Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Már korábban is használt, (...

Már korábban is használt, ( nálam 9 éves) laptopom elromlott. Van értelme javíttatni, vagy inkább újat vegyek?

Figyelt kérdés

Valószínűleg a kijelzője romlott el, egyik napról a másikra. Mikor betöltöttem rajta a google-,t akkor jelent meg egy vékony zöld csík keresztben a kijelző felső 5 centijén, és ez alatt a vonal alatt hosszában zöld és rózsaszín csíkos a képernyő. Át lehet látni rajta, de azért zavaró.


Szóval a kérdésem az, hogy érdemes e ezt javíttatni/ kijelzőt cseréltetni, vagy , mivel elég öreg a gép , újat venni. Mivel nem tudni mi baja lesz 2- 3-6 hónap múlva és ilyen gyakran nincs pénzem 50- 60 ezreket újra és újra kiadni attól függően épp mi lesz a legújabb gond vele.

Egy új gép egyszeri 120-150 ezres kiadással pedig kibírhat remélem legalább 5-6 évet gond nélkül.



2022. febr. 17. 02:52
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Ennyi idős gépre felment még valami modernebb oprendszer? Én már újat vennék a helyedben.
2022. febr. 17. 04:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
ssd-vel fel lehet tuningólni még, ami +20e
2022. febr. 17. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

#1 "Ennyi idős gépre felment még valami modernebb oprendszer?"

A munkahelyemen van néhány 13 éves gép. Nem mondom, hogy villámgyorsak, de azért bőven elviselhető a sebességük Win10 mellett. Igaz, amikor vették, akkor csúcskategóriás gépek voltak. Merőben más lenne a helyzet egy olyan 13 éves gépnél, ami a vásárláskor is már alsó kategória volt.

Viszont tapasztalat, hogy egy kb. 10 éves, átlagos gépre is simán felmegy a Linux Mint, vagy ha nagyon szegényesek az erőforrások, akkor a Lubuntu. Nem csak a Microsoft készít operációs rendszereket. ;-)

2022. febr. 17. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

"Egy új gép egyszeri 120-150 ezres kiadással"

Nem akarlak elkeseríteni, de egy jó laptop manapság 200-250 ezer forint legalább.

2022. febr. 17. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
4. Miért lenne annyi? Az előbb nèzegettem őket, Asus laptop ( ez a fajta van nekem), már van 120 ezerért is. Nekem csak annyi kell, hogy menjen rajta a wifi és tudjak sorozatokat nézni rajta.
2022. febr. 17. 14:26
 6/13 anonim ***** válasza:
Ja, 120 ezerért kapsz valami belépő szintű hulladékot, Celeron procival, amiben 4GB RAM van és HDD vagy egy 120-as SSD. Az ilyet csak a hülyék veszik meg, mert már eleve alkalmatlan a normális használatra, de az anyagminősége is vacak és 2 évnél többet nem bír.
2022. febr. 17. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Érdekes. A férjem asus laptopját 85 ezerért vettük akkor épp akciós volt, és 6 éve megvan neki, sose volt baja.

Tudod nem mindenkinek van pénze 250 ezres laptopra.

2022. febr. 17. 15:43
 8/13 A kérdező kommentje:
Azért köszi a vàlaszokat. Egyelőre használom a mostani gépet amíg így lehet és bírja, addig pedig gyűjtök egy újra. Később ha lesz felesleges 50-60 ezrem, lehet hogy ezt A régit is megcsináltatom, hátha nem fizetek rá. És jó lesz tartaléknak.
2022. febr. 17. 15:49
 9/13 anonim ***** válasza:
Van egy eladó 4 éves laptopom, ha érdekel, az jobb, mint, amit ma belépő szintben kapnál és még pár évig tuti jó lesz. Ha érdekel, írj rám!
2022. febr. 17. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Az Asus mondjuk tényleg jó, strapabíró gépeket gyárt olcsón.
2022. febr. 17. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!