Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » IT-s tanúsítványokat (CCNA,...

IT-s tanúsítványokat (CCNA, Azure/AWS Administrator) megéri megszerezni diploma mellé?

Figyelt kérdés

Jövő nyárra végzek a programtervező informatikus szakon. Idén nyáron leszek gyakornok, de az órák beosztása miatt ősztől nem tudom a gyakornokságot folytatni (ezt tudják is, ismerősön keresztül kerültem be). Viszont az egyetem mellett tudok majd valamennyit pluszban tanulni, szerencsére könnyen tanulok. Ezért arra gondoltam, hogy szerzek egy ilyen certet, mert a követelmények eléggé hasznosnak tűnnek.


Ezeket a tanúsítványokat értékelik munkához? Vagy csak idő és pénzpocsékolás megszerezni őket?



2023. máj. 8. 08:08
 1/10 anonim ***** válasza:
22%
Fölösleges önállóan. Az a cég ami elvárja biztosít neked oktatási anyagokat és fizeti a vizsgád.
2023. máj. 8. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
41%
Ha nem ingyen vannak, akkor pénzpocsékolás. Szinte az összes ilyen cert arról szól, hogy ha a cégnek van x darab dolgozója, aki rendelkezik ilyennel, akkor kezdvezményt kap az adott termékre vagy szolgáltatásra. Éppen ezért szoktak a cégek ilyen képzéseket biztosítani a dolgozóiknak, mert nekik ez így hosszú távon olcsóbb.
2023. máj. 8. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
26%

Nem értem az első 2 válaszoló hol él.

De az egyetemen úgy sem fogsz kapni semmit ezekből, hanem elméleti fejlesztés, meg matekot nyomják ezerrel amivel semmire nem mész a munkaerőpiacon.

A cégek meg tapasztalati tudást várnak el gyakornokoktól is.

Szóval igen érdemes, amennyiben az az irány érdekel, mert az egyetemen elavult régi anyagokat nyomnak csak kb.

2023. máj. 8. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
67%
#3 egy cégnél élek ahol pontosan ez van. Felvettek alap fejlesztői tudással, majd elém tettek egy hatalmas tananyagot ami az ő rendszerükhöz specifikus és 2 hónapig azt kellett tanulni és minden modul végén egy kihívást teljesíteni, ami abból állt, hogy a tanultak alapján fejlessz le valamit (és okos volt a gép ami kiértékelte, mert nem volt elég visszatérni az elvárt eredménnyel, valahogy tudta, ha csalni próbálsz). A végén pedig egy vizsga, ami fizetős, 200 dollár, de a cég állta. Átmentem, addigra le is járt a próbaidő, azóta az ügyfelek rendszerein dolgozom.
2023. máj. 8. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
26%

#4.Odáig el kell jutni, hogy itt tarts és a semmire nem fognak.

Szóval hiába vagy te aktív hallgató, ott van másik 200 aki ha rendelkezik valamelyik Cert-tel valószínűleg előrébb kerül nálad a rangsorban.

2023. máj. 8. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:
31%

Az első 2 válaszoló baromságokat ír. Sok cég alapból elvárja, hogy meglegyen vagy a CCNA vagy akármi, ami éppen nekik kell. Az igaz, hogy ha felvesznek, akkor mindenféle képzést felajánlanak (pl.: A Deutsche Telekom is ilyen), de ahhoz az kell, hogy már legyen egy meglévő képzettséged. A Networkösöknél bizonyos pozikban elvárják pl.: a CCNA-at, de aki megnézi a nyitott pozijaikat, a CCNA-n kívül más pozikban még legalább 20 dolgot talál, aminek a meglétét a cég elvárja.

Szóval igen, megéri megcsinálni.

2023. júl. 7. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
0%

"Az első 2 válaszoló baromságokat ír. Sok cég alapból elvárja, hogy meglegyen vagy a CCNA vagy akármi, ami éppen nekik kell."


Te írsz baromságot, de "legalább" azt magabiztosan. :)

A kérdező nem írta, hogy milyen munkát szeretne végezni, így általánosságban véve szerintem sok értelme nincs ilyeneket csinálni, hiszen pályakezdőként nem is várják el ezeket senkitől, másrészt meg ha nem pont ezzel a specifikus területtel kezd el foglalkozni, akkor kitörölheti vele a valagát. 10 éve dolgozok IT-ban, sosem kellett semmilyen projektre, semmilyen cégnél nekem semmiféle Cisco tanúsítvány. Na bumm. :)

Akinek meg kellett, ott fizette a cég.

2023. júl. 7. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
51%

7# te vagy baromi értetlen, de karvastagon. Ilyen értelemmel tudod kinek magyarázd, hogy te IT-s vagy.:D


"a CCNA-n kívül más pozikban még legalább 20 dolgot talál, aminek a meglétét a cég elvárja."


Ezt addig olvasgasd míg fel nem fogod az értelmét.

2023. júl. 8. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

"Ezt addig olvasgasd míg fel nem fogod az értelmét."

"A Networkösöknél bizonyos pozikban elvárják pl.: a CCNA-at"


Aha, tehát azt írtad, hogy HÁLÓZATOSOKNÁL van ilyen. Hol a pék véreres f..szába írta azt a kérdező, hogy ő az lesz? Felsorolt pár, egymástól eléggé független dolgot, hogy van-e értelmük. Nem, nincs pályakezdőként. Akkor meg egyáltalán nem, soha és semmikor, ha nem olyan munkát akar végezni, aminek ehhez köze van. De aztán te csak gyűjtögessed egy egyetemistával a kretén tanúsítványaidat, biztos tök sok hasznát fogja venni x év múlva, amikor már nagyjából semmi hasznuk vagy relevanciájuk. :)

2023. júl. 8. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:

Példaként írtam te Isten verése.

Maradjunk a példáknál továbbra is - ha fel bírod fogni: próbálj meg bejutni úgy egy BT/DT pozira, ahol mondjuk Azure-t vagy CCNA-t kérnek, hogy nincs meg neked. A HR a seggét fogja a CV-del kitörölni.;)

2023. júl. 8. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!