Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Melyik laptopot vennétek a...

Melyik laptopot vennétek a kettő közül? 19/L

Figyelt kérdés

Nem nagyon értek hozzá, de ez a kettő "fogott meg" igazán.


[link]


[link]


Persze ha esetleg tudtok valami jobbat hasonló áron, szívesen meggondolom magam. :)


2011. ápr. 10. 12:17
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Először is 18 éves barátnőmnek én döntöttem hosszú válogatás után, hogy milyen laptopot vegyen, szóval éppen nagyjából képben vagyok a lehetőségekkel.


Az Acer márka megosztja a közönséget, legtöbben szidják, de van aki esküszik rá, viszont ami tény, hogy csak 1 év garancia van rá, míg Asus, Toshiba, Lenovo 2 év, Dell 3 év. Szóval kb. ha reálisan nézem, azonos teljesítménynél minimum 10 ezerrel alacsonyabb árat várok Acertől a 2 év garanciásokhoz képest, hogy egyáltalán szóba kerüljön.


Aztán nekem az a véleményem, hogy otthonra nem érdemes megvenni a legális Windowst, de ezt mindenki maga tudja eldönteni, egyébként én MSDNA-st használok, de tudtommal nem infós egyetemistáknak meg ott van a tisztaszoftver program, végső esetben warez, szóval erre költeni felesleges, céges gépnél van csak értelme.


Ha mégis a 2 gép közül kellene választanom, én az Nvidia kártyásat venném, de nem a videokártya miatt, hanem inkább azért mert Sandy Bridge-es architektúrájú, ami modernebb. Ráadásul az Nvidia kártya nem meríti le az aksit, ha nincs épp rá szükség, hiszen a p6000-es prociban integrált grafikus vezérlő van, így normál terhelés mellett az nvidia nem is megy(a p6000-es sorozat az i3 butított verziója, hyper threading és virtualization nélkül).


Ami az nvidia kártyát illeti, én feleslegesnek érzem, ha nem cél a játék. Egyrészt a Windows 7 parasztvakító animációit az Intel integrált kártyák is viszik, másrészt a windows 7 használatához nem is szükségesek ezek a parasztvakítások, én 5 éves Dellel tolom, integrált intel kártyával, és 1.0 a gaming graphics pontozása, így semmi parasztvakítás nem megy, de jól működik minden. Ugyanez igaz Ubuntura is.


Ami a lényeges, én barátnőmnek a következőt választottam, ez jóval olcsóbb, 2 év garancia, és az Asus jobb márka:

[link]

Mint mondtam, mivel nem játszik, ati vagy nvidia kártya felesleges, simán megteszi a processzorba integrált vezérlő, ez a gép is Sandy Bridge-es, ez is 4 giga ram, és csak 110 ezerbe kerül. De itt van egy Lenovo, ez is szóba jött, kicsit olcsóbb, kevesebb rammal és nagyobb vinyóval:

[link]

2011. ápr. 10. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen neked is. Szóval szerinted érdemesebb lenne egy hosszabb ideig garanciásat venni? Pl. itt van ez: [link] 3 év garancia, és még jól is néz ki. :) Jobban megérné, mint valamelyik Acer?
2011. ápr. 10. 16:02
 13/13 anonim ***** válasza:
Sokkal! A dell remek laptopokat gyárt a Vostro, pedig igen kitűnőnek bizonyosult. 3 laptop van a családban abból az egyik az 1. Acer, a második a vostro, harmadik pedig a Samsung Seriuos 9. Természetesen ebből a kombóból a samsung a legjobb. Az 1. Acert (amit linkeltél) nehogy begvedd mert fejbe fogod vele lőni magad
2012. szept. 27. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!