Mi az a "bios"?

Figyelt kérdés

Milyen szerepe van Pc használatában?

Úgy álltalába hol találkozok "vele",stb?


2012. febr. 6. 11:20
 1/9 Imre Pál válasza:
Basic Input Output System. Kimeneti bemeneti interfész a pc-ben.
2012. febr. 6. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Még pár szóban róla: [link]
2012. febr. 6. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Ugy általában az érdekelne, mint amit az alkérdésben is megjelölten: nekem, mint felhasználónak mi a szerepem az "Ö" tevékenységében.Beállitás, módosítás, ellenőrzés stb. stb.
2012. febr. 13. 12:38
 4/9 nrrolli ***** válasza:

:)

Csak akkor piszkáld ha tudod mire való

avatatlan kezekbe veszélyes idegméreg a konfigod részére


de előttem már leírták hogy mire való

2012. febr. 13. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 nrrolli ***** válasza:
100%

Milyen szerepe van Pc használatában?

VÁLASZ:számítógép szoftveres és hardveres része közötti interfész megvalósítására szolgál. (de ezt a wikin nem ólvastad?!)


Népiessen


egy szelet kenyér a hardver közte a vaj a bios és a szalámi az operációs rendszered


:)

Úgy álltalába hol találkozok "vele",stb?


Gép indításnál

és ha indítás előtt nyomsz egy DEL t vagy F4 et vagy attol függ lehet F9 is mielőtt az OP rendszered betöltődne


egy ilyent fogsz látni: [link]


bocs valamelyiket biztos és integethetsz neki

2012. febr. 13. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

12:47

De óvastam.Tudod, ha én is olyan ismeretekkel rendelkeznék mint Te, akkor ez a kérdés számomra nem lenne kérdés.Számtalanszor olvastam itt a gyakorin, hogy igy a bios, meg ugy a bios, meg ide-oda "állitottam", ezért is tett kiváncsivá ez a téma.

Az alábbi idézet - Tőled - számomra kinai, de a linked alapján már - valamelyest - közelebb jutok a kérdéshez. Ha nem tudom - ugymond érdemlegesen - kezelni, ördögtől való félelmem miatt sem nyulnák hozzá.

"számítógép szoftveres és hardveres része közötti interfész megvalósítására szolgál"

Ha pedig ez elromlik, mert elromolhat(?), akkor milyen galibát tud okozni és én, mint laikus, milyen jelenségből látom a káros tevékenységét és ekkor mi a teendőm?

Látod, én még ilyen kérdéseknél tartok.

Kérlek, hogy az "interfrászokat" és a fentebbi kérdéseimet is tedd világossá számomra.

Köszönöm!

2012. febr. 13. 14:11
 7/9 nrrolli ***** válasza:
100%

Az interfészről : [link]


pélául az alaplapod és a videókártyád közti kapcsolatot is

az interfész végzi :)


[link] ezek mind azok


A bios nagyon ritkán romlik el ha véletlen el állítod akkor is egy bios resetel vissza lehet gyári állapotra hozni.


http://www.youtube.com/watch?v=up9dSobkgf8


A videón ép egy bios resetet látunk :)


Ha elromlik akkor kárt nem csinál de nem indul el a gép

legtöbb alaplap gyártó már rárakja a mellékelt Driver CD re a bios tartalmat és a szoftvert hozzá


legtöbb bios CHIP : [link]

elvan látva védelemmel tehát ugyan azon tokon belül elvan mentve egy vissza álltó bios.rom fájl

2012. febr. 13. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

12:47

Septében átnéztem a variánsokat, de ilyent nem láttam.

Ez a kép - néha -, közvetlenül a bekapcsolás után jelenik meg és ami az érdekes, csak a reggeli - első - bekapcs.-kor

[link]

Sokáig csak ugy tudtam eltüntetni, hogy kikapcsoltam a gépet.Közben rájöttem, hogy az F2 leküldi a képernyőről. Amikor eltünik, egy pillanatra valami hasonló felvillan,de nem marad meg.Hála a...

2012. febr. 13. 14:33
 9/9 nrrolli ***** válasza:

Azért adja be ezt a képet mert a bios elemed a gépbe lemerült vagy lemerülöbe van


f1 azt jelzi hogy lépjél be a biosba és javítsad a hibát

f2 pedig hogy alapbeállításokkal töltődjön be a gép

2012. febr. 13. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!