Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Miért van ez a számítógépemmel?

Ezioo kérdése:

Miért van ez a számítógépemmel?

Figyelt kérdés

Na szóval ez úgy kezdődött hogy vettem egy ÚJ vincsesztert(Samsung HD105SI 1.0TB 32Mb Cashe.SATAII) ennél elkezdett fagyni a gép.Visszamentem a boltba kicseréltettem, megint adtak egy ugyanolyan Samsung vinyót.Ennél is ugyan ugy elkezdte a hülyeséget, FAGYOTT belassult stb..Utána kicseréltettem egy másikra(Western Digital WD10EARS 1.0TB 64Mb Cashe SATA II)Ennél a vinyónál is elkezte a hülyeséget, fagyott, belassult,ha torrentel töltöttem valamit akkor kb 2perc és megfagyott egy időre és megint ment a gép, akkor ha kicsomagoltam valamit akkor az megállt!! De ez mind azóta van hogy ÚJ VINYÓT vettem!Az elöző 80asnál(Westerd digital 8Mbcashe SATAII) minden oké volt, nagyon szépen ment a gép!A virusírtót is leváltottam Avastról AVG-re, az AVG talált hibákat azokat kiis javitotta, de még midig ugyan az a probléma hogy valamikor megfagy, belassul,torrentezésnél megfagy egy kicsit.. MIT TEGYEK, HOGY MINDEN NORMÁLISAN A RÉGIN MŰKÖDJÖN?? Már rendes tépem a hajam, ujratelepitek, Windows 7et is akkor Xp-t is, de ugyan az a gáz, megfagy, lassul.. SEGITSETEK!


Alaplap: GIGABYTE-M61PME-S2(rev 2.1)

CPU:AMD Athlon LE-1640 2.6Ghz

Ram: 2GB DDR2(800)

Tápegység, kilöve mert már 3 táppal lett próbálva, 500w, 650 és egy 700wattosal is!


A HDD sentinel nem jelzett hibát egyik vincseszternél se, a ramokat is már átvizsgáltattam, de ott se talált egy hibát se! a Bios is már frissitettem!!


2011. okt. 21. 08:59
1 2 3 4
 1/34 A kérdező kommentje:
Ja a videokártya meg: ATI Radeon HD 5570 1Gb DDR3
2011. okt. 21. 09:02
 2/34 anonim ***** válasza:

Alaplapal lehet valami gubanc

kétlem hogy mindegyik merevlemez rosz volt söt 1 se

amugy sata kábelt cserélted már?

2011. okt. 21. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 anonim ***** válasza:
Bios ban AHCI mód be van kapcsólva ha Windows 7 van fent? (XP n meg KI kell,kapcsolni)
2011. okt. 21. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 A kérdező kommentje:

Az elsö két vincsesztert másik gépekbe is ki lett póbálva és ott is ugyan ez, és utána a google-ba beirtuk a samsung vinyónak a nevét, és kiadta hogy a gyárilag az összes hibás és linkelve volt 2 patch, de merészeltem velrakani mert dos-osan kellet volna, ahoz meg nem nagyon értek..:/


Mi az a AHCI? Hol találtom meg a Biosban??

2011. okt. 21. 12:12
 5/34 anonim ***** válasza:

Speciális beálitásoknál talán

hibás :s Volt

2011. okt. 21. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 anonim ***** válasza:

Régi vinyoval rendesen megy a gép?

nem lehet hogy ez a wd is hibás?

hol veted öket?

éd ez Black wd vagy valami régibi gyártásból vanak?

2011. okt. 21. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 anonim ***** válasza:

Green vinyo istenem....

talán legaláb elöször kérdezned kel ha veszel

akor talán nem lene baj

jó hogy lehet akor is de ha nem?...

utolag már csak megint mászkálhatsz

vagy van ssd is gépben?

én akor se venék ilyen green vinyot

kitudja mért sokat irtak hogy behalt

pedig jó lene hogy energia takarékos meg halk

de rendszernek nem jó

na meg aztán ha már sok behalt nem éri vele kisérletezni

samsungból se tudom milyet vetél

de én ELÖRE szoktam utána nézni a dolgoknak

csak elmondtam de hát utolag már mindegy

2011. okt. 21. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 anonim ***** válasza:

Hehe green a samsung is...

hát szóval,mért is kelet green?

van ugyan aban az árban 7200 as de ot se a green t ved mert van olyan ból is

én hdd n nem sporolnák

van samsungnak is jó hdd je meg wd nek is.

2011. okt. 21. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 anonim ***** válasza:

Amugy BIOS on végig szaladgálsz és meglátod AHCI t viszont nem hiszem hogy ez a baj

sok alaplap auto AHCI n is tud müködni

meg ha nem álitgatad bios t xp nek vagy win7 nek jónak kelet voln lenie

a hiba meg van Green vinyo...

Blue t kell venni és 7200 ast általában

2011. okt. 21. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 A kérdező kommentje:
Flatcomp, Szekszárd! Igen, a Green-s van nekem! Azért vettem ezt mert pont annyi pénz volt nálam amennyibe kerültek ezek a vinyók! A Black kiadás az drágáb volt 7ezer ft-vel! Nem gondoltam volna hogy "baja" lesz meg ilyenek! Igen a régi vinyóval tök normálisan ment midnen, semmi panasz nem tudtam rá modani! De azt nem tudom elhinni, hogy evvel a Green WD-vel nem tudom normálisan használni ugy a gépet mint az elöző vinyóval! Windows 7 Ultimate 32bit van fennt, az elözőn is ugyan ez a op rendszer volt és semmi gond nem volt! Szval evvel az AHCI aktiválásával megutdom oldani a problémámat vagy sem?? Vagy valami más ötlet, hogy ne keljen cserélni vinyót, mert azéert mégis csak egymás után 3 vinyónál ugyan az a gond... Köszönöm a gyors válaszokat!
2011. okt. 21. 12:43
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!