Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Minden program kidob! Mi a...

Minden program kidob! Mi a teendő?

Figyelt kérdés

Tavaly december óta rossz a gépem, már mindent megpróbáltam.

Azóta volt szervizben is, újra is telepítettem. A szervizben azt mondták, hogy hardveres problémája nincs a gépnek. Mivel újra lett telepítve, szoftveres problémája sem lehet.

A probléma:

-A játékok kb. 5 perc után kidobnak mindenféle hibaüzenet nélkül.

-Az összes böngésző összeomlik pl.: videónézés közben

A Chrome azt írja, hogy: Shockwave flash has crashed/összeomlott. De minden más Plugin is ugyanígy "lefagy".

Ezenkívül néha olyan hibaüzenetet is kaptam, hogy az asztali ablakkezelő működése leállt. (Win7) És, hogy ki ne hagyjam, kékhalált is szoktam kapni.

Ha valaki találkozott már hasonló problémával és tudja a megoldást, kérem segítsen.



2012. szept. 19. 15:08
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:

Elég kitartó vagy :)

A kékhalál legtöbbször hardveres probléma (de nem mindig).

Win 7 gondolom tört. Lehet abból valami rossz verzió és attól omlanak össze a dolgok.

Esetleg memória, táp probléma. Nehéz megmondani.

2012. szept. 19. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:
Win7 is többször újra lett rakva. (Utoljára 3 napja) és nem ugyan az, hanem többet is kipróbáltam. A tápom nemrég halt meg, ezért egy teljesen új van most a gépben. A memóriára én is gyanakodtam, de lefuttattam egy ellenőrzést és nem talált hibát. Szervizben többször, más-más embernél volt és nem találtak semmit. Legutóbb akkor volt szervizben mikor a táp elromlott (1 hete). Tápcsere + VGA hűtéscsere volt, de semmi hibát nem találtak. Már kezdem feladni. :S
2012. szept. 19. 21:26
 3/22 anonim ***** válasza:

Amit így hirtelen reális problémának gondolnék, az vagy az említett memória, vagy az alaplap, esetleg a kettő együtt(vga t nem tartom valószínűnek, mert nem csak játék közben vagy, a tápod friss, úgyhogy az is kilőve, ez meg a maradék - illetve még a cpu, de cpu gondom hála Istennek még nem volt, nem tudom, hogy milyen hibajelenségeket produkál.)

A tippem az lenne, hogy szedd ki a ramodat\ramjaidat, próbáld ki másik slotban, illetve ha van rá lehetőséged, akkor próbáld ki másik ramokkal. Ha ugyanúgy fennáll a probléma, akkor egy alaplap cserét meg lehet próbálni.


Hasonló volt a helyzet nálam is, decemberben vettem új vga t, és olyan szerencsétlenül jöttek össze a dolgok, hogy úgy nézett ki, mintha azzal lenne gond(másnap elkezdett újraindulni, rengetegszer szétfagytam, elég hasonló volt a helyzet a nálad leírtakhoz), aztán kiderült, hogy az alaplap ram slotjai adták meg magukat, a 4 ből 3..

2012. szept. 22. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:
Az alaplapomba 4 RAM-ot lehet rakni. 2db 2Gb-os van bent. Megpróbálok szerezni másik RAM-ot és kicserélem, nagyon remélem, hogy nem az alaplapom halt meg, mert az drága mulatság. Neked meg lehetett javítani a slot-okat vagy ilyenkor csak az új alaplap segít?
2012. szept. 23. 17:45
 5/22 csigarena ***** válasza:
Jó lenne ha felírnád vagy lementenéd a kékhalál üzenetét,ugyanis olyankor fontos információt ír ki.Az alapján könnyebben segíthetek.A válaszaid alapján nem olyan biztos az a memória gond,de ha tudsz szerezni ideiglenest próbál ki mindenképp.A tünetek alapján videokártyára gyanakszom,de a kékhalál sok mindent elárulhat.
2012. szept. 24. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 csigarena ***** válasza:
esetleg rossz memória órajel beállítás is okozhatja a problémát,hiába kifogástalanok.Egy modult tegyél be csak és próbáld ki külön-külön mindkettőt.Közben eszembe jutott valami..Ugye bioshoz nem nyúltál?Érte ez alatt nem flashelted (frissítetted)
2012. szept. 24. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:

Tudtommal a bioszban nem lett turkálva. (Csak a CD-ről bootolás, az újratelepítés miatt)

Még szervizelés előtt felírtam 1-2 kékhalál üzenetet.

1.

BCCode: 3b

BCP1: 00000000c0000005

BCP2: FFFFF96000305A7C

BCP3: FFFFF88000A78BE70

BCP4: 0000000000000000

OS Version: 6_1_7601

Service Pack: 1_0

Product: 256_1


2.

BCCode: 50

BCP1: FFFFF8101EA3504E

BCP2: 0000000000000000

BCP3: FFFFF8101EA3504E

BCP4: 0000000000000005

OS Version: 6_1_7601

Service Pack: 1_0

Product: 256_1


3.

BCCode: 50

BCP1: FFFFF8800433DBF3

BCP2: 0000000000000000

BCP3: FFFFF8800433DBF3

BCP4: 0000000000000000

OS Version: 6_1_7601

Service Pack: 1_0

Product: 256_1


Legközelebb, ha kapok kékhalált, akkor azt is felírom és akkor frissebb infók is lesznek. Remélem ebből megtudsz valamit. :)

2012. szept. 24. 18:15
 8/22 csigarena ***** válasza:

Kicsit beljebb jutottam.Az utolsó három üzenet egy hibás hardwer installálása okozta.Ergo beletettél a gépbe valamit ami hibás.Az első pedig egyértelműen RAM/vagy videokártya RAM.Ha kiveszed bármelyiket a háromból (2 ram modul+vidikari)és a hibaüzenetek elején nem ezt látod:

BCCode: 50 0x00000050

Az azt jelenti hogy kivetted a hibás darabot.

Ez persze nem jelenti azt hogy ennyi lenne az egész.Sajnos.

Mert ha mindezek ellenére még kapod az üzenetet (1 jó ram és kölcsön vidikari (bármilyen gagyi megteszi))

az azt jelenti hogy hibás szolgáltatás telepítés van a gépeden.Pl vidikari driver,vagy vírusírtó.Bár azt írtad újratelepítetted szóval vegyük ezeket rendben lévőknek.


Töltsd le ezt:

[link]

Ezzel részletes infot kaphatsz a kékhalálaidról.Erről most nem írok hogy használd,remélem nem olyan bonyolult.Onnan is ossz meg infot majd.

2012. szept. 24. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 csigarena ***** válasza:
* bocsi három kékhalálos üzidből utolsó kettő
2012. szept. 24. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 A kérdező kommentje:

Tehát ha jól értem, sikerült leszűkíteni a kört. Vagy RAM vagy VGA ami rossz. A Videokártya driverét nem sikerült CD-ről telepíteni, ezért internetről szedtem egy drivert, de lehet, hogy ez sem jó.

Leszedtem a programot, amit ajánlottál. Első ránézésre elég kacifántos, de nagyjából értem. Azóta kaptam megint kékhalált.

BCCode: d1

Ha jól értelmeztem a program szerint hardver hiba, de azt nem tudom, hogy miből lehet rájönni, hogy melyik hardver.

Ezen kívül még azt is írja a program, hogy volt "8e"-s kékhalál, ami elvileg arra utal, hogy a rendszer sem jó.

2012. szept. 24. 21:56
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!