Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Videokártya vásárlásnál mire...

Videokártya vásárlásnál mire kell figyelni, illetve hogy tudnám megnézni hogy milyen foglalata van az alaplapomnak?

Figyelt kérdés
Alaplap American Megatrends és van rajta egy integrált videokártya:SiS Mirage 3 graphics 128megás.Megnéztem és lehet bele tenni videokártyát.Csak nemtudom hogy milyen foglalat van és milyen videokártya kellene bele.Illetve azt se tudom hogy RAM milyen kell rá :/

2012. dec. 25. 16:25
 1/10 anonim ***** válasza:

2 fajta foglalat lehet: AGP, és PCI-E

nézz képet google-n és mond meg, h milyen mehet a gépedbe

2012. dec. 25. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 banános tészta ***** válasza:
az alaplap pontos nevét letudnád írni?
2012. dec. 25. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Hát néztem képeket ránézésre aztmondanám AGP de nem biztos.Csináltam képet az enyémről kicsit homályos lett de remélem meg tudjátok róla mondani milyen:

[link]

2012. dec. 25. 16:50
 4/10 anonim ***** válasza:

ez PCI-E :)

videókártya kiválasztásánál én a fogyasztást nézném, (támogatottságok, pixel shader blabla majd a tőlem jobban hozzáértők ezt elmondják) meg teszteket néznék, hogy amilyen játékkal én játszanék, azt milyen kártya viszi. (de youtube-on is vannak cinkes videók, na meg ne 4-8magos procival legyen a teszt:D

2012. dec. 25. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

csak 2 magos van :Delég az a maga 6.12GHz-jével

remélem karácsony után betudok menni városba venni egyet mert ez az integrált hát ez..nemjó

köszi a választ :D azt megtudnád mondani hogy ha beraktam a kártyát akkor egyből működni fog vagy a gépen is kellesz valamit programozni?

2012. dec. 25. 19:36
 6/10 banános tészta ***** válasza:
a videókártyához adnak majd cd-t és arról kell az illesztőprogramot felrakni
2012. dec. 25. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
köszi
2012. dec. 26. 10:26
 8/10 A kérdező kommentje:

Ja még egy utolsó kérdés amit elfelejtettem.

Most ugyebár egy integráltam van 896mega RAM-mal.Ha beszerelem az új kártyát akkor az integrált a rammal együtt automatikusan megszűnik és ramot is újat kell venni vagy megmarad ami az integráltban van?

2012. dec. 26. 11:00
 9/10 anonim ***** válasza:

nagyjából te arra gondolsz, hogy ami a gépben van ram azt cserélni kell-e videókártya vásárláskor? Nem, azt nem kell cserélni, és az nem csak a videókártyának kell (mert hogy az integrált vidikártya a ramból 'szedi a megabájtkoat') hanem magának a gépnek is.

remélem ebből megérted, ha nem akkor kérdezz, vagy olvasgass a neten erről

2012. dec. 27. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Igen erre gondoltam és nagyjából értem.Majd még olvasgatok neten is :D

Köszi a választ

2012. dec. 27. 20:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!