Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Miért ilyen drága a Windows 11?

Miért ilyen drága a Windows 11?

Figyelt kérdés

A Microsoft oldalán az eredeti licenc Windows 11 Home verziója 62.999 Ft ( [link] a Windows 11 Professional pedig 109.999 Ft ( [link]


Ezt az összeget kicsit soknak találom... Miért van ez?



dec. 28. 23:46
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
80%

Miért találod soknak? Nem tudom.

A Windowsnál már szinte a kezdetek kezdetétől az a hozzállás az egészhez, hogy magánszemélyeknél őket nem érdekli, hogy neked honnan van meg a Windowsod, csak azt használd.

Az interneten kismillió forrásból tudsz venni 2-3-4 ezer forintért aktiválókulcsokat, amikkel lényegében sosem fogod megütni a bokádat. Nincs is igazán jogalapja, hogy téged ezért elővegyenek. Egy cég esetében már más lenne a helyzet.

dec. 28. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
83%
Ja és még egy gondolat: nagyon sok ember a számítógépével együtt vesz egy előtelepített opreációs rendszert, jellemzően ennek a felára is töredéke az általad említett áraknak és az még jogilag is 100%-ig rendben van.
dec. 28. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 A kérdező kommentje:

Magam építettem a gépemet, így nem tudtam vele együtt venni az előretelepített OP-rendszert.

Szeretnék jogtiszta rendszert, ezért nem kívánok ilyen simlis oldalakról 3-4-5 ezer forintért beszerezni kulcsot, mert még ha nem is kerülök miatta bajba, engem zavarna, hogy nem eredeti forrásból származik a licenc.

De köszönöm a válaszod.

dec. 29. 00:23
 4/32 anonim ***** válasza:
66%

"Szeretnék jogtiszta rendszert, ezért nem kívánok ilyen simlis oldalakról 3-4-5 ezer forintért beszerezni kulcsot"

Szerintem ebben az országban te vagy az egyetlen ilyen ember.

Hát ebben az esetben nem tudsz mást tenni, mint leperkálod a 63, vagy a 110 ezret.

dec. 29. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
80%

Hát akkor fizesd ki a felárát, bár én teljesen feleslegesnek tartom. Már bocsánat, de mondjuk ha valahol látsz egy telefont vagy mosógépet a hivatalos ajánlott kiskereskedelmi ár 80%-áért, akkor sem az jut eszedbe, hogy lehet hogy itt valami bibi van és emiatt te bűnös leszel, ha megveszed. Nem a fogyasztó felelőssége vagy feladata ellenőrizni a cégek beszerzéseit és nem is elvárható. Ha maga a termék előállítója és a hatóságok nem teszik a dolgukat, akkor neked sem kell ezzel foglalkoznod.

A Microsoft a saját jól felfogott érdekéből sz..rik bele abba, hogy a Gipsz Jakab letorrentezte-e ingyen a Windwost vagy sem. Ha komolyan vennék szoftverek patyolattiszta beszerzését, akkor tudod mi történne? A kutya füle nem használná az oprendszerüket a saját számítógépén. Ha ott nem használná senki, akkor pedig a cégek sem kötődnének ahhoz, hogy Windowst használjanak, mert "ezt ismeri midenki úgyis". Innentől pedig buknák rövid távon az összes kapcsolt szolgáltatásukat (pl. az Office programcsomagot).

Egyébként meg ha már itt tartunk, nem tudom mire szeretnéd használni a számítógépedet, de hacsak nem használnál Windowshoz kötődő szoftvereket, vagy nem szeretnél játszani rajta, akkor nyugodtan felrakhatsz valamilyen Linuxot is és akkor meg van oldva az egész téma.

dec. 29. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
93%
Teljesen legális a 10 ezer Ft. alatti kulcs is. Kicsit vicces, hogy fel vagy háborodva milyen drága a Microsoft oldalán, de amikor felkínálják az olcsó legális forrást, akkor meg lesimlisezed az eladót, hogy miért kínálja ilyen olcsón.
dec. 29. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
87%
Megjegyzem, amúgy a régebbi rendszerek se voltak olcsóbbak, de amúgy tudják jól, hogy átlag felhasználók kb a kutya nem veszi meg ezen az áron, jóformán csak cégek stb szokták így rendesen emgvenni ahol papírozni kell hogy valóban megvették miegymás.
dec. 29. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
82%

Mert a Microsoft úgy döntött, hogy ennyiért adja.

Sokallod? Én is. Ezen a ponton persze van több választási lehetőség:

- Lehet, hogy sok, de összekuporgatod rá, elvégre egyszer kell csak megvenni, évekig nem lesz rá problémád.

- Beszerzel újraértékesített kulcsot, ami az EU-ban Németország kivételével mindenhol teljesen legális.

- Választod a kevésbé törvényes utat. Nyílt titok, hogy a Microsoft inkább megtűri, hogy kalóz Windowst használjanak, mint hogy már oprendszert.

- Választasz egy másik oprendszert. Én például Linux Mintet használok, ami kereken nulla forintba került. Nem fogom forszírozni, hogy te is ezt használd, viszont akkor meg pengesd ki a Windowsért, amennyibe kerül.

Én egy kicsit abszurdnak tartom, hogy van több lehetőség, de sokan mégis egy másik, nem létező lehetőséget szeretnének. Van Windows, jó borsos áron. Van Linux, tök ingyen. Van még fél tucat kevésbé ismert oprendszer, szintén tök ingyen. És akkor miért sír mindenki? Hogy neki Windows kell, legálisan, tök olcsón. Ez nem így működik. Tessék a létező lehetőségek közül egyet választani!

dec. 29. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
82%

Itt van eredeti win 11.

[link]

[link]

Ez eredeti kulcs. A nagyobb áruházak nem "simliskednek".

Amúgy, ha "nem keresel pénzt" azzal a géppel, tényleg sohat senkit nem érdekel a Win licensz.

Nem hivatalos gépekre mindig "szürke" win megy 2000-ért. Morálisan ingoványos 😃, de használati értéke ugyan az.

Azzal is a Microsoft-tól töltött eredeti szoftver van beaktiválva, ami frissül.

dec. 29. 05:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
70%

Lehet venni aktiváló kulcsot, ami szintén egy legális dolog.


Ezek a kulcsok egy legálisan vásárolt windows aktiváló kulcsa.

Pl Vannak olyan üzletek akik az előre telepített windows aktiváló kulcsát eladják, aztán magát a gépet is eladják, ezen lehet plusz pénzt keresniük mert vannak akiknek pl amugy sem kell az új gépre a windows


veszel 10 ezrért egy aktiváló kulcsot, letöltöd a windowst a mivrosoft oldaláról és a 10 ezer forintos aktiváló kulcsal aktiválod

És lesz 10 ezer forintért egy jogtiszta windowsod

dec. 29. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!