Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Dupla monitor megoldás ha...

Dupla monitor megoldás ha csak egy HDMI port van a gépemen?

Figyelt kérdés

Két ugyan olyan samsungos monitort szeretnék használni egyszerre úgy, hogy egyikből a másikba egérrek át lehessen menni de más dolgokat tudjak mindkettőn csinálni-

Problémába ütköztem mert csak 1 HDMI port van a számítógépemen és a második monitort nincsen hova bedugni. Utánanéztem és csak mégjobban össze vagyok zavarodva, mert ajánlottak az interneten ‘HDMI splittereket’ és ‘HDMI switcheket’ de nem szélesebbé akarom tenni a monitort és nem szeretném ha ugyan az menne mindkettőn, 2 külön dolgot szeretnék rajtuk csinálni.-

Megoldható lenne hogy vegyek egy olyan kábelt aminek az egyik vége HDMI ami a monitorba megy a másik vége pedig DisplayPort ami a számítógépbe megy? Akkor működhetne ez úgy hogy az egyik monitor a HDMI-be van bedugva a másik DisplayPort-ba?

(a monitorok: 24" Samsung C24F390F

nincsen a monitorok hátulján igazából semmi más csak az az egy HDMI, azt sem tudom hogy működne-e az előbb említett DisplayPort végű kábellel)

Köszönöm előre is a segítséget!!



2023. jan. 19. 14:51
 1/4 anonim ***** válasza:
70%

Ha a számítógépedben van DisplayPort, akkor vegyél olyan kábelt, aminek egyik fele DP, a másik HDMI, ezzel bele fogod tudni dugni a második monitort, és utána úgy rendezed majd a képernyőket, ahogy szeretnéd.

[link]

2023. jan. 19. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

így van, elvileg kell menni. a DP port tud ilyet, hogy ellenőrzi, hogy a kábel másik végén DP vagy HDMI eszköz van, és annak megfelelő jelet fog küldeni. Tehát az ilyen egyszerű olcsó passzív DP-HDMI kábelek teljesen jól kell működjenek.


de azért nézd meg a leírását a gépednek (alaplapi kimenet? akkor alaplap és processzornak kéne utánanézni)

2023. jan. 19. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
A samsung laptophoz akkor csak egy monitort kell venned. A másikat a laptop tartalmazza... :)
2023. jan. 19. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, már megoldottam és működik, HDMI-DisplayPort kábellel bedugtam a PC egyik displayportjába és működik.:)
2023. jan. 20. 08:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!