Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Milyen laptopot érdemes...

Milyen laptopot érdemes egyetemen használni?

Figyelt kérdés

2022. júl. 7. 09:56
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Ami működik..., ha nincs más kritérium.
2022. júl. 7. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:

Még én is most fogom kezdeni az egyetemet, de elég ok időt töltöttem kutakodással a laptop piacon. szerintem ami nagyon fontos:

-lehetőleg ddr4 ram(legalább 8gb, de ebben az esetben a több mindig jobb)

-háttértárból m.2 nvme ssd. Ha a laptop 2-3 éve jelent meg és nem alsó kategóriás, sanszosan ilyen van benne. Ha látsz bármit hdd-vel, azt kerüld, laptopoknál szerintem fontos a gyors boot idő.

-Érdemes minél újabb processzoros laptopot nézni. Ha nincs sok gépigénye annak a dolognak amit tanulsz akkor 4 mag már elég lesz, és minél újabb proci mégegyszer. Első soron intel core i5 széria(ha van pénzed rá akkor akár i7) vagy valami ryzen 5/7 szerériás cucc.

-kijelzőből full hd untig elég. én 14 inches laptopot vettem, ugyanis ez a méret a mai gépeknél még nem túl kicsi de közben hordozható könnyedén.

-illetve fontos, hogy kényelmes billentyűzeted legyen. ha használtat veszel, figyelj a billentyűzet kiosztására. Nagyon hasznos plusz pont aminek már most fáj a hiánya az a háttérvilágítás.


Nem tudom mekkora összeget szánnál laptopra. Én kifogtam egy nagyon jó dealt hardverapro.hu-n és 160 forintot költöttem. Ez elég volt egy 11. generációs(kb 2 éves) intel core i5-ös gépre 8gb ddr4 rammal és 512gb m.2 nvme tárhellyel és 14 inches full HD kijelzővel.

Ha hardverparon nézelődsz, akkor a minimum amit mondanék az mondjuk egy ryzen 3 5300u vagy valami 10.+ generációs i5 intel iris/dedikált videókártyával. 8gb ram az nem kompromisszumképes, de tárhelyből a 256gb-al is meg lehet lenni. ha nagyon szűkös a keret akkor én valami thinkpad t vagy x szériás gépet vennék. Ebben az esetben a jelölése a gépeknek t 4*0(a csillag helyén minél nagyobb szám van, annál frisebb a proci ami jó dolog általában) vagy x2*0, ahol a minta ugyan az. HDD és 1080p alatti kijelző kerülendő.


Remélem tudtam segíteni.

2022. júl. 8. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Attól függ, milyen szakon. Föci-töri tanárira járok. Egy ősrégi Lenovo T430-ast használok, tökéletesen elég mindenre, s bírja a strapát is.
2022. júl. 8. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!