Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Hogy kell egy külső HDD t...

Hogy kell egy külső HDD t FAT32 re formázni?

Figyelt kérdés
A kérdésem az lenne, hogy tegyük fel van egy 500GB-os külső HDD-m, és ezt szeretném 32 Gb okra osztani, legalábbis valami hasonló lenne a szándékom, hogy lejátssza merevlemezen levő képet, videót, zenét. Tehát hogyan is kéne ebbe belefogni? Sajnos nagyon kezdő vagyok e téren, tehát azon se lepődnék meg, ha ezt az egész FAT32 es dolgot félreértelmeztem volna. Remélem valaki tud segíteni, válaszokat előre is köszönöm :)
2010. dec. 28. 20:18
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:
Szóval akkor az egész 500 Gb-ot is át tudnám egyben FAT 32-re varázsolni?
2010. dec. 28. 21:29
 12/19 anonim ***** válasza:
Át.
2010. dec. 29. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 A kérdező kommentje:
És olyant is lehet csinálni, hogy mondjuk 250Gb FAT32 a másik 250Gb pedig NTFS?
2010. dec. 29. 19:18
 14/19 anonim ***** válasza:
Igen, úgy is lehet.
2010. dec. 29. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim válasza:
100%

Hasonló gondom volt a minap. Megoldás: fat32formatter 1.0 program. Link: [link] .

Ezzel bármekkora méretű fat32 hdd tudsz formázni. A file méret korlát megvan, de ez egyenként értendő. Tehát egy dvd feltehető rá, mivel az két könyvtárban, több darabban van egyébként is.

Üdv

2011. jan. 7. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim válasza:
Én is egy 500gb-ás hdd formáztam így, bár nem próbáltam, de ha először létrehozol két 250gb partíciót mondjuk ntfs-ben, és második körben az egyiket a fenti programmal átalakítod fat32-sé.
2011. jan. 7. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim válasza:
És meddig tart egy ilyen formázás ennek felkínált programnak a segítségével. Teljes formázást kell csinálni vagy elég a gyorsformázás? Csak mert nekiálltam a mély formázásnak és nem akar vége szakadni.
2011. febr. 20. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

A mélyformázás minden adatot újra felír nullával, így amennyi foglalt adat található rajta, azon végig kell futnia. A gyorsformázás csak simán írhatóvá változtatja az attríbutumokat, így az adat megmarad, de nem látod a lemezen, illetve felülírható teljes mértékben.

A két formázási mód között jelentős időbeli különbség van, de egy sima gyorsformázással is el tudtad volna érni azt amit akarsz.

2011. febr. 20. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim válasza:
Értem én ezt, csak gondoltam, hogy hátha megoldja a problémámat egy mélyformázás FAT 32-re. A gondom az, hogy a Samsung TV-ről még mindig leválasztja magát az 500 Gb HDD ami Toshiba. Ugyan ezt csinálta akkor is ha NTFS volt rajta a fájlrendszer.
2011. febr. 21. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!