Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » A gé indításakor miért írja...

PandaaYxZ kérdése:

A gé indításakor miért írja ki hogy FW Status Recovery Error?

Figyelt kérdés
Mostanában mikor be kapcsolom a gépet ki írja hogy FW Status Recovery Error. Nem tudom mit jelenthet ez, de annyit tudok hogy mikor bekapcsolom a gépet nem indul el a gép csak Asus logo jön fel és az hogy hogyan tudom behozni a bios menüt aztán nem jön be a windows sem csak ki írja hogy felkészülés az automatikus javításra aztán ki írja hogy a gép nem megfelelően indult el.. Valaki tudna segíteni hogy mit tehetnék ilyenkor? Azt is elmondanám hogy amikor el indítom a gépet el telik egy kis idő és el megy a házban a net/wifi. Csak akkor megy a gépen a net ha a modeme dúgom a kábelt. Vettünk már új wifi rutert tegnap de azzal sem működik a net/wifi gépen se se telefonon..

ápr. 4. 12:13
 1/7 A kérdező kommentje:
Gép*
ápr. 4. 12:13
 2/7 anonim ***** válasza:
Alaplap hiba lesz. Ha eljutsz a biosba megpróbálhatod frissíteni (ha a legújabb van rajta, flasheld rá újra), hátha attól magához tér. Minden beállítás elvész, újra kell majd konfigurálni - kiváltképp a bootolás módját (EFI vagy CSM) és a boot meghajtót, de egyéb beállítások is okozhatnak kékhalált.
ápr. 4. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Morfondir ***** válasza:
Jó esetben egy BIOS frissítés lehet a megoldás ( Ha nem a legújabb van a gépen.). Rosszabb esetben Chip hiba, amit viszont szervizben tudsz elvégeztetni.
ápr. 4. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Anonim: Az a baj hogy még a biosba se tudok be lépni mert se a billentyűzet se az egér nem megy vagy is de csak most nem. Hiába nyomok gombokat nem érzékeli. Valamikor túl jutok ezen a képernyőn de be jön egy másik ahol azt irja: Please enter setup to recover bios setting, No Keyboard Detected, Press F1 to run setup. Aztán fentebb olyat ír hogy 0 drive 0 keyboard 0 mouse 2 hubs hiába van bedúgva az egér/billentyűzet nem érzékel sehogy sem, de valamikor olyat is csinál hogy 2 keyboard 1 mouse vagy 3 keyboard 0 mouse. Azon is gondolkodtam már hogy zárlatot kaptak az usb bemenetek vagy valami van az áram ellátással
ápr. 4. 16:52
 5/7 A kérdező kommentje:
Morfondir: Megpróbálom ezt a bios update-t HA megtudom csinálni mert nem nagyon értek hozzá de majd videóról le lesem ha tudom. Chip hiba az nem tudom mi lehet mert ahogy irtam nem értek ennyire a gépekhez. De ha csak alaplap hiba megkönnyebbültem mert legalább el tudom adni az alkatrészeket amik a gépbe vannak. Szervízbe nem nagyon vinném a gépet mert már nem érdemes ennyit költeni a gépre + nem megbízhatóak. Régen is annyiért elkértek 10000ft-ot hogy újra rakták + nem is lett jó úgy sem a gép. De azért köszi a tippet rá nézek az updatera
ápr. 4. 16:58
 6/7 Morfondir ***** válasza:
A BIOS-t tartalmazó chipről van szó az alaplapon. Ha már úgyis "csereérett" a gép, akkor valóban nincs értelme javíttatni. Ha csak a beállítások "másztak" volna el, akkor mondanám, hogy cseréld ki a gombelemet az alaplapon, de itt valószínűleg nagyobb gond van.
ápr. 5. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Már raktam bele másim gombeleme t azzal is ugyan ezt csinálja.. de nem baj már viszem szerelőhöz a gépet ő is azt mondta alaplap hiba azt mondta rá néz ha meg tudja javítani akkor meg ha nem akkor meg alaplap csere
ápr. 5. 19:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!