Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Miért akad a játék?

Miért akad a játék?

Figyelt kérdés

Előrebocsájtom hogy nem igazán értek a pck-hez. A héten megvettem a Star Wars Jedi: Fallen Order-t, és időközönként elég erősen akadozni kezd. Amit nem igazán értek hogy néha meg teljesen jól fut high grafikai beállításokkal. A héten vettem a gépbe RAM-ot, így már 16GB van, szóval gondolom az nem lehet a gond. A videokártya tudom hogy valamivel gyengébb, mint amit a játéknál recommended-nek jelöl, csak azt nem értem hogy ha valóban az a baj, akkor alkalmanként miért fut gond nélkül akár órákig.


Videokártya: radeon rx 580

CPU: intel core i 3 9100f


Előre is kösz ha valaki tud segíteni!



2022. dec. 2. 17:16
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Driverek rendben?


Hőmérsékletek rendben?


Esetleg kicsit vedd lejjebb a grafikát

2022. dec. 2. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Nem igazán tudom hogy mit takar hogy a driver rendben van-e, illetve hogy honnan tudom hogy nincs rendben. Azt tudom hogy az Elden ring, illetve igazából az összes játék rendben futott eddig amit telepítettem. (Kivéve amit nem bírt a videokártya, de azoknál legalább tudtam hogy mi a gond)


A proci hőmérséklet értékeken belül van.


A grafikát pedig ha leviszem minimumra, akkor rendben fut a game, csak ez nem világos hogy alkalmanként miért fut tökéletesen max-on is, attól függetlenül hogy hol vagyok a játékba. Pl van egy rész a Dathomir nevű bolygón játékon belül ami egyszer nagyon szaggat, utána következő nap ugyanott semmi gond akkor se ha feltolom high-ra a grafikát.

2022. dec. 2. 18:26
 3/9 anonim ***** válasza:
HDD-re vagy SSD-re van telepítve?
2022. dec. 2. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
HDD-re
2022. dec. 2. 18:49
 5/9 anonim ***** válasza:
Na az könynen okozhat ilyesmit, a mai játékoknak egyszerűen mr kevés a sebesség amire a HDD képes.
2022. dec. 2. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Értem. Akkor veszek SSD-t. Köszi a válaszokat!
2022. dec. 2. 20:32
 7/9 anonim ***** válasza:
9%
bár az az i3 9100f se játékokra való
2022. dec. 3. 01:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Nincs olyan játék, ami játszhatatlan lenne egy RX580-nal 1080p-ben.

9100F sem igazán korlát még. Mindennek futnia kellene. Lehet, hogy egy cyberpunk a kritikus helyeken 25-30 fps alá is beeshet, szóval nagyon kompromisszumos tud lenni. De egy fallen order nagyon távol van gépigényben a cp77-től. Mennie kell mindennek.


DDU-val driverek letörlése, aztán visszatelepítés.

Más öteletem nincs igazán...

Nézd a hőmérsékleteket, log-old a hardveradatokat, hátha valami háttérfolyamat jön képbe (retek windows...)

Valami van itt


_____

SSD nyilván ajánlott a programok futtatásához, mert a rendszer reszponzívabb, gyorsabb a betöltés, stb. Viszont teljesítménypluszg nem ad!!!

2022. dec. 3. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Ma lefutattam benchmarkot, és azt írja hogy a driverek nagyon alulteljesítenek (meg amúgy a proci is), szóval valóban azzal lesz a gond. Megpróbálom ezt törlés, újratelepítés dolgot amit írsz.


Annyit még megírnál hogy miért alakulhatott ki a dolog? Csak hogy ha egy mód van rá, akkor legközelebb ne szaladjak rá.

2022. dec. 3. 13:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!