Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Linux telepítés probléma?

Linux telepítés probléma?

Figyelt kérdés

A helyzet az, hogy letöltöttem a wubi-t hogy azzal felrakjam windows mellé az ubuntu-t és kiválasztottam, hogy rakja a C-re, adtam neki 12 Gb szabad helyet, letölti a disztrót és amikor végez, 1 lehetősséget ajánl fel: 1.sz.gép újraindítása most 2.sz.gép újraindítása később.Rámegyek hogy most, felpörög a gép, és van a bottba lépés után, amikor kiad 2 lehetőságet (ami eddig is meg volt, mert valamit elb*sztam régebben) hogy vagy a Win 7-et bootolja vagy a Linux Mint-et (itt basztam el valamit, nem is tudom onnan kiszedni, ha rámegyek akkor valamit kiír, aminek az a lényege, hogy nem találja a rendszerképfájlt.Win 7 alatt mscinfigban megnéztem, ott nem szerepel a éinux mint, mint bootolható oprendszer.


Szóval annyi a probléma, hogy felrakja szép és jó minden, rebootolom a gépet és nincs olyan lehetőség, hogy az ubuntut bootolja be, hiába telepítettem mindent úgy, ahogy kell.


2012. jún. 15. 20:00
 1/9 A kérdező kommentje:
*2 lehetőséget ajánl fel
2012. jún. 15. 20:00
 2/9 anonim ***** válasza:
Windows alatt fölöslegesen keresed a linux rendszert, nem fogja látni.
2012. jún. 15. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Jó.Akkor hogy csináljam, hogy jó legyen?
2012. jún. 15. 20:13
 4/9 anonim ***** válasza:

A Wubi virtuális gép, amivel Windows alól futtathatod a Linuxot.

Külön partícióra kell feltenni,hogy bootoláskor választható legyen.

2012. jún. 15. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Ha már, akkor miért nem teszed fel rendesen?

Valamilyen módon (bár lehet már megcsinálta) szedj le a lemezből egy pár GB-os szeletet és tedd fel oda a linuxot.

Jobb és garantált a siker. (5 GB-on akár BŐVEN elfér.)

2012. jún. 15. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Rendben, kösz.
2012. jún. 15. 20:25
 7/9 A kérdező kommentje:
ELVILEG így is jónak kellene lennie, mivel létrehoz magának egy virtuális meghajtót azon a partíción levő szabad területen.Nem tudom mi lehet a problémája.
2012. jún. 15. 20:32
 8/9 anonim ***** válasza:
Nekem is ez volt, de pont forditva.
2012. jún. 15. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Jó, és hogy oldottad meg?
2012. jún. 15. 21:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!