Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Windows telepítés? Lenn

Windows telepítés? Lenn

Figyelt kérdés
WIn 7 van a laptopn, ugye telepítéshez a bootolási sorrendet dvd-re. Ki is szedtem a merevlemezt, de folyamatosan onnan indítja így is. Mi a teendő?
2011. okt. 30. 16:13
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:

Be is állítottad a sorrendet? Mert nem írod. Bootolás előtt kell a BIOS-ba lépni és ott beállítani az első helyre a DVDROM-ot, másodikra a HDD-t.

Ha kiszeded a merevlemezt, hova megy az op.rendszer?

2011. okt. 30. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 P.O.C. ***** válasza:
Sz*r a telepítőlemez, de nem hardverhiba, hanem valószínűleg csak felhasználói hiba miatt. Ez akkor történik, ha csak simán adat lemezként van kiírva a telepítő, ahol a boot szektor nem kerül a lemezre.
2011. okt. 30. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
remélem nem csak átállítottad, hanem mentette is utána :D
2011. okt. 30. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:

Természetesen első helyre raktam a dvd-t és mentetem is. Majd még pluszba kiszedtem a hdd-t is. Ki is írja, hogy a dvd-ről való indításhoz nyomjon egy gombot (nem tom fejből), és hiába nyomok gombot, a merevlemezről tölti be, pedig még a bootolási beállításokban sincs benne. Amúgy igen, mentettem is és elvileg aki gépére rakom, azt mondta, hogy már volt erről a dvd-ről telepítve...


Tehát a rossz kiíráson kívül más hiba nem lehet?

2011. okt. 30. 16:23
 5/18 P.O.C. ***** válasza:
USB-s billentyűzetet használsz?
2011. okt. 30. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
Kipróbáltam másik gépen és ott rendesen bebootol. Tanácstalan vagyok.
2011. okt. 30. 16:33
 7/18 A kérdező kommentje:

"USB-s billentyűzetet használsz?"


Laptop.

2011. okt. 30. 16:33
 8/18 anonim ***** válasza:

Ha kiszedted a HDD-t akkor hogy a francba tud arról bootolni?


Egyébként nekem is ez volt. Próbáld ki azt hogy nem nyomsz meg semmit amikor írja hogy nyomj meg vmit. Ha úgyse jó akkor kapcsold be a gépet (bootolj be a HDD-ről), tedd be a telepítőt és úgy indítsd el. Így csak annyi lesz a különbség, hogy nem formázhatod le a partíciót, hanem létrehoz egy old.windows mappát amit aztán nyugodtan törölhetsz. Telepítés előtt töröld a progikat, a játékokat, meg a képeket, videókat, zenéket, hogy a old.windows mappa minél kisebb legyen.

2011. okt. 30. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
Külön meg akarom tartani az egyik partíciót, úgyhogy ez nem jó:S
2011. okt. 30. 16:35
 10/18 anonim ***** válasza:

Elég zavaros, amit írsz. Tehát: először lépj be a BIOS-ba, aztán állítsd elsőnek a DVD-meghajtót, másodiknak a merevlemezt. Aztán amikor kiakarsz lépni a BIOS-ból, akkor nyomj y-t, vagy z-t. Ha kiírja a BIOS a választ így. (y/n)y, akkor nyomd meg a z-billentyűt. Tudniillik az összes Bios angol nyelvű, tehát a billentyűzet is az. Ekkor elmentetted a beállítást, és a telepítőnek el kell indulnia.

A merevlemezt meg nem kell kiszedni.

2011. okt. 30. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!