Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Miért nem tesz jót a töltőnek...

Miért nem tesz jót a töltőnek (laptop, mobiltelefon) ha akkor is be van dugva a konnektorba ha nincs használva?

Figyelt kérdés
Sok helyen hallottam h a töltőben kárt tesz ha akkor is feszültség alatt van ha nincs rákötve akksi. A töltő fő része a transzformátor, ha jól tudom. Annak mit tud ártani ha állandóan feszültség alatt van?
2012. nov. 5. 22:41
 1/3 anonim ***** válasza:
A transzformátor ilyenkor un. üresjárási állapotban van, nincs rajta terhelés. Elvileg ez nem okozhat neki gondot, bár érdemes megjegyezni, hogy azért az a töltő jóval több mint egy sima transzformátor (tehát van bent elektronika is, erre nem tudni hogy miként hat a terheletlen állapot).
2012. nov. 5. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Csak annyiban káros hogy használódnak az alkatrészek igaz nem olyan nagy mértékben hisz terhelés mentesen üzemel.

Nekel dell márkályu a laptop töltőm ha a számitógép megy róla akkor is csak langyos párom hp ja meg szinte forró ami nem hiba ilyen a gyártás technológia élettartalma ezért is biztos kevesebb lessz ugyanis az elektrolit kondenzátorok halála a meleg 60fok felett igen rövid az életük.

Egyébként már az ujjab telefontöltőkben sincs már hagyományos transzformátor ezek már ugynevezett kapcsoló üzemű tápegységek ellenálásokal,kondenzátorokal,tranzisztorokal működnek könnyű felismerni amelyik 100-240v határban használható mind ilyen.

Hagyományosnak mondható transzformátoros telefontöltődben is van más alkatrész zavarszűrő kondenzátor néhány diódával az áram egyenirányitása kell hogy legyen

2012. nov. 5. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
nagyon szépen köszönöm a válaszokat :) igaz én egyszer szedtem szét egy töltőt (nokia 3310-es töltőjét, mert több volt belőle és kellett a rézdrót a házikészítésű örökmozgóhoz :) ) és akkor tudtam csak meg h transzformátor van benne lemezelt vasmaggal és mivel újabbat nem láttam még szétszedve ezért nem értettem h miért árt neki az üresjárat de most már világos mégegyszer köszi
2012. nov. 5. 23:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!