Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Ha újratelepítem a windowst...

Ha újratelepítem a windowst és a telepítőből új partíciókat hozok létre?

Figyelt kérdés

Akkor az már nem logokai partíció lesz - ugye?


A problémám ugyanis az hogy a windows alól 2 partíciót tudok csinálni. Vagyis tudok többet is csak azt valami "logkiainak" jelöli meg a lemezkezelőben.

Ha full letörlök mindent és a telepítőből hozom létre a partíciókat - akkor nem lesz logikai - igaz?



2023. márc. 6. 07:39
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Attól logikai partíciók, hogy fizikailag ugyanazon a meghajtón - tehát ugyanazon a HDD-n vagy SSD-n - helyezkednek el, csak a rendszer külön kezeli őket. Tehát ha egy meghajtóra csinálsz 2 partíciót, azok logikai partíciók lesznek, bármit is ír a vindóz. Ennek a gyakorlatban semmi jelentősége nincs.
2023. márc. 6. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 P.O.C. ***** válasza:
100%

Miért zavar, hogy a Windows technikailag minek nevezi a partíciókat?

Ha egynél nem több operációs rendszer használsz a gépeden, kb édesmindegy. Teljesítményben sem ér hátrány, hogy most az elsődleges vagy logikai a partíció.

Vagy használj custom partíció manager programot, ott te mondhatod meg a tutit.

2023. márc. 6. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Akkor tehát mindegy? Csak mert 3 rendszert akarok a külön partíciókra tenni 32 és 64 bitest is.
2023. márc. 6. 08:25
 4/15 A kérdező kommentje:
200 gigás hdd amúgy és 60-70 gigás 3db partíciót akarok. Akkor ezek szerint mindegy hogy a windowsos lemezkezelőben - vagy a telepítővel hozom létre őket...
2023. márc. 6. 08:30
 5/15 Szirty ***** válasza:
100%
2023. márc. 6. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Ha jól gondolom az a bajod, hogy MBR nem pedig GPT, GPT-ben sok elsődleges partíciód lehet. MBR vagy 4 elsődlegest tud vagy 3 elsődlegest + 1 kiterjesztett partíciót, amin belül lehet több, de csak logikaiak.

És ha jól sejtem a win8.1 eleve a hagyományos elsődeleges 'C:' mellett +1 partíciót is lefoglal rendszernek, így marad vagy 2 elsődleges vagy 1 elsődleges + 1 logikai.


Az MS-nél valamiért összekötötték a GPT-t az UEFI biossal, szóval elvileg átalakítható ugyan (jelenlegi adatok elvesztésével), de nem vagyok biztos benne, hogy jól működik, lehet utána a windows install visszarakja az MBR-t, ha nem UEFI-s a boot..

[link]

2023. márc. 6. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

#6-os vagyok, bocsánat, ezt itt elírtam, tehát:

És ha jól sejtem a win8.1 eleve a hagyományos elsődeleges 'C:' mellett +1 partíciót is lefoglal rendszernek, így marad vagy 2 elsődleges vagy 1 elsődleges + 1 bővített, amiben lehetnek logikaik.

2023. márc. 6. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

Az már eleve ciki hogy MBR partíciót használsz 2023-ban..

Telepítsd újra uefi módban.

2023. márc. 6. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

MBR helyet konvertáld GPT-re a lemezt, ha már nem Win.7-et használsz, annál 20 partíciónál se lesz logikai.

Könnyen megteheted, MBR-ről GPT-re vagy fordítva, pl. AOMEI Partition Assistant-al adatvesztés nélkül.


[link]

__________________________________________________________


[link]


[link]

2023. márc. 6. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

"32 és 64 bitest is"..., az nem lesz jó.

Egyszer próbáltam ilyent még Xp-n, semmi sem működött, aztán mondták nem szabad 32 és 64 bitest is egy gépre telepíteni

2023. márc. 6. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!