Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Melyik egyetemen lenne érdemes...

Melyik egyetemen lenne érdemes tanulnom, ELTE proginfó, vagy Óbudai Egyetem mérnökinfó?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Elso kerdesem az lenne,hogy szerintetek erne valami hatrany,ha esti tagozaton szereznek diplomat,vagy azt nem nagyon nezik? Mar 23 eves vagyok,eddig masik sulit vegeztem,viszont ez az ami erdekelne,viszont munka mellett nappalira nem tudnek mar jarni,tehat maradt az esti.Itthon szoktam programozni mostanaban,nagyon megtetszett,es ezzel szeretnek foglalkozni! A masodik kerdesem pedig,ha esetleg valaki ismeri mindket kepzest,hogy mindketton ugyan olyan jo az esti kepzes szinvonala is,mint a nappalin,vagy valahol lejjebb adnak? Termeszetesen az erdekelne,ahol hasonloan jo!



Koszonom szepen elore is a valaszokat!



(Elnezest az ekezetek hianya miatt,es ha rossz helyre kerult a kerdes!)


2018. aug. 16. 20:01
 1/9 anonim ***** válasza:
Óbudai Egyetem!
2018. aug. 16. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ!:) Az miben jobb véleményed szerint?
2018. aug. 16. 20:33
 3/9 anonim ***** válasza:
A legfontosabb kérdés, hogy mit vársz az egyetemtől? Papírt szeretnél vagy tudást? A leadott anyag minden egyetemen kb ugyanaz, kisebb-nagyobb különbségekkel persze. A valódi különbség abban van, hogy milyen magasan van a léc, mennyit kell teperni a kettesért. Ha a papír a lényeg menj az óbudaira, ha a tudás számít, ami erős alapokat ad akkor menj a BME-re, a kettő között ott az elte, mint közép út.
2018. aug. 16. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

nézd meg a tematikát és amelyik jobban tetszik


az óbudain estin nem indul mindegyik szakirány a meghírdettek közül csak amelyikre van elég jelentkező, ezt vedd figyelembe

2018. aug. 17. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
BME nekem is eszembe jutott,csak sajnos ott nem indul esti képzés :/ Megnéztem a tematikákat mindkét sulinál,az óbudainál mintha jobban rámennének magára a programozásra,mint az elméletre,ami tetszik,és elvileg,kellő jelentkező esetén,lehet szoftverfejlesztő szakirányra menni,az ELTE viszont úgy láttam estin csak egy szakirányt indít sajnos.Nem csak a papír számít nekem,hanem hogy kapjak egy elméleti alapot,amit itthon egyedül nem tudok felszedni,mert jó,hogy elprogramozgatok itt,ami nagyon jó szórakozás,bevallom,de úgy hallottam,ha már jóval több mindent fogok tudni,és nagyobb dolgokban gondolkodom,akkor számítani fog az erős matematikai alap,amit meg elvileg az ELTE inkább megadna
2018. aug. 17. 10:00
 6/9 anonim ***** válasza:
Mint már elhangzott, az ELTE estin csak egy szakirány van, ami a nappalis C szakiránynak felel kb meg. Ha nappali képzést mondtál volna, azt mondanám, hogy az ELTE-t kerüld el, de szerencsére az esti képzés (még?) nincs úgy elfuserálva, mint ahogy a nappali lett az elmúlt néhány évben. Mivel estire nem jártam egyik helyen sem, ezért ajánlani nem fogom egyiket sem, de mindenesetre az ELTE nappali képzésével jócskán vannak problémák, ezt nem árt észben tartani.
2018. aug. 17. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Elég érdekes, hogy mennyire alábecsülik az emberek az ELTE-t. Én most végeztem, és felvettek egy elég komoly céghez programozóként (anonimitásom megőrzése végett a cég nevét nem írom le). Amióta ott dolgozok (2 hónap kb), nem telik el nap anélkül, hogy ne kellene használom az ELTE-n megszerzett tudást. Emellett egy cseppet sem érzem, hogy kevesebbet adott volna nekem ez az egyetem, mint a BME/Óbudai a kollégá(i)mnak, sőt..

Én nem érvelni szeretnék az ELTE mellett, mert nem jártam a többi egyetemre, így összehasonlítási alapom sincs. Én csak azt tudom mondani, hogy az egyetemen kapott tudásom helyt állt ezidáig.

A BME-ről meg az a véleményem mint az MacBookokról: igaz, hogy nagyon jó; igaz, hogy bizonyos területekre a legjobb; de az is igaz, hogy sokkal többre tartják mint amennyit ér. Nehezebb mint egy ELTE/Óbudai? Abban biztos vagyok. De nem azért, mert több tudást várnak el, hanem mert teljesen természetes, hogy 0 pontot ér egy SQL lekérdezés, ha papíron nem írod ki a ";"-t, stb stb.

2018. aug. 19. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
65%

Nem alábecsülöm az ELTE-t, elismerem, hogy tudás tekintetében az egyik legjobb választás... LENNE, ha nem egy <insert bad word here> lenne a dékán. Az ELTE problémája nem az anyagban rejlik, hanem a vezetőség hozzáállásában. Vannak rossz, haszontalan előadások, ahogy biztosan van a BME-n, és az Óbudain is. De a BME-n, és az Óbudain nem köteleznek rá, hogy csakazért is végigüld az előadást, és ott nem próbálják lépten-nyomon ellehetetleníteni számodra, hogy egyetem mellett dolgozz. Merthogy az ELTE-n ezt teszik. Nem jársz előadásra? Nem vizsgázhatsz. Szeretnél némi munkatapasztalatot összeszedni, mire végzel az egyetemen? Ott a 8 hetes szakmai gyakorlat. Ja, hogy az neked kevés? Akkor menj estire, ha dolgozni akarsz. A nappalis hallgatónak az a főállású munkája, hogy hallgat. Legalábbis az ELTE IK vezetősége szerint. Az, hogy a többséget kávéfőzésre sem veszik fel az egyetem után, ha nincs legalább másfél év tapasztalata már nem érdekli őket, az már nem az IK statisztikáját csorbítja. Tehát:

- Járj kötelező jelelggel minden létező előadásra, akkor is, ha szar, különben nem vizsgázhatsz

- Ne dolgozz, arra van az esti képzés, ellenben a tanulmányi ösztöndíjadból nem hogy megélni, de túlélni sincs lehetőséged. Legyen valaki aki eltart téged, vagy jelentkezz koliba (Ahova úgysem fognak felvenni ha nem laksz legalább 150km-re Budapesttől)

- In general, nem fontos hogy mit diktál a munkaerőpiac. Miért? Mert a cél úgyis az, hogy itt maradj Msc-zni, majd doktorit tegyél, és itt kutass/oktass.


Az ELTE értékelhető tudást ad, leszámítva azt, hogy semmi gyakorlati tapasztalatod nem lesz ha nem képzed magad az egyetem alatt. De olyan szinten hallgatóellenes politikát folytatnak, hogy az undorító. EZÉRT nem ajánlom senkinek hogy az ELTE-re menjen.

2018. aug. 19. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

8-assal nem tudok vitatkozni. Ezek valóban nagyon kiborító és valós dolgok. A baj pedig az, hogy erről kizárólag a vezetőség tehet. Most azonban változott a tanterv, és sokkal gyakorlatiasabbá vállt a képzés. Érdemes rávetni egy pillantást.

7-es voltam.

2018. aug. 20. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!