Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Van értelme összerakni egy...

Van értelme összerakni egy komoly PC-t?

Figyelt kérdés
Arra gondoltam, hogy összeraknék egy komoly PC-t a ipon.hu-n. Az ár kb 4-500.000 Ft lenne! Sok mindenhez értek gépen belül, de még többet nem ismerek. A mai csúcs kategóriás videokártyákhoz amik 100.ezer ft felett vannak már nem is ismerem, processzorokból is van jó pár 30-600.000ft ig, de nem tudom, mi a fontos tényező különbség. Az a kérdésem, hogy mennyire éri meg beruházni egy komoly gépre, szóval ha jól van összerakva mint proci, mint videó kártya, akkor nem fog elavulni 2-3 éven belül nem? Amire használnám: Internet, film töltés nézés, konvertálás, játékok nagy felbontáson való játszása, grafikai programok, fénykép videó szerkesztő és még sok minden ami stabilitást kíván. Ha tudna valaki véleményt mondani aki már rakott össze gépet onnan, hogy milyen, megérte e, vagy tud ajánlani egy általa össze állított hardvert ami szerinte nagyon jó lenne (max 500.ezer) azt megköszönném. HDD nem kell bele, van külső, ssd-ből pedig elég egy 128as a rendszernek, billenytyű egér optikai meghajtó van! Minden többi jöhet! Ami fontos hogy a proci és a videó kártya nagyon profi legyen benne! Köszönöm!
2012. aug. 1. 17:26
1 2
 1/11 tamasoft ***** válasza:
Amit leírtál, talán elég lehet egy kb. 200.000 Ft-os jól összerakott masina ám. Fölösleges többet beleölni.
2012. aug. 1. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 zsomkovacs ***** válasza:

Én fél éve vettem egy laptopot. Már elavult (bár nekem bőven elég, meg jól teszi a dolgát, de a Sandynél is van újabb, videokártya is jött...) 2 év múlva mi lesz? Inteléknél egy újabb architektúra és gyártástechnológia frissítés, AMD-nél Trinity és talán a Bulldozereket is felújítják. Videokártyák gondolom rengeteget fejlődnek addig. A DDR4 RAM nem tudom, mikorra várható. Felteszem, sokkal tartósabb SSD-k is jönnek. Az energiafogyasztás csökken, a teljesítmény nő. Lehet, hogy teljesen átállnak APU-kra. Kijön még egy Windows.


Tehát lehet, hogy elég erős lesz még a gép, de elavul, akármennyiért veszed.

2012. aug. 1. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Hát igen igazad van! Lehet hogy lesz egy pöpec gépem, de csak ideig óráig. Két év múlva csak egy jó gép lesz! Inkább egy erős középkategóriás gépet kéne összeraknom mint ahogy említette itt egy hozzászóló kb 200-ból, mert az nekem úgyszintén jó lenne, és az is ugyan úgy jó gép lesz később is, de az is "elavult" lesz. Végülis minden az lesz egy két év alatt, csak lehet hogy jónak számít akkor is, mint a pár éves autók. Te milyen gépet raknál össze?
2012. aug. 1. 22:20
 4/11 anonim ***** válasza:

"2 év múlva mi lesz? Inteléknél egy újabb architektúra és gyártástechnológia frissítés, AMD-nél Trinity és talán a Bulldozereket is felújítják."

2 év múlva? A Trinity már most októberbe jön, és már abba is felújított bullmodulok lesznek(piledriver). Aztán jövőre ha minden igaz jön a Kaveri(ekkor a GCN is beköltözik APU-ba, és a proci modulok kódneve pedig steamroller lesz, de elvileg nem hoz sok újítást). Az utána következőről sokat nem tudni, de elvileg excavator modulokkal jön. Intelnél jövőévben jön a haswell APU, aztán ugyanúgy LGA1150-be a broadwell. Aztán foglalat csere és jön a Skylake(elvileg már 14nm-en).


"Videokártyák gondolom rengeteget fejlődnek addig."

Ezt nem mondanám. Ha minden igaz a VGA piac a high-end szegmens kivételével be fog dőlni.

Am már most is látható, hogy a gyártók nem elsősorban erre koncentrálnak, pl a kepler compute gyengeségi magyarázhatóak azzal, hogy ezt az architektúrát akarják le skálázni a következő tegrába, míg a GCN-n meg APU-ba megy, de ez kissé hosszú.


"A DDR4 RAM nem tudom, mikorra várható. "

Jövőre szerverbe, és ha minden igaz desktop piacra 2015-ben a skylakkel.


Kérdező a legegyszerűbb ha kiírsz egy külön kérdést, hogy mennyiből kell gép és mire. Össze fognak dobni egyet-kettőt.

2012. aug. 2. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 zsomkovacs ***** válasza:

Hart:


Igen, a Trinityt tudom, hogy már most októberben jön, azt azért írtam bele, mert jelenleg még az is a jövő, tény, hogy lesz újabb. Azt nem tudtam, hogy már ott is újítják a Bulldozer-t. Az új Bulldozerek alatt a Bulldozerek közvetlen leszármazottjaira gondoltam.


Az APU-kat én is említettem, de tény, hogy videokártyák terén annyira nem vagyok otthon.


Mindenesetre köszönöm a pontosítást és a felvilágosítást! :-)

2012. aug. 2. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Köszi mindent! Hasznos volt! ;-)
2012. aug. 2. 12:10
 7/11 anonim ***** válasza:

"azt azért írtam bele, mert jelenleg még az is a jövő"

Jah, értem akkor :)


". Az új Bulldozerek alatt a Bulldozerek közvetlen leszármazottjaira gondoltam. "

A közvetlen bull utód is most ősszel jön a vishera(szintúgy piledriver modulokkal), utána már ha minden igaz desktop szintre nem jön több homogén több magos CPU család, csak APU.

2012. aug. 2. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Érdekelne hogy mi lesz a változás, egy kicsit egyszerűbb nyelven elmondod hogy mi ez az APU és buldozer? köszi ;-)
2012. aug. 2. 19:54
 9/11 anonim ***** válasza:

APU-król már itt írtam:

http://www.gyakorikerdesek.hu/szamitastechnika__hardverek__3..


A bulldozer meg az FX-k CPU-k úgymond kódneve.

2012. aug. 2. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Két érdekes, ehhez kapcsolódó cikk:

[link]

[link]

2012. aug. 2. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!