Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Melyik területbe érdemesebb...

Melyik területbe érdemesebb belefogni? Full stack webfejlesztő vagy szoftverfejlesztő?

Figyelt kérdés

Tegyük fel valaki friss diplomásként mindkét területet ugyanannyira szereti.

Melyikre érdemes ha jobban rágyúr az ember?

Melyiknek nagyobb a jövője, vagy melyik időtállóbb?

Fizetés hogy alakul a két terület között? Melyikkel van több lehetőség?

Egyébként Európa szinten érdekel a mai piac jelenlegi állása, tehát nem muszáj Magyarország keretein belül maradnunk.

Természetesen már énis utána jártam a dolgoknak, de érdekelne a véleménye szakmabelieknek.

Ugye a full stack magától értetődő, de szoftverfejlesztő alatt inkább java, python, c# nyelvekre gondolok leginkább.



2021. szept. 15. 20:43
 1/8 anonim ***** válasza:
22%

Tegyünk tisztába pár dolgot. Nem a diploma miatt lesz állásod. A diplomát bármilyen vidéki iskolába hozzád vágják ha végigseggeled, de ha nem dolgozol keményen napi 6-7 órát, akkor nem szerzel piacképes tudást. A tudást pedig nem a suliban adják, hanem az internetről fogod szedni, vagy tapasztalt fejlesztőktől akik elmondják mit tanulj.


A kérdésed továbbá: "full stack vagy szoftverfejlesztő?"


Mi a különbség szerinted? A web könnyebben tanulható, de a JS kevés lesz. Először a programozás alapjait kell megtanulni, és utána lehet elkezdeni bohóckodni a js-el. Amíg nem ismersz egy komoly nyelvet (c#, java) addig kár javascriptezni vagy pythonozni, mivel nem fogod elsajátítani azt a gondolkodást, ami nagyon megkönnyíti az életedet.


Ha beleölsz a tanulásba napi 6-7-8 órát, csinálod egy évig, lesznek pet projectjeid, akkor biztos hogy el fogsz tudni helyezkedni akár diploma nélkül. Ha megcsinálsz egy iskolát, de nem tanulsz mellé, akkor maximum azért vesznek fel valahová, mert nem kell utánad adózni a hallgatói jogviszonyod miatt, de természetesen ne várj többet 150-180 ezres fizetésnél. Sokkal jobb ha a tudásodat fizetnek meg.

2021. szept. 15. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ, de a kérdés szempontjából nem volt teljesen kielégítő, valamint kicsit out of context.

Van diplomám, frissen szereztem egy nyugati egyetemen, sok saját projectem van kisebb és nagyobb is, többféle területről.

Nem csak melegedni jártam be, egyetem mellett foglalkoztam teszteléssel is fél évet, de kisebb cégeknek weboldalakat is raktam már össze, de az egyetemet sem hanyagoltam, az évfolyam legjobb minősítésével végeztem.


A kérdés inkább arra irányult, hogy az általam két egyformán kedvelt területből melyikre érdemesebb ráfeküdni a piaci kereslet szerint, ergo melyik területen próbáljak meg elhelyezkedni így rögtön egyetem után.

Érdekelne tapasztalt szakmabeliek véleménye.

Én jelenleg úgy vettem észre, hogy a graduate/junior webfejlesztő, szoftvermérnök/fejlesztő munkák ugyanolyan fizetést kínálnak eleinte, de mid-senior munkakörökben jóval billen az utóbbi felé a mérleg.

De persze, számomra legalábbis némileg könnyebb a weboldakakkal/webappokkal való foglalkozás, de szeretem a kihívásokat.

Valamint inkább olyan munkaköröket pályáztam meg, ahol nem kell tapasztalat és betanítást is vállalnak adott nyelvekben.

Ami leginkább feltűnt, hogy rengeteg a wordpress féle oldal ma már, és idővel lehet megcsorbítaná a webfejlesztők lehetőségét.. Ezáltal lehet fel lennék váltva vagy váltanom kéne, de akkor már a programozás időtállóbbnak tűnik. De olyanok véleménye érdekel akik most benne vannak egy ideje a szakmában és van rálátása ezekre a területekre/dolgokra, hogy miben érdemesebb jobban elmerülni.

2021. szept. 16. 00:15
 3/8 anonim ***** válasza:
0%

"Van diplomám, frissen szereztem egy nyugati egyetemen, sok saját projectem van kisebb és nagyobb is, többféle területről."


Akkor régen tudnád a választ. Kamu vagy. Ilyet az kérdez, akinek fogalma sincs arról, hogy mi az a full stack fejlesztés, ráadásul külföldön ez nem is annyira ismert fogalom.


Egy tapasztalt fejlesztő válaszát olvastad.

2021. szept. 16. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
A diplomát még mindig sok helyen elvárják, de használható tudást az egyetemeken nem adnak, legalábbis Magyarországon. Azt magadtól kell összeszedned pet projecteken, szakmai gyakorlaton, tanfolyamokon.
2021. szept. 16. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

szoftverfejlesztő Java/C# jobban keres, mint full stack PHP-val, bár a node irány is kezd elterjedni itthon, az sem rossz


én webfejlesztéssel foglalkozom (PHP), mellette játékfejlesztés hobbi, mellékesbe

nekem a PHP webes iránya kevés, unalmas, hiába 1-1 izgalmas feladat, akár játék js-ben írva, vagy ilyen travian stb projekt, unalmasabb, mint amikor sima 2D-s játékot csinálunk akár haverokkal, akár fizetős projektbe csatlakozva


én azért tolom a webfejlesztést még, mert olyan munkahelyem van ahol kényelmesen el lehetek, kifizetik a kis pénzemet és mellette sok időt foglalkozhatok a saját projektjeimmel

viszont élvezeti szinten sokkal jobban élvezem a játékfejlesztést, vagy néha 1-1 szoftverfejlesztését, mint a webes dolgokat

weboldalt már nem is vállalok be senkinek, max sajátokat csinálom


nekem nincs diplomám, OKJ-im vannak és magamtól kezdtem el programozással foglalkozni, dolgoztam szoftverfejlesztőként C#-al, papír forma szerint most is szoftverfejlesztő vagyok PHP-val (bár jobb szeretem webfejlesztőnek nevezni ezt az irányt)


feladatok tekintetében mind2 iránynál lehet az a fajta, hogy xar projektbe kell gányolni, hákolni, vagy épp excel táblákat előállítani stb (amolyan favágó munkák), viszont lehetnek olyanok is amikor zöldmezős, vagy jobb projektnél izgalmas, érdekes szakmai kihívások


a PHP-s irány jóval egyszerűbb, kevesebb tudást igényel számomra, de unalmasabb is és a lehetőségeit tekintve számomra kevés (persze ez saját vélemény, hisz arra amire kitalálták tök jó, csak nekem unalmas)


a C#-nak is vannak webes lehetőségei, unalmasabb, nyugisabb irányai és vannak eléggé izgalmas, gondolkodtató feladatok is


anyagilag, ha úgy nézzük bevállalsz 1 főállás mellett 1-2 fusit, akkor mind1 mit csinálsz elég jól lehet vele keresni, akár bőven 1 milka fölött


engem nem a pénz motivál, nem a pénz a minden, így én máshogy tekintek ezekre a dolgokra, viszont ha te főleg anyagi okokból programozol, akkor érdemes a legjobb profit felé menned

2021. szept. 16. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

#3 Toxikus, salty Jóskagyerekek véleménye nem érdekel. Mint írtam, tapasztalt szakmabelieknek szólt a kérdés (mint az ötös), nem neked, aki minden ok vagy bizonyíték nélkül minősíti mások tudását, csak azért mert lepontozták a válaszaid és megsértődtél :))

Nen tudom miért kell azon bedurcizni, hogy valaki kérdezni mer akinek nincsen commercial tapasztalata.



#5 Végre, ilyen válaszokat vártam 😊

Nem a pénz miatt választanám az egyiket, csak amikor két irányt egyformán szeretek, akkor persze ezt is figyelembe veszi az ember mint sok mást is.

Fizetéseket énis nézegettem, Pesten sok helyet láttam ahol ha legalább olyan 3 év tapasztalata van az embernek, lazán 1 millió feletti bruttó béreket ajánlanak, legalábbis azokon munkás oldalakon amiket néztem 😳

De inkább gondolkozom a külföldi távmunkákban.

Hol látod magad pár éven belül? Ugyanezt szeretnéd csinálni, vagy lépsz valamerre?

2021. szept. 16. 10:21
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

#6:

a játékfejlesztés a jövőm, van egy nagy projekt ami miatt évek óta tanulok, képzem magamat, így jöttek a fizetős lehetőségek is


saját csapat, saját vállalkozás, viszont hosszútávon nem magyar piacra szánt játékok ugye

2021. szept. 16. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

#7 Nagyszerű, remélem majd egyszer szembejövünk majd azzal a projekteddel valahol 😊

Köszi a válaszokat és gl hf

2021. szept. 16. 10:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!