáról, MATE asztali környezettel, eddig még egész jónak tűnik, de mivel live-ban megy, ezért nem nagyon akarom komolyabban használatba venni. Szerintetek érdemes feltelepíteni Ubuntu mellé?

2021. júl. 5. 19:47
 1/5 anonim ***** válasza:
Nyugodtan próbáld ki. Stabilitás miatt a csomagok jó régiek lesznek rá, ha ez nem zavar, lesz egy atomstabil rendszered.
2021. júl. 5. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Az sokkal inkább rajtad múlik, mint a Debianon. Ami megy Ubuntun, az 99.9% menni fog azon is. Az, hogy melyik disztrót választod alapvetően csak annyit befolyásol, hogy mik lesznek a gyári előtelepített csomagjaid. Telepítést követően viszont azt csinálsz vele, amit akarsz.
2021. júl. 5. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Ha Debianon újabb csomagokat szeretnél, próbáld ki a Testinget. Kábé rolling release Debiant kapsz. Ismerek olyat, aki évek óta használja, és teljesen stabil neki. ( [link] )
2021. júl. 5. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

"mivel a Debianra kevesebb program van"

Öhm... ez azért így meredek kijelentés. Nem számoltam össze, hogy darabra hány olyan szoftver van, ami csak Ubuntun fut, Debianon nem, de nem hinném, hogy számottevő mennyiségű lenne. Legfeljebb arról lehet szó, hogy jobban megválogatják, hogy mi kerüljön a központi tárolóba. De ettől az még "kerülőúton" simán telepíthető. A gyakrabban használt szoftverek pedig 100%, hogy két kattintássaltelepíthetők akármelyik ismert disztrónál.


"azoknak is a korábbi verziójuk"

A Debiannál hatalmas figyelmet fordítanak a stabilitásra. Csak alaposan leteszelt csomagokat pakolnak fel a tárolóikba, így tény, hogy nem fogsz a legfrissebb verziókkal találkozni. Bár én ezeket sem mondanám réginek.


Egyébként meg ha szeretnéd, próbáld ki! ;)

Nekem a Mint jobban bejött asztali rendszeren, de szerveren Debiant szoktan hassználni, pont a stabilitása miatt.

2021. júl. 6. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 kovpet ***** válasza:
Debianra is van snap meg nem csak apt-vet lehet telepíteni pl firefoxot, tehát ez a "régiek a csomagok" nem számít már annyira mint régen.
2021. júl. 8. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!