Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Egy mappában hány almappa és...

Egy mappában hány almappa és fájl lehet?

Figyelt kérdés

Pontosabb, a dolgaimat rendezem és egy egész mappa hálózatot hozok létre.

Például:

- Főmappa

- Almappa

- Almappa az almappában

- Almappa az almappa almappájában


Ezt az almappás dolgot kicsit érthetőbben: További mappákat hozok létre azokban, amikben szükséges, így rengeteg további almappa van.


2021. nov. 6. 22:54
 1/9 anonim ***** válasza:
82%
Milyen operaciós rendszeren? Milyen fájl rendszeren? A ma használtak eseténe "gyakorlatilag korlátlan" (annyira sok, hogy normális használat esetén nem tudod ezt a számot elérni, a konkrét szám már operaciós rendszer és fájlrendszer függő).
2021. nov. 6. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Bocs a vége lemaradt: Ami korlátozott az a teljes elérési útvonnal bővített fájlnév maximális hossza. Ez megint oprendszer és fájlrandszer függő.
2021. nov. 6. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Windows 7-et használok (tudom hogy már nincs támogatva). A fájlnév hosszát már mappa esetében is tapasztaltam. Egyiknél még engedett hosszú nevet, kb. úgy húszkaraktereset, netén kicsit hosszabbat. Másiknál (legyen mappa vagy fájl), még rövidet sem (példa: 2 - Zene). A mappákat és fájlokat sorszámozni szoktam, ahogy az előbbi zárójelben is említve van.
2021. nov. 6. 23:10
 4/9 anonim ***** válasza:
73%

Maximum number of files in a single folder: 4,294,967,295

Megnyugodhatsz!

2021. nov. 6. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Abban a számban a mappák is értendőek?
2021. nov. 7. 00:25
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Is there a limit to the number of folders in Windows?

Yes, you can create up to 128 top-level folders. You can create as many subfolders as you want. Sub-folders are unlimited. You can only have up to 9 levels of nested subfolders.


How many folders can you have in a folder?

You can put 4,294,967,295 files into a single folder if drive is formatted with NTFS (would be unusual if it were not) as long as you do not exceed 256 terabytes (single file size and space) or all of disk space that was available whichever is less.

Source: [link]


Bocsi, elnéztem, most jó. Tehát annyi almappát csinálsz, amennyit akarsz. Azt hittem, arra gondolsz, hány fájl lehet egy mappában.

2021. nov. 7. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Mindkettőre gondoltam, de már megkaptam tőled a választ, így megköszönném.
2021. nov. 7. 10:07
 8/9 anonim ***** válasza:
45%
így könnyebb. Windows 7-en max. 252 (más doksik szerint 255 vagy 256 mind a három számmal találkoztam már) karakter lehetett a teljes fájlnév az elérési útvonnallal együtt (az eltérést az okozza, hogy van olyan doksi ami azt írja, hogy a C:\ meghajtó jellel és a lezáró NULL karakterrel együtt 256 van amelyik szerint a meghajtó betűjele nincs benne a 256 karakterben, megint más szerint a lezáró NULL sincs benne... és ezek mind hivatalos MS doksik! Egy biztos, ha az ember ír egy kis programot és lekérdezi a file rendszer infó rekordot ld. [link] és az konkrét megadja, nekem most csak windows 10-em van íyg nem tudom lekérdezni). A windows 10 újabb változataiban elvileg nincs bent ez a limit, de rengeteg programban ez még be van építve (pl. ezért egy max. 256 karakter hosszú változóban tárolják a fájlnevet a programon belül).
2021. nov. 7. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Nyolcast pedig bárki is pontozta le, valamit nagyon elnézett, mert a válasza hasznos.
2021. nov. 8. 17:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!