Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Mennyire lehet érvényesülni...

Mennyire lehet érvényesülni diploma nélkül IT-n belül?

Figyelt kérdés

Mennyire lehet eljutni vezetői pozícióig egy cégben, ha csak felsőoktatási szakképzettsége van az illetőnek?


Hallani, hogy nem számít a diploma, úgy sem az érdekli a cégeket, viszont én úgy tudom, hogy diploma kell magasabb szintű állás betöltéséhez és a minimum fizetést is meghatározza.


Ha felsőoktatási szakképzéssel kerülök ki az iparba tegyük fel technikusként, akkor diploma nélkül gyakorlatilag esélytelen, hogy én valaha is komolyabb rendszereken dolgozzak (értem ez alatt pl. azt, hogy csoportvezetés, rendszertervezés és hasonlók)?


Azért érdekelnének a vélemények, mert ha úgy döntök, hogy nem megyek BSc-re és Foszk-al elkezdek a dolgozni, akkor a jövőben ha jól gondolom már esélytelen, hogy diplomát szerezzek, mert ugye munka mellett ezt nem igazán lehet csinálni.



2021. máj. 18. 17:17
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Szakterülettől is függ. Ha megszerzed az összes cisco vizsgát és elismert hálózati guru leszel példéul, akkor diploma nélkül is elég jól kereshetsz. (durva példa volt, de úgymond jó irányba kell indulni és úgy helyezkedni)
2021. máj. 18. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
IT Security sima ügy diploma nélkül.
2021. máj. 18. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Vidéken is?
2021. máj. 18. 18:45
 4/4 anonim ***** válasza:
81%

Csak állami és nagyvállalati cégeknél fordul elő hogy papírhoz kötik.

Ezen kívül felsőfokú végzettség is extra már, a tudás számít nem a papír. :-)

2021. máj. 18. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!