Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Laptopot le tud nyomozni a...

Laptopot le tud nyomozni a szolgáltató?

Figyelt kérdés
Ha veszek egy laptopot,amin még hátra van 1 év részlet,de az eladó nem fizeti be,akkor le tudják nyomozni a laptopot ip cím alapján,vagy letiltani?

2022. jan. 13. 22:22
1 2 3
 21/25 A kérdező kommentje:
Ezzel kezdtem, mondtam neki hogy menjünk be, és fizessük ki egybe a maradékot. Azt mondta hogy nem lehet egybe kifizetni, de szerintem meg se kérdezte, vagy hazudik. Mindegy, valószínű nem veszem meg, mert nem akarok azon izgulni, hogy mikor csengetnek, mert be hajtják a gépet.
2022. jan. 14. 09:54
 22/25 A kérdező kommentje:
A normálisaknak köszönöm a segítséget
2022. jan. 14. 10:03
 23/25 anonim ***** válasza:
Igazad van, hagyd a fenébe.
2022. jan. 14. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:

Apám... ennyi sületlen marhaságot is rég láttam már egy kérdés alatt! :D


Van itt "jogász", "rendőr" és pár "hálózati mérnök" is. :D


Ez a gyakorlatban úgy néz ki, hogy a vásárolt eszközzel SENKI nem foglalkozik. Ha hitelre vette (pl áruhitel) vagy ha szolgáltatótól részletre (magasabb havidíj) ez akkor is igaz.


Gipsz Jakabnak, akitől veszed, tartozása van a SZOLGÁLTATÓ felé. Ha nem fizet, akkor előbb-utóbb behajtót küldenek rá. Az, hogy ez milyen módon kerül behajtásra egy másik dolog, de egy BIZTOS, hogy neked ahhoz az ég világon semmi közöd.


Épp úgy lehetne ez egy telefon vagy tv is. Ez egy eszköz... nem bérli, hanem megvette. Áruhitel esetén pl a bank fizette ki helyette, szolgáltató esetén pedig tulajdonképpen "burkoltan" de a szolgáltató hitelez. Persze nem így hívják és azért nyomják orrba szájba a szolgáltatók, mert másképp nem lehet a törvény szerint 2 éves határozott idejűt aláíratni csak ha ad mellé valami terméket is.


Tehát a lényeg: ha megvetted Jakabtól, akkor az már a TIÉD! A tartozásával meg majd megküzd az ismerősöd.


Senki nem fog becsengetni, hogy behajtsa tőled. :D


Túl sok tv-t néztek....

2022. jan. 14. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:
Egyetértek. Kivéve ha lopott. Annyira félrebeszél az ürge... szerintem lopta, és nincs semmi szerződése neki se.
2022. jan. 15. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!