Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Hogyan tudnám futtatnmi a The...

Hogyan tudnám futtatnmi a The Sims 2 játékon Windows 11 operációs rendszeren?

Figyelt kérdés
Fel tudtam telepíteni a játékot, de már a futtatásnál probléma áll fent. Valami direct X 9.0c-t hiányol. Tudom, hogy az internet csodákra képes és mindent is meg lehet találni, de mégsem sikerült érdemben információt találnom, meg őszintén szólva ez meghaladja az én informatikai tudásomat. Esetleg valaki tudna ebben segíteni, vagy elmagyarázni érthetően, hogy mit kell csinálnom, hogy működjön? Előre is nagyon szépen köszönöm, ha valaki tud segíteni nekem. :)
dec. 30. 19:53
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

A directx9 az egy elég régi verzió, ez kell a játéknak ezek szerint.


Itt egy hasonló probléma és megoldás hozzá:

[link]

dec. 31. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ha jól tudom ez a játék csak lemezen jelent meg. Azt hiába próbálod működésre bírni, mert a modern operációs rendszerek az azokon használt DRM-et rootkitnek tekintik és blokkolják. A Window 7 az utolsó rendszer amin ezek elindulnak.
dec. 31. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 P.O.C. ***** válasza:

A DirectX hibára simán csak futtatni kell a DirectX online frissítőjét.

[link]


Erre azért van szükség, mert alapból a Dx9 már nincs a Windows 10/11 -ben, mert a legtöbb játék már legalább DirectX 10-11-12 -t használ, ami alapból a Windows része.


Ha esetleg a DRM is probléma lesz, azt meg csak úgy tudod megoldani ha tört játékot raksz fel. (A neten no CD patch néven találod meg, ha a saját eredeti példányodhoz akarsz törést keresni). Ezekbe verziókba ugyanis kiiktatták a DRM -et, tehát nem akad össze az Operációs rendszerrel.

jan. 2. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
A sima no cd crack/patch általában nem elég, ugyanis magát a DRM modult nem tünteti el belőle, csak módosítja. Vagy úgy, hogy mindig azt mondja, hogy sikerült a hitelesítés, bármi is történt, vagy a hitelesítés eljárásra ugrást írják át, hogy a sikeres hitelesítés esetén futtatandó részre ugorjon helyette, kihagyva a folyamatot. De attól az még ott van és meggátolja a program indítását modern rendszeren. Olyan patch kell ami a DRM-et teljesen eltávolítja. Lehetséges hogy van ilyen, de ezt macerásabb megcsinálni mint a sima cracket.
jan. 3. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
#3 Válaszoló! Köszönöm a segytséget, így működik. Esetleg abban tudnál segíteni, hogy hogyan tudnám jobb felbontásra állítani? Csak a 800x600-ast engedi.
jan. 3. 18:27
 6/6 P.O.C. ***** válasza:

Ráguglizva a problémára, elvileg van hozzá valami Custom Launcher, ami orvosolja a problémát. (Én nem használtam soha)

[link]

jan. 3. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!