Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Hogy kell egy külső HDD t...

Hogy kell egy külső HDD t FAT32 re formázni?

Figyelt kérdés
A kérdésem az lenne, hogy tegyük fel van egy 500GB-os külső HDD-m, és ezt szeretném 32 Gb okra osztani, legalábbis valami hasonló lenne a szándékom, hogy lejátssza merevlemezen levő képet, videót, zenét. Tehát hogyan is kéne ebbe belefogni? Sajnos nagyon kezdő vagyok e téren, tehát azon se lepődnék meg, ha ezt az egész FAT32 es dolgot félreértelmeztem volna. Remélem valaki tud segíteni, válaszokat előre is köszönöm :)
2010. dec. 28. 20:18
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
Őőő, partícionáló programmal, de a Windows is tud amúgy(Sajátgép, kezelés, lemezkezelő). De miért is szeretnéd 32 gigákra, fleg FAT32-re? :-O
2010. dec. 28. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
Formázhatod, mint mondták FAT32-re, de tudnod kell, hogy akkor egy fájl max 2GB méretű lehet, többet/nagyobbat nem tud kezelni.
2010. dec. 28. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
0%

A fat32 4Gb-nál nagyobb területet nem képes kezelni, sem látni, ezért a sok 32 szeletből is mind 4 lenne használható (azaz ha csinálsz 16 db 32 gigás partíciót, abból a rendszer 16x4 gb-ot látna. Ez egyenlő 64 Gb területtel, vagyis kidobnál a semmibe 446Gb-ot). A másik lehetőség hogy csinálsz csak 4Gb-os partíciókat, de azt lehetetlen átlátni (125x4Gb jön ki az 500-ból, ennyit talán névvel sem lehet ellátni).


Ekkora méretben csak az ntfs-nek van értelme.

2010. dec. 28. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:

Ez volt az előző kérdésem, és itt azt a választ kaptam, hogy ha átformázom jó lesz.:


http://www.gyakorikerdesek.hu/elektronikus-eszkozok__szorako..

2010. dec. 28. 20:38
 5/19 anonim ***** válasza:
24%

Abból a szempontból lesz jó, hogy látja a lejátszó a merevlemezt, mert fat32-es. De abból a szempontból nem lesz jó, hogy a FAT32 úgy lett megcsinálva hogy 4 Gb a maximum amit a rendszer látni és kezelni képes. Most ha Fat32-n használsz egy 500 Gb-os merevlemezt, akkor abból 496 Gb-ot nem fogsz tudni felhasználni. Ami elég nagy pazarlás, és elveszti az értelmét hogy ekkora tárat vettél.

Kompromisszumot kell keresni: vagy használsz 500 gb-os tárhelyet a rá tervezett ntfs fájlrendszerrel, vagy fat32-t csinálsz, amit egy 4 gb-os pendriveval is meg lehetett volna oldali fillérekért.

2010. dec. 28. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:

Értem, köszönöm a gyors válaszokat, akkor az a legegyszerűbb megoldás, ha veszek egy viszonylag nagy tárlókapacitású merevlemezt, amin tárolom a filmeket stb. Ha pedig meg akarom nézni pár perc alatt rádobom egy pendrivére és kész :)

Mégegyszer köszönöm a válaszokat.

2010. dec. 28. 20:49
 7/19 anonim ***** válasza:

A FAT32-re nem 4GB a maximum látható méret, ez hatalmas tévedés. Eleve akkor nem lehetne 32 gigás partíciót csinálni. A 4GB 1 adott fájl maximális mérete lehet a partíción belül, nem maga a partíció.


De a 32 gigás korlát is csak win9x-es időkben létezett. Manapság már nagyobb is lehet, ha van megfelelő LBA támogatás.


Itt van neked egy 500 gigás fat32 partíció:

[link]

2010. dec. 28. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:

Ne haragudj kedves 20:43, honnan jött neked ez a fat32 -> maximum 4GB?

A konkrétumok kedvéért:

Fat32 maximum fájl méret 4GB, partíció méret 512MB -tól 8 TB-ig!

forrás:

[link]


Kérdezőnek: fat32-t a még elterjedtebb, olcsóbb médialejátszók sokszor maximum ezt ismerik, az NTFS-t esetleg nem.

Így felhasználástól függően formázhatod egybe az egészet akár fat32-re, de ha XP vagy újabb operációs rendszer alatt akarod használni, erősen javasolt az NTFS.

2010. dec. 28. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
Köszönöm a javítást, legközelebb erre odafigyelek.
2010. dec. 28. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:

Na, végre...azt hittem már, hogy én vagyok annyira hülye, hogy biztosra állítja, hogy neki bizony 40 gigás vinyója volt FAT32-es...:D :-O


első

2010. dec. 28. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!