Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Miért van ez a számítógépemmel?

Ezioo kérdése:

Miért van ez a számítógépemmel?

Figyelt kérdés

Na szóval ez úgy kezdődött hogy vettem egy ÚJ vincsesztert(Samsung HD105SI 1.0TB 32Mb Cashe.SATAII) ennél elkezdett fagyni a gép.Visszamentem a boltba kicseréltettem, megint adtak egy ugyanolyan Samsung vinyót.Ennél is ugyan ugy elkezdte a hülyeséget, FAGYOTT belassult stb..Utána kicseréltettem egy másikra(Western Digital WD10EARS 1.0TB 64Mb Cashe SATA II)Ennél a vinyónál is elkezte a hülyeséget, fagyott, belassult,ha torrentel töltöttem valamit akkor kb 2perc és megfagyott egy időre és megint ment a gép, akkor ha kicsomagoltam valamit akkor az megállt!! De ez mind azóta van hogy ÚJ VINYÓT vettem!Az elöző 80asnál(Westerd digital 8Mbcashe SATAII) minden oké volt, nagyon szépen ment a gép!A virusírtót is leváltottam Avastról AVG-re, az AVG talált hibákat azokat kiis javitotta, de még midig ugyan az a probléma hogy valamikor megfagy, belassul,torrentezésnél megfagy egy kicsit.. MIT TEGYEK, HOGY MINDEN NORMÁLISAN A RÉGIN MŰKÖDJÖN?? Már rendes tépem a hajam, ujratelepitek, Windows 7et is akkor Xp-t is, de ugyan az a gáz, megfagy, lassul.. SEGITSETEK!


Alaplap: GIGABYTE-M61PME-S2(rev 2.1)

CPU:AMD Athlon LE-1640 2.6Ghz

Ram: 2GB DDR2(800)

Tápegység, kilöve mert már 3 táppal lett próbálva, 500w, 650 és egy 700wattosal is!


A HDD sentinel nem jelzett hibát egyik vincseszternél se, a ramokat is már átvizsgáltattam, de ott se talált egy hibát se! a Bios is már frissitettem!!


2011. okt. 21. 08:59
1 2 3 4
 21/34 A kérdező kommentje:
De nem tudom bekapcsolni, mert nem irja ki a BIOS a AHCI-t!
2011. okt. 21. 13:20
 22/34 anonim ***** válasza:

Hahó:) nézd már meg a samsungot amit linkeltél az is green EcoGreen

vagyis nevét leirtad pontosan

amugy ha van jumper a vinyón akor sata 1 re jumpereled ha nincs akor meg magától kel kezelnie alaplapnak ha tudja (de hát nem ugy látszik) de szerintem a green el van a baja

.

amit irtál samsungot beirod googleba és kiadja

5400 as ecogreen...

2011. okt. 21. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/34 anonim ***** válasza:

Nem irja ki:s

akor sata/ide mode amit irtál?

enable sata mode ilyesmi...

2011. okt. 21. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/34 anonim ***** válasza:
De hát ha nincs ilyen akor nincs sajnos nem tudom milyen a biosod:s még a video n is más volt:s
2011. okt. 21. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/34 A kérdező kommentje:

"Hahó" Bocsánatot kérek!Igazad volt! Még1x bocsi! :D

Utána néztem a dolgoknak!

Az alaplapon a sata csaktlakozhoz oda van irva"SATA II"! DE!

A Biosban ez van irva oda ahova a videó is muatatja:"Serial-ATA RAID Config [Disabled]" Disabled és Enabled közül lehet csak választani! IDE,RAID,AHCI, nincs! Lehet jumperolni! Az a szvicsselés, nem? Na szóval, és a jumperolok akkor melyikre rakjam a szvicsset a négy közül? Vagy próbáljam végig az összeset? Köszönöm a gyorsválaszt!

2011. okt. 21. 13:41
 26/34 A kérdező kommentje:

Ez még hozzátartozik az elöző irásomhoz.:

Rálépek a BIOS-ban a SERIAL-ATA RAID Config-ra(rosszul irtam az elöbb mert mellé nem az van irva hogy "[Disabled]" hanem "Press Enter") és még ez van ott "NV SATA RAID function [Disabled] és csak Enabled és Disabled funkciók vannak ott!

2011. okt. 21. 13:46
 27/34 anonim ***** válasza:

raid nem kel neked

hát ne probálgasd végig nincs egy kis kép a vinyon a jumperelésröl?

ha nincs akor gyártó honlapján vagy valahol meg kel nézni

telo ról nemtudok keresgélni de este megnézhetem

(de szerintem etöl még nem lesz jó de reméljük:) )

2011. okt. 21. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/34 anonim ***** válasza:

support.wdc.com/product/install.asp?groupid=608&level1=6&modelno=&lang=en


Lejeb ot van a wd10ears jumperelése

nem néztem meg

de én már nem értem mert ez sata 1 es elvileg vagy nem?:s persze szokot töb féle sata változat leni este majd megnézem én is miket lehet jumperelni

2011. okt. 21. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/34 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, rendesek vagytok!:) A boltba azt mondta az emebr hogy SATA II-s a vinyó, meg modntam is neki hogy nézze meg hogy tökéletesen müködne -e a gépemben, megmondtam neki az alaplapom nevét, és aztmondta, hogy működne "rendesen". Meg az alaplapomra is rávan írva hogy SATA II. Hát van rajta egy kép de semmi egyéb info, vagy én nemtudom, mert nem nagyon vágom az angolt, pedig már 8éve, hogy van gépem. :) Én is reménykedek, hogy már miden rendben lesz, elég jól indítottam a gépújjítást!:)
2011. okt. 21. 16:06
 30/34 A kérdező kommentje:

Meg még annyi lenne, hogy eléggé lassan másol, két részre osztottam a vinyót, egy 150Gb-ra meg 800gb-ra! És Total Commander-ban amikor másolok akkor 30ezer-el(kb/s) másol, amikor először beraktam akkor kb 90ezerrel(kb/s) másolt...

Erre is kellene valami "okosság" vagy valami! Köszi a válaszokat elöre is! :)

2011. okt. 21. 16:13
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!