Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Erre a fan hubra rá lehet...

Erre a fan hubra rá lehet kötni nem pwm ventiket?

Figyelt kérdés

A ventilátoraim nem PWM vezérelhetők.

[link]

Ezzel a fan hubbal lehetne működtetni őket?



2023. febr. 21. 08:43
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:
#8 hiába ugrálsz, mert a #10 válaszból kiderült, hogy nem tudja szabályozni a 3 pines ventit. És a kérdés erre irányult.
2023. febr. 26. 19:16
 12/17 A kérdező kommentje:

compatible with 3 and 4 pin fan

Nem azt jelenti, hogy tudja is szabályozni a 3 pinest. Hiába írtam le részletesen, valaki nem jött rá mi a kérdés.

Köszönöm azoknak, akik segítettek.

2023. febr. 26. 19:18
 13/17 anonim ***** válasza:
#10 es biosba is attetted pwmrol fesz alapu szabalyzasra? plusz ha mellette ott volt a 4 pines akkor meg jo hogy vegig maxon fog menni edes istenem
2023. febr. 26. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 P.O.C. ***** válasza:

#13: Ezek szerint tényleg fingod sincs az eszköz működéséről okoska!

1 csatlakó van csak amivel az alaplapra kötheted, és azon csak két kábel van bekötve gyárilag, az egyik a fordulat számláláshoz, a másik pwm jelnek. Írja is a kézikönyv, hogy csak 4 pines csatlakozóra kötheted, a 3 pines nem jó neki.

Ha feszültség alapon is szabályozna mind a 4 kábel kéne neki, a földelés és a 12 V volt is, másképp honnan a fenéből tudná, mennyi áramot kap éppen az alaplaptól?

Vegyél egyet, és tesztelgessed, majd utána osszad róla az észt, addig hiába duzzogsz itt!

2023. febr. 26. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
kezdodik... gyerekes hangnem megvan, grat hozza nagyon nagy fiu lettel tole... a 13as valaszom meg kerdes ha nem tunt volna MR NAGYOKOS ugyebar vagy nem tudom de ez:? erted ez leirom megegyszer:? ez ez a jel ez azt jelenti kerdeztem tudod kerdojel amit kerdes utan szokas hasznalni bar szerintem ez se fog a tudatodik eljutni es igen meg mindig kerdeztem mivel nem tudtam ezert kerdeztem de ahogy latom ezt nem sikerult sajnos felfogni mert a tudasod ott kimerul hogy a masikat nagyokosozzuk
2023. febr. 26. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 P.O.C. ***** válasza:

#15: Hiába állítom be, fogd már fel, hogy 2 ér megy a készülékhez!

A többi 10 mind ventilátor kimenet.

Az egyik arra kell neki, hogy jelentse az alaplapnak a fordulat számot, amit csak az első ventilátortól vesz figyelembe, azért van külön színnel fehérrel jelölve. Másik ér a PWM jelet viszi a többi ventihez. És ennyi!!! Nem tudom érthetőbben!!!

Ha ennyi kábellel feszültség alapon is tudna szabályozni olyan elektronkának kéne benne lenni, hogy a beérkező pwm frekvenciából valahogy kitalálja milyen áramerősséget kell adni a 3 pin -es fentilátoroknak. Ilyen elektronikát meg 2000 Ft -ért, amibe ez a szar kerül, nem raknak bele arra mérget vehetsz.

Szóval ne fárassz már légy szíves!

2023. febr. 26. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 P.O.C. ***** válasza:

#13: Na leteszteltem a hipodrézised, hogy lenyugoj végre. Beállítottam a voltage módod a biosba pwm helyett. Bekapcsolástól kezdve az összes rákötött venti mint a félőrült maxon pörgött. A pwm esek és az egy nem pwm es is, lévén a pwm -ek se kaptak pwm jelet. Természetesen fodulat állításokra sem reagált az Asus fan expertbe.

Cseppet sem lepődtem meg, csak józan paraszt ésszel gondolkodtam. Neked is ezt ajánlom mielőtt tájékozatlanul nagy arccal nekirontasz másoknak, mint a darázs.

2023. febr. 26. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!