Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Melyik MacBook éri meg a...

Melyik MacBook éri meg a legjobban?

Figyelt kérdés

Laptop vásárlás előtt állok, egy nagyon régi Lenovo laptopom cserélném le, mivel hosszú évek után feladta a harcot. Az Apple márkára jutott a döntésem, mivel évek óta iPhone használó vagyok; így praktikusnak is gondolnám a két eszközt egybe, illetve mivel a telefonjaikkal én nagyon meg vagyok elégedve szeretném megpróbálni màs téren is ez lenne e a véleményem róla.

Sajnos nem nagyon értek a számítástechnikához, így érdekelne mások véleménye, hogy ár érték arányban melyik modell érné meg legjobban. Mikre figyeljek amikor választok laptopot?

Amire használnám az munka és suli elsősorban.



dec. 11. 22:18
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Milyen az a munka? Excel, word és hasonlók, vagy valami durva számításigényes dolog?

Az Air a kistesó, gyengébb procikkal, ventillátor nélkül.

A pro meg a pro modell, nagyobb, erősebb, drágább

[link]

Kérdés hogy mennyi pénzt szánsz rá?

dec. 11. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
44%

Az Apple nem a jó ár/érték arányról ismert.

Az x86 alapú (Intel architektúrás) vonalat ki fogják vezetni, már pár generációnyi ARM megjelent. Ez lényegében semmi mással nem kompatibilis, az okostelefonokhoz van közelebb hardware-t tekintve (Asashi Linux project próbálkozik ugyan). Előnye viszont, hogy az utasításkészlet miatt jóval kisebb fogyasztást lehet belőle kihozni.

Szóval Mac vonalon 2 választásod van: a régi, Intel alapú gépek, ami fene tudja meddig lesz támogatva, horror áron. (B tervnek fel lehet rá rakni más OS-t)

Az új, ARM alapú, hosszú akkuidővel, semmi mással nem kompatibilis, überhorror áron.

dec. 12. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
18%
Apple-t nem azért vesz az ember mert "megéri" hanem mert megteheti.
dec. 12. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
32%

"nem a jó ár/érték arányról ismert"


Ez szerintem így nem igaz, nekem legalább is más a tapasztalatom (tizenéve csak MacBook-ot használok a napi munkára). Nem mondom, hogy mindenkinek ez való, de vannak olyan munkaterületek, ahol ez egy egészen jó választás lehet, ha nem az egyik legjobb.


Amúgy ha időtálló konfigot akarsz, akkor nagy SSD és sok RAM. Az alap 8 giga most általában elég, de pár év múlva már szűkös lehet és ugye itt nincs lehetőség bővíteni. Az enyém egy M2, 512GB SSD és 16GB RAM. Olcsó az nem volt, de eddig tökéletesen elégedett vagyok vele.


"Az új, ARM alapú, hosszú akkuidővel, semmi mással nem kompatibilis, überhorror áron."


Miért írsz olyanról, amiről nem tudsz semmit? Tök vegyesen vannak Universal, Intel és Apple Silicon app-ok a gépemen, de csak onnan tudom, hogy melyik milyen, hogy megnéztem... fut mind. Jól. Még egy ETS2 is Steam-en (ami történetesen Intel bináris). Virtuális Win11 (ARM64-es) simán futtatja az x64-es Win alkalmazásokat. Gyorsan. Használok Docker-t munkához, ott is csinálhatok amit akarok, futnak az amd64 platformú konténerek is és az arm-osok is. Akár vegyesen is (ha valaminek nem lenne arm-os portja). A Rosetta2 jól teszi a dolgát.


És ehhez jön még az egész napos aksi idő, a zajtalan működés (Air M2-m van), a világ egyik legjobb touchpad-ja, és egy egészen korrekt design (ez persze szubjektív, furcsa volt a korábbi Air-emhez képest, de tetszik).

dec. 12. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Az überhorror árral azért egyetértünk :-) De az ára az egyik tulajdonsága csak.
dec. 12. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
23%
Igen, látszik ki az aki csak kirakatban látott már mac-et és úgy pofázi minden baromságot össze-vissza. Csak az irigység süt belőletek.
dec. 12. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
0%

Elismerem hogy professzionális használatba biztos megveri a Mac a Windows gépeket.


Ismertem is egy fiatal grafikus srácot, érettségi után volt, nagyon szerette a macbook gépét erre a célra, de külső vinyótól külső vga-ig minden szart hurcolt magával, mert az új csúcsmodellre nyilván nem volt pénze, a gép amit használt meg rohadt gyorsan elavult.

dec. 12. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Az alap modellt csak akkor szabad/érdemes megvenni, ha kb. ugyanarra használod, mint egy iPad-et, vagy két évente cseréled, bár az alap RAM mennyiség az Air-ben mindig is megmosolyogtató.. CTO kell ha normálisan akarod használni hosszabb távon is.
dec. 12. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Végül MacBook Air M2 - es gépet vettem abból is az alap modellt. Rengeteg tartalmat olvastam ezzel kapcsolatban, videókat néztem és a boltban az eladó véleményét is kikértem. Amihez én használnám bőven elég, sőt az M1 es modell is elég lett volna még. Végül az időtállóság és a modernebb külső miatt esett az M2 - re a választásom. Még nem olyan régen van meg, szokatlan nagyon a billentyűzet (leginkább), de úgy gondolom, hogy életem legjobb döntése volt MacBookot venni. Imádom ahogy kommunikál a telefonnal, minden sulis dolgot el tudok rajta végezni gond nélkül, igaz még kicsit lassan( mire mindent megtalálok), szóval nekem erre a kis egyszerű/ átlag használatra tökéletes 😊Remélem pár év múlva is így fogom gondolni😄
márc. 19. 10:27
 10/12 anonim ***** válasza:
65%

#12 "abból is az alap modellt"

"átlag használatra tökéletes"

Átlag használatra egy pár éves ThinkPad is bőven elég, sőt még a RAM is bővíthető és nem fog belassulni a böngésző pár év múlva, mert 8GB is kezd kevés lenni. A 256GB helyet pedig vedd úgy, hogy már el is fogyott 😂

Gondolom a nagy kutakodásban azt nem sikerült megtalálnod, hogy melegedik mint az állat és sütni lehet rajta 😂 Na mindegy, kellemes sütögetést 😂 A maradék pénzedet is nyugodtan égetheted rajta 😂

márc. 20. 03:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!