Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Szakdolgozat formázása hogyan...

Szakdolgozat formázása hogyan működik? Meghatározott beállítások mellett nekem nem jön ki az elvárt leütés szám pl. Hogyan és mit tudok beállítani, hogy ez így jöjjön ki, ahogy kérték? Már próbáltam a betűket is ritkítani.

Figyelt kérdés

egy oldal: 30-32 sor;

egy sor: 60-62 leütés;

a normál szöveg: 12-es betűnagysággal, Times New Roman betűtípussal;

margó:

bal szélen: 3 cm,

obb szélen: 2 cm,

alul és felül: 2,5 cm;

sortávolság: 1,5;


Ma meg kellene formázni, és nem megy sehogy sem... :(



2013. ápr. 16. 06:56
 1/5 anonim ***** válasza:
Az elvárt leütésszám csak akkor fog kijönni, ha írsz még hozzá.
2013. ápr. 16. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

A 32 sor az másfeles sorközzel pont kijön, ha csak normál szöveg van egy lapon.

A leütést azt nehéz számolni. Ha csupa m betű van, akkor egy sorba 49 db fér el, míg l betűből 137 és szóközből is 151 db.

2013. ápr. 16. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
A sor szám már kijött, de a leütés szám... már azon gondolkodtam, hogy tuti kihagytak egy "max." szócskát, mert így nem tudom beállítani, hogy 60-62 legyen egy sorban, max azt, hogy max 60-62.
2013. ápr. 16. 08:48
 4/5 A kérdező kommentje:

"Ha csupa m betű van, akkor egy sorba 49 db fér el, míg l betűből 137 és szóközből is 151 db"


KÖSZÖNÖM :) (látod, ezt ki nem próbáltam volna, eszembe se jutott volna, de nagyon köszi)

2013. ápr. 16. 08:49
 5/5 A kérdező kommentje:
vagy, ami még eszembe jutott, mi van akkor, ha ezek a minimum elvárások, mert ha egy sorban 50 betű van, akkor 50 oldalas a doga, de ha 100, akkor csak 25 kb. Szóval lehet, hogy azért írták oda, hogy nehogy azzal játsszon valaki, hogy ritkítja a betűket, hogy többnek tűnjön a doga? Esetleg még ezt tudom elképzelni, mert ha kb 62re és 32 sorra állítom be, úgy több, mint 60 oldalnál tartok most is...
2013. ápr. 16. 08:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!