Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Miért van ez a számítógépemmel?

Ezioo kérdése:

Miért van ez a számítógépemmel?

Figyelt kérdés

Na szóval ez úgy kezdődött hogy vettem egy ÚJ vincsesztert(Samsung HD105SI 1.0TB 32Mb Cashe.SATAII) ennél elkezdett fagyni a gép.Visszamentem a boltba kicseréltettem, megint adtak egy ugyanolyan Samsung vinyót.Ennél is ugyan ugy elkezdte a hülyeséget, FAGYOTT belassult stb..Utána kicseréltettem egy másikra(Western Digital WD10EARS 1.0TB 64Mb Cashe SATA II)Ennél a vinyónál is elkezte a hülyeséget, fagyott, belassult,ha torrentel töltöttem valamit akkor kb 2perc és megfagyott egy időre és megint ment a gép, akkor ha kicsomagoltam valamit akkor az megállt!! De ez mind azóta van hogy ÚJ VINYÓT vettem!Az elöző 80asnál(Westerd digital 8Mbcashe SATAII) minden oké volt, nagyon szépen ment a gép!A virusírtót is leváltottam Avastról AVG-re, az AVG talált hibákat azokat kiis javitotta, de még midig ugyan az a probléma hogy valamikor megfagy, belassul,torrentezésnél megfagy egy kicsit.. MIT TEGYEK, HOGY MINDEN NORMÁLISAN A RÉGIN MŰKÖDJÖN?? Már rendes tépem a hajam, ujratelepitek, Windows 7et is akkor Xp-t is, de ugyan az a gáz, megfagy, lassul.. SEGITSETEK!


Alaplap: GIGABYTE-M61PME-S2(rev 2.1)

CPU:AMD Athlon LE-1640 2.6Ghz

Ram: 2GB DDR2(800)

Tápegység, kilöve mert már 3 táppal lett próbálva, 500w, 650 és egy 700wattosal is!


A HDD sentinel nem jelzett hibát egyik vincseszternél se, a ramokat is már átvizsgáltattam, de ott se talált egy hibát se! a Bios is már frissitettem!!


2011. okt. 21. 08:59
1 2 3 4
 11/34 anonim ***** válasza:

Nem hiszem hogy ahci vel megtudod oldani de meg kel probálni mielot cseréled vagy valami...

viszont mint irtam Blue vinyóból van Green el egyárban (legalábbis sok boltban ha ott nincs akor nemtudom:( max 1 ezresel drágább de talán még olcsóban is van mint green (legalábis kelene legyen).

2011. okt. 21. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/34 anonim ***** válasza:

Azt irod 3 vinyo de elsö ketö tök ugyan az volt:)

és mind a 3 Green volt szóval én nem csodálkoznék

majd akor lehet csodálkozni ha Blue is rosz:(

:s akor jön a nagy balta és szétzuzód a boltot:p

2011. okt. 21. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/34 anonim ***** válasza:

Amugy az alaplapon SATA (1) es csatlakozó van (legalábis 2.x hez ezt irja oldala)

a régi vinyó biztos sata 2 es volt?

amugy így az alaplap eleve viszafogja a sebeségüket persze sata jobb mint egy IDE

2011. okt. 21. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/34 A kérdező kommentje:
Hééé! Nem azt irtam hogy mind 3 Green-s vinyóóó! HeLLo! Az első kettő SAMSUNG vinyó volt, nem pedig Green WD! Szval azért modnom hogy valami ötlet csak van arra hogy normálisan "menjen" a gép! De amugy próbálgatom, néztem youtube-on videót hogy gigabyte alaplapnál hogy kell beállitani, midnent ugy csináltam ahogy a videóban az ember meg olvastam is rola google-ba hogy hogyan kell ezt! DE,viszton, nálam a Biosban nem tudom ugy csinálni mint a videón, mert ott rámegy a Biosban oda ahol kell ezt állitani(nem tudom mi neve azé irom igy) és ott irja a választékot: IDE, RAID, AHCI! Nálam meg ugyan ott ez van: Enabled vagy Disabled! Legfrisseb Bios van rajta(F5B-s)! A DvD íróm IDE-s, lehet hogy lekellene huzzam addig amig ezt megpróbálom, vagy mi? Köszönöm ugyszint a gyors válaszokat!
2011. okt. 21. 13:13
 15/34 anonim ***** válasza:

régi vinyó 7200 rmp s ha minden igaz legalábis látam olyant sokat

de sata és sata 2 est is

pontosan nem irtad le régi nevét

2011. okt. 21. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/34 anonim ***** válasza:
Nézd meg a samsung GREEN nem te mondod hanem én mert igy van:D
2011. okt. 21. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/34 A kérdező kommentje:
Húha, azthiszem hogy Sata 1-s és a vinyó meg 2-s! De nem biztos ennek még utána nézek! De nem rég jövök a bóltból és ott mondta az ember hogy átlehet állitani Sata 1 re hogyha Sata1-s a alaplap, mert megy a sata2-s vinyó Sata 1.n is!Ezt modnta! Vagy valami ilyesmi..
2011. okt. 21. 13:17
 18/34 anonim ***** válasza:

Windows 7 AHCI Enable

és igen,lehuzhatod adig dvd t hogy nehogy bezavarjon (persze nem kéne) és ha nem gyorsul akor nem ez a baja

ha xp ott meg disable

2011. okt. 21. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/34 A kérdező kommentje:
TEEE! WESTERN DIGITAL 1.0TB 64Mb Cashe GREEEEEEEEN! NEM SAMSUNG GREEN! :D
2011. okt. 21. 13:19
 20/34 anonim ***** válasza:

Meni,megy csak lasab

atól füg régi,milyen volt sata 1 es e (mert kérdésbe sata 2 t irsz)

2011. okt. 21. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!