Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Nekem melyik lenne a jobb?...

Nekem melyik lenne a jobb? Asztali gép vagy laptop? (lent)

Figyelt kérdés

A legtöbbet itthon gépezek, de azért akad év közben néhány alkalom amikor jó lenne egy laptop.

Tudom hogy asztaliból erősebbet lehet, és hogy könnyebb javítani. Viszon laptop mellett szóljon hogy elég kicsi a szobám és helytakarékosságból is jobb lenne egy asztali helyett.

ha vennék akkor mindenképp 60-100ezer ft-ig.

szerintetek melyik lenne jobb?

kérdezzetek nyugodtan és FELPONTOZOM a hasznos válaszokat :)


2011. okt. 23. 21:15
1 2
 11/19 tamasoft ***** válasza:
100%

Szerintem a laptop csak második gépnek megfelelő leginkább. Nagyon kevés előnye van egy igazán jó asztalival szemben. Kb annyi, hogy beviheted az ágyba. Egy teljes értékű billentyűzeten, 24" -os monitoron, egy megbízható, bivaly erős asztali gép által biztosított megnyugtató légkörben, kényelmesen, egyenes háttal ülve egy megfelelő magasságú asztal mellett sokkal jobb gépezni. Cserélhető, fejleszthető az asztali, könnyebben szervizelhető, és sokkal tovább tart.


A laptopnak ezzel szemben nagyon kevés előnye van. Valóban kevesebbet fogyaszt, ez tény, de minden alkatrész egy felhevült tokban csücsül egymástól 3 centire, ami nem sok jót sugall. Először az aksi megy tönkre, utána az lcd kijelző lesz kontaktos, ezután a billentyűzet és az optikai meghajtó megy gallyra, és mindez átlagosan 3 éven belül lejátszódik. Hordozható valóban, de manapság egy jobb mobillal azt az évi pár napot ki lehet váltani simán. Sőt minden szállodában, vagy minden házban van egy gép ma már, aki meg hawaii-ra megy nyaralni, ott úgysem gépezik. Na jó, oda kell a laptop, mint második gép.


És említetted a max 100ezer Ft-ot. 100ezerért ma egy belépő kategóriás laptopot kaphatsz.

2011. okt. 23. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 A kérdező kommentje:

köszi a válaszokta.

közben nézegettem és rájöttem hogy nem kell laptop mert asztalimba 15-25ezerért lehet kapni uj alaplapot mert igazából a ramom kevés de nem lehet többet rakni bele csak ha az alaplap is cserélődik.

szóval maradok asztalinál mert ahogy írtátok nem is használnm ki hogy hordozható. igazából mindig is undorodtam a laptopoktól csak ma valahogy szükségét éreztem XD

2011. okt. 23. 22:40
 13/19 anonim ***** válasza:
100%
Igazából én így vagyok vele, hogy egy átlagos felhasználónak egy laptop teljesítménye tökéletesen elég. Persze nem pont a 60-100 ezres kategória, de egy teljes billentyűzetes 17"-os gép már mindenre jó, és ha kell, hordozható. Való igaz, nem olyan moduláris, mint egy asztali gép, de 3-4 évente az asztali is teljesen elavul, hogy már nem érdemes rá költeni. Egyvalamire nem jó a noti, játékra, de arra meg ott vannak a konzolok.
2011. okt. 24. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
68%
Amúgy helytakarékosságból nézve én sokkal jobban kijövök egy asztali géppel, a gépház elvan a földön is, lehet rá pakolni vmennyit, a monitorok se sok helyet foglalnak, és akár falra is rögzíthetőek, külső billentyűzetről sokkal jobb a laptopot is használni, nincs a pofámba a képernyője, és nem kell mindig az egész gépet rakosgatni. Meg egy jó kis vezetéknélküli egér-bill kombóval a kábelek sincsenek útban. Egyetlen nagyobb hátránya tényleg az h nem mobil.
2011. okt. 24. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:

Nem tudom ti hogy vagytok vele, de nekem a laptop jön be. Az indokom az az, hogy 120e-ért 2GB videokártyás LAPTOPOT tudsz venni 4GB rammal 1000GB Winchesterrel. Nem olyan sokat utazom én se, viszont havonta minimum. kb. 3x előfordul hogy kell a laptop. De ha úgy vesszük és se monitorod, egered, billentyűzeted, hangfalad stb.. akkor elég sokba kerül. Na meg hát a helyet is rendesen foglalja. Természetes itt is felmerül a kérdés: Mire is kell? Arra a válaszom meg hogy 2-3 év alatt tönkre megy arra azt mondom hogy nem mindig. A laptopom közel 20 éve húzza a lóbőrt. Az akkumulátor kb. 1 órát bír. Előtte másfél órát bírt. És hozzáteszem hogy melegszik, melegszik de mindig ágyba használom és semmi baja. És végül is lehet azt bővíteni (merevlemez, RAM, processzor, zsanér, alaplap stb...). Igen a szerviz drága de van ennek az egész laptop dolognak egy titka:

1) Ne vegyél olcsót, hanem inkább drágát.

2) Azért ha hosszú élettartamot akarsz a laptopodnak ne kövesd a példám, inkább vegyél laptop hűtőt.

3) VIGYÁZZ RÁ! ;) Remélem hasznos volt a válaszom! :)

2014. febr. 16. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 tamasoft ***** válasza:
Ne feledjük, közben eltelt több mint két év a kérdés kiírása óta. Azóta sokat változott a világ, főleg ebben a vetületében. A gyerekek meg felnőttek.
2014. febr. 17. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim válasza:

Szerintem a nootbook a legjobb.


Nekem azt mondta az eladója bővíteni is lehet. Már ezt szoktam meg és ha egy asztalit raknak elém akkor azt már nagyon nem szeretem. Hp márkájú van 100 000 Ft ért vettük a Tesco-ban. Nagyon szeretem. A töltése 3-4 óra hosszát kibír. Én ezt ajánlom.

2015. ápr. 19. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 tamasoft ***** válasza:

Négy év telt el a válasz kiírásától!

Ma már vannak igen jó laptopok is. Kíváncsi lennék az akkori kérdező mit vett végül, és meddig tartott a jóság, és hol jár most? Mik a tapasztalatai?

2015. ápr. 19. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim válasza:

Laptopot vegyél mert:

Hordozható.Ezért az árért csak laptopot fogsz kapni (az asztali gépek 150000-töl kezdődnek 200000 alatt nem éri meg asztalit venni).Kis helyen is el fér.Állatába 3-4 évig bírja de elég könnyen javítható.Vannak olyan laptopok amik 2-szer 3-szor erősebek egy asztali gépnél de azok 300000-töl kezdődnek.

2016. jún. 12. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!