Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Hogyan tudom megoldani, hogy...

Hogyan tudom megoldani, hogy ne változzon az új fájlok jogosultsága Ubuntu Serveren?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Röviden:

Apache szervert üzemeltetek, aktiváltam a home könyvtár funkciót (azaz minden Ubuntu felhasználónak lehet saját weboldala). A home könyvtár meg van osztva Samba fájlmegosztással, viszont az újonnan megjelent tartalmakat nem jeleníti meg a weboldal, csak miután kiadom a: sudo chmod 777 -R /home/felhasználó/public_html parancsot.

Valahogy meg lehetne oldani, hogy öröklődjön a beállítás az új fájlokra is?



2021. nov. 14. 20:24
 1/2 anonim ***** válasza:
Szerintem az umask parancs kell neked, ennek járj utána.
2021. nov. 14. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Közben sikerült megoldani úgy néz ki a problémát.

A Samba beállításai okozták a problémát. A fájlok hiába voltak beállítva megfelelően, a megosztás 700-as jogosultsággal ment, így minden új fájl esetében a Samba beállításai érvényesültek.

2021. nov. 14. 21:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!